Зоран інструкція із застосування, аналоги

Зоран - це ефективний засіб для профілактики і лікування гастриту, езофагіту і виразкової хвороби. Воно належить до групи блокаторів гістамінових Н2-рецепторів II покоління. Препарат здатний пригнічувати вироблення соляної кислоти і підвищувати, таким чином, рН шлункового середовища.

Зверніть увагу

Широко відомим аналогом даного ЛЗ є Ранитидин.

Діюча речовина і форма випуску

Зоран проводиться у вигляді таблеток для перорального прийому, що містять по 150 або 300 мг гідрохлориду ранитидина. Вони фасуються в стрипи по 10 штук. У стандартній упаковці - 2 або 10 стрипів і анотація.

Препарат також випускається у формі розчину для парентерального введення (внутрішньом'язових або внутрішньовенних ін'єкцій).

Фармакологічні властивості таблеток Зоран

Ранітидин блокує гістамінові Р2-рецептори парієтальних клітин шлунка, за рахунок чого пригнічується біосинтез HCl. Вироблення хлористоводневої кислоти знижується незалежно від характеру подразника. Завдяки зниженню кислотності зменшується активність основного протеолітичного ферменту - пепсину. Ліки здатні стимулювати процес репарації пошкоджених ділянок слизової оболонки. Під його впливом в слизу зростає рівень глікопротеїнів.

Після прийому всередину активний компонент швидко всмоктується в травному тракті; його дія триває від 8 до 12 годин. Прийом їжі і антацидних засобів не впливає на біодоступність. Максимальна плазмова концентрація ранітидину фіксується через 2 години після застосування перорально або через 15 хвилин після уколу. При внутрішньом'язових ін'єкціях речовина всмоктується з області введення практично в повному обсязі. З альбумінами плазми крові кон'югується до 15% препарату. Процес біотрансформації протікає в печінці. Час напіввиведення становить близько 2-3 годин. Незмінена речовина, метаболіти і кон'югати виводяться переважно нирками.

На концентрацію гастрину в крові Зоран не впливає. Препарат проникає крізь гематоплацентарний бар'єр і потрапляє в грудне молоко.

показання

Таблетки Зоран рекомендовані до застосування при наступних патологіях ШКТ:

 • гострий і хронічний гіперацидний гастрит;
 • загострення виразкової хвороби;
 • гастроезофагеальний рефлюкс;
 • ерозивний езофагіт;
 • синдром Золлінгера-Еллісона (сімптомокоплекс, що виникає при гастрінопродуцірующіх новоутвореннях);
 • гастропатия, обумовлена ​​прийомом лікарських засобів (зокрема - НПЗЗ і кортикостероїдів);
 • диспепсія, не пов'язана з органічними ураженнями травного тракту.

ЛЗ також призначається для профілактики рецидивів виразок, кровотеч в органах шлунково-кишкового тракту, синдрому Мендельсона (аспірації шлункового соку у хворого під наркозом) і аспіраційної пневмонії. Препарат включається в схему комплексного лікування ревматоїдного артриту.

Протипоказання

Зоран протипоказаний особам, у яких виявлена ​​індивідуальна непереносимість ранитидина або підвищена чутливість до допоміжних інгредієнтів.

Ліки не призначають дітям і підліткам молодше 12 років в зв'язку з відсутністю досвіду його застосування в педіатричній практиці.

Дози і схема прийому

Таблетки не слід розжовувати або подрібнювати.

Оптимальне дозування визначається фахівцем-гастроентерологом з урахуванням нозологічної форми, виразності клінічної симптоматики та динаміки процесу.

Добова доза при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту зазвичай становить 300-450 мг (ділиться на 2-3 прийоми). За свідченнями вона може бути збільшена до 900 мг.

У профілактичних цілях рекомендується пити по 1 таб. (150 мг) ввечері перед сном.

Тривалість курсу залежить від характеру і перебігу захворювання.

Парентерально призначають по 50-100 мг через кожні 6-8 годин.

Внутрішньовенно розчин вводиться крапельно (25 мг / год протягом 2 ч) або повільно протягом 5 хвилин.

Зверніть увагу

Для повільного в / в введення 50 мг препарату розводять до обсягу в 20 мл розчином глюкози (5%) або хлориду натрію (0,9%).

Внутрішньом'язові ін'єкції (по 50 мг) повторюють 3-4 рази на день.

