Навіщо жінкам гладке тіло

Ми ведемо справжню війну з волоссям на тілі. Пахви, ноги, зона бікіні. Назавжди чи тимчасово, повністю або вибірково - проблема знищення небажаних волосків хвилює кожну з нас. Чому ми вважаємо волохате тіло перебував у занедбаному стані і диким? Що змушує нас ненавидіти природну волосатість?

У казках нашого дитинства (згадаємо "Синю бороду" або "Красуню та чудовисько") волохаті монстри залучають юних красунь у свої зачаровані сади і замки. Психоаналітики інтерпретують появу волохатих героїв як прояв статевої зрілості, яка захоплює дівчину-принцесу в чарівний світ дорослої сексуальності.

Рослинність на тілі - вторинна статева ознака, який свідчить про дорослішання. Проте, ми вважаємо волосся на тілі неестетичними, нежіночими і несексуальними. 

Значна кількість волосся на тілі свідчить про високий рівень тестостерону, який відповідає за сексуальний потенціал, стверджують експерти. Так чому ж замість того, щоб демонструвати оточуючим чоловікам свідоцтва власної сексуальності, ми прагнемо позбутися волосків?

бути жіночною

Експерти вважають, що особа з високим рівнем тестостерону сприймається чоловіком як агресивне і прагне до домінування істота. Це відлякує чоловіка і трактується їм як відсутність жіночності. Діє той же механізм, який змушує "джентльменів віддавати перевагу блондинкам": світле волосся і бліда шкіра несвідомо асоціюються з беззахисністю і слабкістю, відповідно - з готовністю здатися переможцю. Тобто, жіночність має на увазі якості, прямо протилежні тим, якими володіє чоловік. Шкіра спокусливої ​​жінки повинна бути бездоганно гладкою. Цей естетичний образ настільки міцно сидить в нашій свідомості, що без бритви або епілятора ми відчуваємо себе огидно.

Питання, пов'язані з рослинністю на тілі, глибоко вплетені в східні традиції. Так, безвусий юнак може жити на жіночій половині будинку, але як тільки на його обличчі з'являються провісники бороди і вусів - він стає чоловіком і негайно висилають на чоловічу половину.

А дівчину перед весіллям подруги ведуть в хамам, щоб перед зустріччю з коханим зробити її максимально жіночною, видаливши всі волосся на тілі. Руки, ноги, бікіні, пахви, декольте - всюди, де є найменший пушок, шкіру роблять максимально гладкою. І з першого дня заміжжя жінка щотижня зобов'язана видаляти волосся на тілі.

Для нього або для себе?

Чи можна вважати, що ми робимо епіляцію тільки для того, щоб стати більш "підходящої" і більш "зручною" для чоловіка? Не зовсім. На контрасті з гладкою шкірою тіла ділянку волосся в зоні бікіні стає особливо помітним і привабливим. Цьому ж сприяє бікіні-дизайн. Більшість клієнток в перший раз приходять на цю процедуру, щоб здивувати партнера, внести елемент пікантності в інтимні стосунки. Однак з часом їм настільки подобається власне тіло в більш естетський варіанті, що відмовлятися від інтимних зачісок багато і не думають. "Це все одно, що носити дорогу білизну. Оточуючі не бачать його, але воно створює почуття впевненості в своїй жіночності. Я відчуваю себе абсолютно інший", - стверджує постійна клієнтка одного з київських салонів краси.

Проявляючи турботу про привабливість цієї частини нашого тіла, ми відчуваємо любов і прийняття самої жіночої сутності і стаємо більш відкритими до отримання насолоди від близькості.

Більшість людей, що практикують інтимну епіляцію, говорять про те, що вона істотно підвищує якість сексуальних відносин.

Деякі чоловіки вважають за краще у жінки мінімум рослинності в зоні бікіні або взагалі повний "нуль". Це дає їм додатковий візуальний стимул і незвичайні тактильні відчуття - жінка здається їм ще більш відкритою і доступною.

Порушуючи норми пристойності

Жінка, яка демонструє "зарості" під пахвами, зробить шокуюче враження на жителя будь-якої цивілізованої країни. Чому ж природність ми вважаємо чимось непристойним? Секрет в асоціаціях, які викликає ця зона. "Кустящіеся" пахви символізують волосся на лобку - ця схожість і коробить представників культурного соціуму. Ми живемо в стерилизованном, дезінфікувати суспільстві. Натуральний вигляд і запах тіла здається нам непристойним. Хоча деякі мешканки Німеччини, Іспанії та Португалії дозволяють собі розкіш ходити неепілірованнимі, таким чином стверджуючи власне право на природність. Але для нас це скоріше виклик, кітч, ніж природна особливість тіла.

Інша сторона цього феномена - мода на фігурну стрижку пахв. У Лос-Анджелесі, наприклад, акуратне "сердечко" в центрі ретельно проепілірованной пахви вважається мегасексуальним. Чи можуть волосся в цій зоні бути збудливими? Скоріше так, і хоча наше суспільство навряд чи готове до цього, на несвідомому інстинктивному рівні чоловік може сприйняти це як демонстрацію тваринного початку, пристрасності і неприборканість бажань.

Як би яскраві не були винятки, вони тільки підтверджують правило: волосся на жіночому тілі давно втратили право публічної демонстрації. Це символ тваринного початку і неприборканість інстинктів, публічний прояв яких є соціально неприйнятним. Таким чином, епіляція - не просто гігієнічна процедура. Це наш спосіб заявити про свою культурну, гендерної та сексуальної ідентичності.

джерело: .