Шкода кремлівської дієти

Дієта, що рекомендує повна відмова від вживання "швидких" вуглеводів, здобула величезну популярність завдяки своїй ефективності. Багато зірок і відомих осіб випробували її на собі і не скупляться на позитивні відгуки. Дуже заманливо є делікатеси, не обмежувати вживання алкоголю, і при цьому худнути. До того ж, можна зберегти звичний режим прийому їжі і навіть дозволити собі перекуси рекомендованими дієтою продуктами. Однак, беручи за основу свого харчування кремлівську дієту, потрібно обов'язково знати, які "підводні камені" можуть критися за зовнішнім благополуччям.

Зміст статті:

 • Основні недоліки кремлівської дієти
 • Шкода кремлівської дієти

Основні недоліки кремлівської дієти

Перед використанням нової системи харчування слід пройти медичне обстеження і проконсультуватися з лікарем. Потрібно обов'язково проаналізувати стан свого здоров'я, тому що у дієти є серйозні протипоказання, вона рекомендована тільки абсолютно здоровим людям.

Недоліки цієї системи харчування:

 1. Під час проходження дієті рекомендується приймати полівітамінні комплекси. Тим часом, організм засвоює самі навіть найякісніші препарати набагато гірше, ніж натуральні вітаміни, що містяться в продуктах харчування, в овочах і фруктах.

 2. З раціону повністю виключаються каші, хоча ці страви є джерелом цінних вітамінів і мікроелементів. Дефіцит корисних речовин може негативно позначитися на самопочутті.

 3. Для різноманітності меню кремлівська дієта рекомендує включати в раціон ковбасу і сосиски - не найкорисніші продукти. Альтернатива ковбасним виробам - відварне і запечене м'ясо, але приготування цих страв забирає багато часу.

 4. Продукти, рекомендовані дієтою, не належать до категорії бюджетних - це м'ясо, сир, риба цінних порід, морепродукти, свіжі овочі. На покупку їжі доведеться витратити чимало коштів.

 5. Велика кількість білка в раціоні збільшує навантаження на нирки, що приносить шкоду навіть скоєно здоровим людям.

 6. Поєднання поживних речовин, рекомендованих дієтою, підвищує ризик появи піску і каменів в жовчному міхурі і нирках.

 7. Для тих, хто вважає за краще вживати рослинну їжу, а так само для ласунів, дотримання принципів дієти може стати непереборною випробуванням.

 8. Велика кількість маловуглеводних страв негативно позначається на стані шкіри і волосся, зовнішній вигляд такої людини залишає бажати кращого.

 9. Якщо з дієти "вийти" занадто швидко, неминучий повернення ваги до колишнього рівня.

Якщо індивідуальні особливості організму не дозволяють слідувати принципам дієти, краще пошукати іншу систему зниження зайвої ваги.


Шкода кремлівської дієти

Як втрачається вага під час сидіння на цій дієті? Вуглеводів з їжею надходить недостатньо, тому для поповнення енергетичного дефіциту витрачаються жирові запаси. Так, якщо строго дотримуватися рекомендований раціон, вміст жиру в організмі неухильно знижується. Але, крім цього, втрата маси тіла відбувається за рахунок виведення рідини з органів і тканин. Основна вимога всіх білкових дієт - вживання великої кількості води, постійна компенсація її втрати.

При проходженні низьковуглеводних дієт у роті нерідко з'являється присмак ацетону. Це пов'язано з підвищенням концентрації кетонових тіл. У нормі вони теж утворюються в результаті метаболізму, але ця доза мінімальна і не приносить ніякої шкоди, так як кетонові тіла швидко утилізуються. При надмірному їх освіті процес утилізації сповільнюється, і вміст кетонових тіл в крові підвищується. Зростає інтоксикація організму, головною мішенню якої стає нервова система.

Ще один негативний вплив надлишку білка - утворення великої кількості пуринових сполук. В результаті складних біохімічних процесів пурини розпадаються на сечовину і солі сечової кислоти. Наслідком їх підвищеної концентрації стає розвиток сечокам'яної хвороби і подагри. Особливо небезпечна кремлівська дієта для тих, хто вже страждає від захворювань нирок.

В системі харчування, що усуває вуглеводи з раціону, накладено заборону на вживання злаків, більшості видів фруктів і овочів. Тим часом, ці продукти - цінні джерела клітковини, полісахаридів, пектинів. Використовуючи клітковину для очищення кишечника від залишків їжі, організм проводить профілактику геморою і запорів.

Не всі фахівці в області дієтології та гастроентерології захоплено відносяться до кремлівської дієті.

Лікарі застерігають, що худнуть людей, пропонуючи познайомитися з негативними наслідками подібного способу зниження маси тіла:

 • Погіршення роботи шлунково-кишкового тракту. З'являється підвищене газоутворення, відчуття тяжкості в шлунку, запори. Проблеми з шлунково-кишкового тракту призводять до безсоння, погіршення стану шкіри і волосся.

 • У продуктах, рекомендованих дієтою, занадто багато холестерину. Ця обставина в короткі терміни призведе до появи захворювань серцево-судинної системи, атеросклерозу.

 • Дефіцит корисних компонентів, що отримуються з рослинної їжі, призводить до зниження імунітету, авітамінозу.

 • Дефіцит гормону радості. Депресивний настрій, нерідко охоплює тих, що худнуть людей, пов'язане з нестачею солодощів в раціоні. Порушення інтелектуальної діяльності теж походять від браку в організмі глюкози.

 • Проблеми з боку метаболізму. Лікарі фіксують випадки збоїв сольового обміну і підвищення потовиділення під час проходження кремлівської дієті. Фахівці також вельми негативно відгукуються про включення в раціон ковбаси і сосисок в якості доступної альтернативи м'ясу.

Незважаючи на те, що людський організм спочатку був пристосований до вживання мінімальної кількості вуглеводів, негативні наслідки дієти для людей, що мають явні і приховані проблеми зі здоров'ям, потрібно враховувати.

Відео про те, як дівчина розповідає про свій досвід проходження кремлівської дієті. Її відгуки про відчуття, проблеми (запори, коліки, болю, слабкість, апатія, депресія):