Аналіз крові на еозинофіли у дитини що робити при підвищеному значенні

З раннього віку основним аналізом, який відображає загальний стан здоров'я в цілому і є базою для діагностики різних патологій здоров'я, є загальний аналіз крові. У ньому можна оцінити загальну кількість еритроцитів, а також рівень гемоглобіну, провести аналіз загального числа лейкоцитів, а також оцінити їх кількість по групах.

Еозинофіли крові і їх значення

Іноді на тлі відносно нормальних інших показників різко виділяється відхилення від норми кількості еозинофілів. Це нерідко призводить до призначення додаткового аналізу крові - прицільно на еозинофіли, нерідко паралельно з мазком з носа на визначення еозинофілів в слизовому секреті.

важливо

Еозинофіли відповідають в крові за протипаразитарний імунітет і боротьбу з алергенами, тому їх підвищення може бути індикатором наявних в організмі глистів або початковій стадії алергії, схильності до алергічних реакцій.

Але рівень еозинофілів може бути не тільки підвищений, але і знижений - що небезпечніше, на які патології вказує подібне відхилення?

Аналіз крові на еозинофіли: що це таке?

Еозинофіли - це білі клітини крові з гранулами, фарбує особливим барвником. Вони утворюються в кістковому мозку, потім потрапляють в кров, а також тканини тіла - травний тракт, легені, шкіру. Вони пов'язують і нейтралізують чужорідні білки, які потрапляють в тіло, поглинаючи його всередину себе і розчиняючи ферментами.

Зміна рівня еозинофілів - це своєрідний маркер, який показує що відбуваються в організмі процеси. Це можуть бути:

 • Алергічні реакції різного типу
 • Запальні процеси, ініційовані паразитами і найпростішими
 • Пухлинні процеси (вкрай рідко).

Еозинофіли націлені на видалення токсинів і алергенів з тіла, тому з крові, де їх кількість підвищується, клітини направляються в запальні вогнища.

важливо

Підвищення їх рівня не типово для здорових дітей, він збільшується при алергічних і запальних процесах.

Аналіз крові на еозинофіли: норма і розшифровка у дітей

Рівень еозинофілів у дітей залежить від часу забору - ночами клітин більше, вдень - менше, вони йдуть в тканини для активної роботи.

У процентному співвідношенні норма для дітей:

 • В період новонародженості до 2%
 • На першому тижні життя до 4%
 • До місяця норма становить до 3%
 • До року - до 3%
 • До п'яти років до 5%
 • До 10 років - приблизно 3-5%.

В абсолютних значеннях норми коливаються в межах від 0.2 до 0.4 * 109 клітин в мл.

Підвищення рівня еозинофілів називають станом еозинофілії, знижений їх кількість - це еозинопенія. Для кожного з цих станів є певні причини, які лікар буде виключати при аналізі показників.

Підвищення еозинофілів можливо у дітей в трьох формах:

 • Від 6 до 10% - легка еозинофілія,
 • 10-12% - помірна,
 • Понад 12% - важкий стан.

Підвищено рівні цих клітин при наявності будь-яких алергічних реакцій, починаючи від полінозу до астми, уражень шкіри, риніту і кон'юнктивіту. Можуть підвищуватися еозинофіли при алергії на препарати, при запальних процесах всередині тіла, метастазах пухлин і ураженні кісткового мозку, паразитозах, лейкозах і туберкульозі, при ревматизмі і дефіциті магнію в тілі, анафілактичних реакціях.

Знижені еозинофіли при ослабленні імунної захисту на тлі виснаження кісткового мозку, при гострому апендициті, кишкових інфекціях, гострому запаленні, гнійних процесах і ураженнях наднирників, хронічному стресі.

Як здавати аналіз крові на еозинофіли

Особливою підготовки до аналізу крові на еозинофіли не потрібно. Він проводиться вранці натщесерце, аналогічно загальним аналізом, кров забирають з пальця або з вени, в залежності від віку дитини та умов лабораторії.

важливо

Перед дослідженням треба не їсти, можна пити тільки воду, важливо, щоб за дві доби до аналізу дитина не отримував нових і незнайомих продуктів харчування, екзотичних страв.

Після забору крові еозинофіли фарбують спеціальним реактивом і підраховують їх кількість в певному обсязі.

Парецкі Алена, лікар-педіатр, медичний оглядач