Шкода переохолодження для жіночого організму

Людський організм, незважаючи на його пристрій, що є практично досконалим, досить крихкий і чутливий до дії деяких несприятливих факторів навколишнього середовища. У нашому випадку мова піде про вплив холодового подразнення на жіночий організм.

Напевно, майже кожна дівчинка, дівчина-підліток неодноразово чула: "Не сиди на холодному камені - придатки застудити". Існує широко поширена думка, що запалення яєчників і маткових труб, які в розмовній мові часто називають придатками матки (аднексит), сечового міхура (цистит), нирок (пієлонефрит) провокується переохолодженням організму. Це не зовсім так. Насправді запалення викликається мікроорганізмами, бактеріями та інфекціями (стрептококи, стафілококи, мікоплазми, уреаплазма, хламідії і ін.), Які можуть знаходитися в жіночому організмі в "сплячому" стані і не завдавати йому ніякого видимого шкоди. Переохолодження лише є поштовхом до їх надмірному розмноженню, що відбувається через зниження імунітету під впливом холодового впливу.


Наслідки хронічного аднекситу

Наслідки запущеного, нелеченного аднексита, циститу і пієлонефриту можуть бути плачевними. Головні і найнебезпечніші з них:

 • позаматкова вагітність;

 • неможливість мати дітей (безпліддя);

 • періодично виникають сильні болі в низу живота, в області попереку;

 • хворобливе сечовипускання;

 • порушення менструального циклу (хворобливість, нерегулярність);

 • біль при сексуальних контактах, яка може бути настільки сильною, що призводить до повної відмови від статевого життя;

 • проблеми зі сном, зниження працездатності через порушення психоемоційного стану.


Поради

Наведемо деякі корисні поради, які допоможуть уберегтися від запалень:

 1. Дотримуйтеся особистої гігієни.

 2. Взимку і в будь який інший час року в холодну погоду носите такий одяг, щоб вона закривала область попереку і низ живота (курточки "до пупа" і джинси на стегнах - заборонений варіант).

 3. Влітку після купання у водоймі обов'язково переодягніться. Мокрий купальник сприяє переохолодженню, особливо в вітряну погоду.

 4. При найменших болях в низу живота або в поперековій області звертайтеся до лікаря. Спосіб лікування аднекситу, циститу і пієлонефриту - антибактеріальна терапія. Відповідний антибіотик може призначити тільки лікар, попередньо провівши лабораторні аналізи.