Застосування миючих засобів для посуду їх шкода

Миття посуду - справа нелегка, особливо якщо на тарілках, ложках, вилках і сковороді засів жир, який далеко не завжди відмивається навіть під гарячою водою. В такому випадку на допомогу приходять миючі засоби, якими так звикли користуватися багато господинь. Пару крапель гелю буде досить, щоб повністю розчинити жир і вимити посуд до блиску. Та й вабить він зручною пляшкою, яскравою обгорткою та приємним ароматом. Застосування миючих засобів, безумовно, економить ваш час і сили. Але більшість людей навіть не здогадуються, яка небезпека для здоров'я в них таїться. У цій статті ви дізнаєтеся про те, чим шкідливі миючі засоби і яким чином можна захистити своє здоров'я від їх впливу.

Склад миючих засобів для посуду

Для початку було б непогано заглянути на етикетку і дізнатися, який вміст яскравою пляшечки. Миючий засіб, призначений для миття посуду, зазвичай містить в собі такі основні компоненти:

  • ПАР;
  • ЕДТА;
  • консерванти;
  • ароматичні добавки;
  • барвники.

Основними з них є ПАР. Ця абревіатура розшифровується, як поверхневі активні речовини, головна місія яких - знищення жиру. ПАР діляться на аніонні (АПАВ), катіонні (КПАВ), неіоногенні (НПАВ), а також аніонні (АПАВ). Всі ці комплекси взаємно підсилюють дію один одного.

Насправді в складі куди більше різних речовин. Але виробники далеко не всі вказують на етикетці.

Також іноді до складу виробники включають речовини, які допомагають захистити шкіру рук від впливу вологи. Це може бути гліцерин, силікон, рослинні екстракти і так далі.

Застосування миючих засобів для посуду: яка небезпека в них таїться

З особливим хімічним складом застосування миючих засобів може мати непередбачувані наслідки. Мало того, що вони забруднюють екологію, потрапляючи в стічні води, так вони ще й шкодять здоров'ю. Почервоніння, лущення і роздратування на руках - це ще “квіточки”. Потрапляючи в організм миючий засіб може привести до руйнування гемоглобіну і різних захворювань.

За результатами численних досліджень з'ясувалося, що регулярне застосування миючих засобів провокує появу алергій, шкірних захворювань, а також астми.

Яким чином діють ці кошти? Все дуже просто: коли ви миєте посуд, активні речовини, стикаючись зі шкірою рук, руйнують її захисний шар, внаслідок чого вона втрачає вологу, пересихає і лущиться. Якщо ж у вас є алергія або інше шкірне захворювання миючий засіб може тільки погіршити ситуацію.

Ароматизатори, що знаходяться в складі речовини, призначені для того, щоб ви не чули специфічний хімічний запах. Так, аромат у засоби приємний. Але, вдихаючи його, ви тим самим провокуєте появу різних алергій і проблем з дихальною системою. Найнебезпечнішою з них є астма. Це захворювання викликає напади задухи і може закінчитися летальним результатом.

ПАР відмінно змивають жир, але все одно залишаються на поверхні посуду, утворюючи тонку плівку, яку не видно неозброєним оком. Активні речовини приєднується до їжі, яка потрапляє в організм і поступово накопичуються в ньому, що призводить до повільного отруєння і появи серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Ефективні способи миття посуду без хімії

Очевидно, що застосування миючих засобів аж ніяк не приносить користь вашому здоров'ю. Але вберегти себе все ж можна, якщо обмежити використання речовин або зовсім перестати ними користуватися.

Якщо ви так звикли до миючого засобу, що не можете відмовитися від нього, перед покупкою уважно подивіться на склад. Чим менше шкідливих хімічних елементів в ньому буде - тим краще. Оптимально купувати засіб, у якого 5% вміст ПАР, не більше.

Відставивши вбік миючі засоби, багато господинь задаються питанням: “Як же відмити посуд?”. Існує кілька перевірених методів:

  • Привчіть себе мити кухонне начиння відразу ж після їжі звичайної проточною водою. Так на ній не засохнуть залишки їжі, які важко відмиваються.
  • Якщо ж посуд давно варто брудної, замочіть її в гарячій воді перед миттям. Таким чином, бруд швидко відстане.
  • Замість миючого засобу використовуйте народні екологічно чисті методи. Харчова сода, господарське мило або і мило, зроблене своїми руками, гліцерин, гірчичний порошок - все це подіє не гірше, ніж найдорожчий гель для миття посуду. І бажано мити посуд в рукавичках.

Відмовившись від використання хімічних помічників по господарству і віддавши свою перевагу еко методам, ви збережете своє здоров'я та екологію.