Вся правда про можливості інтелекту людини

Суспільство вимагає від людини все більшою мозкової активності. Божевільний потік інформації змушує мозок в кілька разів швидше обробляти дані, ніж століття тому. Щоб отримати роботу в стабільній і прогресивної компанії, потрібно показати найвищий рівень IQ. Вчені намагаються розкрити таємниці розвитку нашого інтелекту, довести найнеймовірніші припущення, але деякі аспекти так і залишаються міфами, непідтвердженими, але в які багато хто вірить, починають тренувати свої здібності настільки, що процес показує протилежні результати.

За останні роки наукового прогресу останні розробки в області діагностики нашого організму і висновки медичних дослідників поступово наближаються до розуміння складної роботи мозку, вивчають можливості інтелекту людини. Хоча результати досліджень знаходять прихильників, як з боку фанатів, так і тих, хто категорично проти. Тому, багато фактів переростають в міфи, і залишаються вигадкою, знаходять спростування в наукових працях. Розглянемо, які ж можливості інтелекту людини є фактами, а які тільки фантазією.

1.Человек використовує тільки невелику частину можливості свого мозку

Це факт є міфом на сьогоднішній день, бо можливості інтелекту людини проявляються завжди в повній мірі. Раніше припускали, що тільки 10% мозку задіюється для роботи, тому що організм "включає" захисні функції, які запобігають перевантаження. Є кілька варіантів спростування цього міфу. Варіант №1 - для повноцінної роботи мозку необхідно 20% енергії нашого тіла, що вже зрозуміло - таку кількість енергії не може витрачатися при роботі тільки 10% мозку. Варіант №2 - за допомогою МРТ вчені не змогли виявити жодної найменшої частинки бездіяльності в мозку. Варіант №3 - якби ми використовували 10% можливостей, то при травмах мозку, людина навіть б не помітив будь-яких наслідків, а це не так.

Що ж говорять вчені сьогодні? За допомогою томографії (магнітно-резонансної та позитронно-емісійної) можна в живу спостерігати за роботою мозкового центру, вивчати рівень завантаженості. Так ось показники не виявили сплячі точки в мозку під час виконання завдань. Щоб виконати ту чи іншу дію, мозок використовує всі свої ресурси, які на той момент доступні.

2. Чим більше мозок, тим розумніша людина

У стародавні часи могли припустити, що розумові здібності безпосередньо залежать від розмірів цього органу. Аристотель говорив, що людський мозок, якщо порівнювати з тілом, найбільший. Це міф, який неуважний вже давно. Можливості інтелекту людини не можуть залежати від величини мозку.

3. Одне з півкуль у людини розвивається в більшій мірі

Це твердження нам впроваджували ще зі школи. Одні учні схильні більше до математичних і обчислювальних дисциплін, а інші мають так званий творчий, гуманітарний інтелект. Той, хто вміє писати вірші, не може нормально обчислювати формули. Це точно міф. Мозок дійсно розділяє свої функції між півкулями. Може і вважається, що права півкуля відповідає за емоції і творчість, а ліва - за логіку. Але варто врахувати, що навіть для найпростішого виконання математичної або філологічної завдання необхідні всі ресурси нашого мозку. Ніяк не може одна півкуля працювати, а друге не діяти.

4. Клітини в мозку не відновлюються

Існувала впевненість, що ми народжуємося з уже схильної системою клітин у мозку, і що до старості клітини тільки вмирають, відновлюватися не можуть. Насправді, вчені нещодавно довели, що навіть в старості у нас можуть формуватися нові мозкові клітини. У віці з 2 до 11 років мозок здатний розвиватися великими темпами, далі швидкість просто зменшується, але розвиток не зупиняється. Існує поняття нейрогенезіс, тобто формування нових клітин мозку. Таке зародження відбувається у відділі мозку під назвою гіпокамп (гіппокампус).

5. Після пошкодження, мозок не може повноцінно функціонувати

Будь-які порушення цілісності мозку чреваті повною відмовою працювати, оскільки всі частини пов'язані між собою і залежать один від одного. Якщо отримати черепно-мозкову травму і пошкодити мозок, то відновити порушені функції неможливо. Це міф, тому що якщо одна частина мозку отримує травму і не може повноцінно функціонувати, прилеглі тканини можуть перейняти функцію і відновити, хоча для цього знадобитися дуже багато зусиль і ресурсів від людини. Після удару чоловік може отримати струс мозку, але вилікувати таке порушення можливо. Час для повноцінного відновлення буде потрібно дуже багато, і все одно це реально. Багато людей, після перенесеного інсульту, відновлюють рухливість кінцівок, вміння говорити. Навіть наш мозок може самоізлечівается, тобто утворювати нові сполуки і ростити нові клітини.

Тому не впадайте в паніку, не починайте шалено розвивати свої здібності або сумувати через отриману травму, вихід обов'язково є, треба просто його знайти.