При стресових виразках для попередження розвитку кровотеч спочатку водять 50 мг в / в повільно, а потім проводять безперервне вливання з розрахунку 0,125-0,25 мг / кг / год до тих пір, поки у пацієнта не з'явиться можливість відновити ентеральне харчування. Підтримуюча доза - 150 мг (в таблетках) 2 р / день.

Для запобігання аспірації шлункового соку призначається по 150 мг (або по 50 мг в / в) ввечері напередодні хірургічного втручання і за 2 години до наркозу (в / в - за 45 хв.).

важливо

Швидке внутрішньовенне введення може викликати уповільнення серцевого ритму (брадикардія).

Породіллям з початку сутичок дають по 150 мг Зоран перорально з інтервалом о 6 годині.

Побічні ефекти

Більшість хворих переносять Зоран без будь-яких ускладнень.

При гіперчутливості до ранитидину або допоміжних речовин не виключено розвиток алергічних реакцій.

У рідкісних випадках відзначаються такі побічні ефекти:

 • диспепсія (нудота, блювота);
 • Загальна слабкість;
 • цефалгія;
 • порушення свідомості і галюцинації (у ослаблених пацієнтів);
 • розлади кишечника (діарея);
 • м'язові і суглобові болі;
 • алопеція;
 • гострий панкреатит;
 • рецидивуюче запалення привушних слинних залоз.

Тривала терапія високими дозами може стати причиною хворобливого напруги в молочних залозах (гинекомастии), зменшення статевого потягу, порушень менструального циклу у жінок і зниження потенції у чоловіків.

Передозування

На тлі істотного перевищення терапевтичних дозувань можливі брадикардія, шлуночкові аритмії, атріовентрикулярна блокада і судоми.

При брадикардії необхідно ввести Атропін, а при аритміях - Лідокаїн. Судоми купіруют диазепамом.

Взаємодія з іншими фармакологічними засобами

Паралельний прийом антихолінергічних ЛЗ і Зоран літніми пацієнтами негативно впливає на здатність до запам'ятовування і концентрації уваги.

Блокатор гістаміну Н2-рецепторів знижує абсорбцію протигрибкових засобів - Кетоконазолу і ітраконазолі підвищує біодоступність діуретиків Фуросеміду.

Антациди можуть уповільнювати всмоктування ранітидину.

Зоран підвищує кардіотоксичність Цизаприд, а в поєднанні з хінідином здатний спровокувати желудочковую аритмію.

Рекомендується витримувати тимчасові інтервали в 1-2 години між прийомом ранітидину та інших ЛЗ.

Зоран при вагітності і грудному вигодовуванні

Клінічних даних, що свідчать про повну безпеку ранитидина для плода і немовляти, поки недостатньо. З цієї причини вагітним жінкам і годуючим матерям препарат не призначається.

додаткові вказівки

Перед початком курсової терапії необхідно провести повне обстеження пацієнта з метою виключення злоякісних новоутворень шлунково-кишкового тракту, т. к. Зоран може приховувати клінічні прояви раку (зокрема - карциноми шлунка).

Для профілактики рецидивів виразкової хвороби рекомендується приймати Зоран в осінній і весняний період курсами по 45 днів.

В результаті зниження кислотності шлункового середовища у ослаблених хворих можуть розвинутися бактеріальні ураження шлунка з подальшим поширенням інфекційного процесу.

Необхідно дотримуватися обережності при призначенні цих ліків особам з діагностованими порушеннями екскреторної функції нирок. Не рекомендується призначати препарат при гострій порфірії (в т. Ч. В анамнезі).

На час лікування слід виключити з раціону напої і продукти, що провокують гиперсекрецию соляної кислоти.

Клінічна симптоматика виразкових і ерозивних уражень слизової зазвичай зникає вже через 1-2 тижні, але лікування потрібно продовжувати, поки рубцювання дефект не буде підтверджено рентгенологічно або в ході гастродуоденоскопії.

Від діяльності, що вимагає швидкої реакції, доцільно утриматися.

Умови зберігання та продажу через аптечні мережі

Для придбання Зоран, включеного в "список Б" (сильнодіючі засоби) необхідний рецепт.

Зберігати стрипи і ампули з розчином потрібно в місцях, екранованих від сонячних променів, при температурі не більше 25 ° С.

Термін придатності становить 3 роки з дня випуску (за умови дотримання правил зберігання).

Берегти від дітей!

аналоги Зорана

Аналогами за діючою речовиною і лікувальними властивостями є:

 • ранітидин;
 • ранісан;
 • зантак;
 • Ацілок;
 • Гастак;
 • Ранігаст.

ПЛІС Володимир, лікар, медичний оглядач