Навіщо потрібна нікотинова кислота при вагітності?

Нікотинова кислота (вітамін PP, або B3) є важливим компонентом для організму людини. Нормалізує обмінні і синтетичні процеси, вона сприяє відновленню і загоєнню тканин.

Фото: Depositphotos.com. Автор: Tadamichi.

Вітамін PP застосовується у хворих, які страждають атеросклеротичним ураженням судин. Беручи участь у вуглеводному і жировому обміні, нікотинова кислота знижує рівень глюкози і холестерину крові, перешкоджає надмірному відкладенню жирових бляшок на стінках судин. Детоксикационная функція проявляється в зв'язуванні і виведенні з організму відпрацьованих продуктів обміну.

В яких випадках застосовують

Незважаючи на комплексне сприятливу дію ніацину (нікотинової кислоти), існують спірні аспекти при його використанні у вагітних жінок. Згідно анотації до препарату нікотинова кислота при вагітності не використовується. Це твердження стосується нормально протікає періоду виношування дитини.

Основні показання для застосування препарату у жінок, які очікують народження малюка, такі:

  • нікотинова і лікарська залежність матері;
  • багатоплідна вагітність;
  • порушене функціонування плаценти;
  • патологія печінки і жовчних шляхів під час гестації (періоду виношування плоду).
Нікотинова кислота усуває спазм судин і покращує циркуляцію крові. Ця властивість використовується при лікуванні фетоплацентарної недостатності - стану, при якому плацента не забезпечує належного харчування плода.

Знижуючи в'язкість крові, вітамін B3 попереджає тромбування і закупорку плацентарних судин. Необхідні кисень і поживні речовини надходять в організм матері, а потім дитину. Зникає загроза загибелі плоду і передчасних пологів.

Порушена синтетична функція печінки при гепатитах і цирозах у вагітних обумовлює занижений вміст нікотинової кислоти в організмі.

В діагностиці апендициту

При вагітності нікотинова кислота може використовуватися для діагностики гострого апендициту.

Часто запальний процес в червоподібному відростку симулює передчасне переривання вагітності. Щоб полегшити постановку діагнозу і почати своєчасне лікування, використовується діагностична проба з нікотиновою кислотою. Після введення ніацину біль, обумовлена ​​спазмом судин в матці, зникає. Біль при апендициті не змінює свого характеру і інтенсивності після виконання проби.

Чим загрожує дефіцит

У нормі вітамін РР синтезується бактеріями шлунково-кишкового тракту. З ростом плода у жінки зростає потреба в нікотинової кислоти. Її недолік обумовлює надмірне зроговіння шкірних покривів і пігментацію окремих ділянок тіла. Шкіра стає тонкою і сухою, схожою на "риб'ячу луску".

Дефіцит нікотинової кислоти у вагітних викликає випадання волосся, порушення психічної рівноваги - жінка стає дратівливою, схильною до стресів і депресії. При нестачі нікотинової кислоти може відзначатися розлад шлунку, порушуватися переварювання і всмоктування корисних компонентів їжі.

Як поповнити запаси

Уникнути подібних негативних наслідків можна шляхом збалансованого харчування, включивши в свій раціон продукти, багаті нікотиновою кислотою. До таких продуктів відносять:

  • злакові та псевдозлаковие (гречана, ячмінна крупи, овес і жито);
  • бобові (горох, квасоля, сочевиця, арахіс, соя);
  • овочі (капуста, картопля, томати, морква);
  • молочні продукти, яйця;
  • риба, м'ясо.

Продукти, що містять нікотинову кислоту.

Про що потрібно пам'ятати

При тривалому прийомі нікотинової кислоти порушуються функції печінки і нирок. Щоб цього не сталося, жінка систематично повинна здавати аналізи і проходити УЗД печінки.

Якщо тривалого використання препарату уникнути не вдається, прийом нікотинової кислоти при вагітності повинен супроводжуватися достатнім надходженням в їжу амінокислоти метіоніну. Метіонін міститься в сирі, яловичої печінки, яйцях, їм багаті рисова, пшоняна і вівсяна крупи.

Ін'єкції нікотинової кислоти відрізняються особливою хворобливістю. Через зниженого порога больової чутливості у вагітних подібні уколи викликають занепокоєння і дискомфорт. Запобігти цьому можна за допомогою додавання в ампулу невеликої кількості знеболюючого.

При швидкому введенні препарату часто відзначається різке падіння тиску, що неприпустимо під час вагітності. Препарат повинен вводитися без поспіху, в положенні лежачи.

Своєчасне виконання всіх перерахованих рекомендацій дозволить уникнути небажаних побічних реакцій при прийомі нікотинової кислоти і ніяк не затьмарить період очікування малюка.

Чим корисний цикорій при вагітності.