Зимова солнцезащита дійсно крем з spf необхідний

Мабуть, мало вже лишилося людей, які не вірять у шкідливий вплив ультрафіолетових променів сонця по відношенню до шкіри. Тепер навіть фахівці косметологи нерідко рекомендують для захисту шкіри від передчасного старіння користуватися кремами з сонцезахисними чинниками круглий рік, не кажучи вже про їх пацієнток, вишукують високий індекс spf в будь-якому кремі і в будь-який час року. Чи дійсно крем з spf необхідний взимку, як правильно вибрати рівень сонцезахисного засобу і не нашкодити шкірі, спробуємо дізнатися з .

Що означає індекс ультрафіолету і як його враховувати при виборі крему з spf

Думки людей про те, коли і як наносити крем з spf, якщо мова не йде про пляжний сезон, орієнтуються зазвичай на погоду, на температуру повітря, на тривалість перебування на вулиці та навіть на наявність опадів у вигляді дощу і мокрого снігу. Одні готові наносити крем з spf не нижче 50 навіть в похмурий лютневий морозний день, інші вважають, що це абсолютно зайве при режимі життя, коли шлях вранці на роботу і ввечері додому ми проробляємо в темний час доби, а день просиджуємо в офісі. Для того щоб спростити вибір орієнтиру, за яким слід приймати рішення - чи потрібен крем з spf фактором, Всесвітня організація охорони здоров'я запровадила таке поняття як УФ-індекс.

УФ-індекс - це спеціально розрахований показник рівня сонячного ультрафіолетового випромінювання. Чим вище значення цього індексу, тим сильніше небезпека активного сонця для шкіри людини і тим швидше ультрафіолетові промені можуть завдати шкоди здоров'ю.

На думку фахівців ВООЗ УФ-індекс є важливим показником ризику надмірного перебування на сонці і нагадуванням про застосування сонцезахисних засобів. Індекс ультрафіолету (UV Index) нерідко можна побачити в метеопрогнозах на телебаченні, дізнатися в інтернеті стосовно для конкретного регіону, подивитися в метеопріложеніях для смартфонів.

Відносно косметики з сонцезахисними чинниками індекс ультрафіолету можна застосувати такий спосіб:

  • UV Index 0 - 2: можна взагалі не використовувати крем з spf незалежно від часу перебування на вулиці;
  • UV Index 2 - 4: можна не застосовувати сонцезахисні засоби, якщо в сонячну пору дня перебуваєте на вулиці не довше півгодини;
  • UV Index 4 - 6: слід використовувати крем з spf 25, якщо плануєте гуляти на сонці більше 15 хвилин;
  • UV Index більше 6: обов'язкове використання сонцезахисних засобів не тільки на вулиці, але навіть вдома або в офісі, якщо перебуваєте біля відкритого вікна.

Чи не зашкодить крем з spf, якщо наносити його «на всякий випадок»?

Почнемо з того, що будь-який крем з spf або інше косметичний засіб з сонцезахисними чинниками містить набагато менше корисних для шкіри інгредієнтів, ніж звичайна косметика - фільтри займають багато місця, не залишаючи його для різних зволожуючих і живильних факторів.

Крім того, креми з вмістом оксиду титану і оксиду цинку перевантажують шкіру, мінеральні частинки ущільнюють роговий шар, через що сповільнюється ексфоліація і оновлення базальної мембрани.

Сонцезахисні фільтри хімічного походження можуть окислюватися, перебуваючи на шкірі весь день, і ставати причиною шкірних подразнень.

При схильності до алергії і при чутливій шкірі особливо важливо пам'ятати, що косметика з сонцезахисними хімічними фільтрами нерідко має досить вираженим дратівливим впливом.

Таким чином, безумовно важливо захищати шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету, оскільки воно прискорює процеси старіння шкіри і може провокувати онкологічні захворювання шкіри. Але потрібно дотримуватися балансу між увагою до свого здоров'я і фобією, а значить користуватися кремами з spf в разі необхідності, не прагнучи убезпечити себе від сонця «на всякий випадок».

Читайте також: Користь і шкода сонця: як дотримати розумний баланс захисту