Все, що потрібно знати про відтінки кольору волосся

Від чого залежить те, яким відтінком кольору волосся наділяє нас природа? На цю обставину впливають кілька факторів. Колір нашого волосся визначається вмістом пігменту меланіну і кількістю повітряних бульбашок в ній. Виходячи зі співвідношення цих даних, ми і отримуємо той чи інший «забарвлення» локонів. Не варто скидати з рахунків і вплив на відтінок шевелюри спадкової схильності, а також діяльності ендокринної системи. Незважаючи на те, що основними прийнято вважати 5 відтінків волосся людини, насправді, їх існує понад 50-ти.

Відтінки кольору волосся: якими вони бувають

Пігментація шевелюри залежить від змісту темного і світлого пігментів. Так, феомеланин відповідає за жовто-червоні відтінки, а зумеланін - за чорно-коричневі. Якщо першого пігменту більше, то колір локонів людини буде світлим, у другому випадку - їх колір темний. Поєднання цих 2-х пігментів і народжує всю відтіночним палітру. Абсолютно все волосся, в незалежності від наявного кольору, включають обидва пігменту, хоча найчастіше вони і бувають розподілені нерівномірно. Наприклад, посередині волосини пігменти представлені максимальною кількістю, в кутикуле ж (верхньому шарі) їх практично немає.

Розглянемо 5 основних кольору волосся (при цьому, кожен з них має кілька відтінків):

Брюнети. Це люди, наділені практично чорним кольором локонів, що пояснюється підвищеною кількістю темного пігменту. Відмінність таких волосся - в особливому природному блиску, відливали на сонці сріблясто-блакитним. Вони мають відтінки від глибокого чорного до коричневого.

Блондини. Такі люди населяють головним чином центральну і північну Європу. Їх також можна назвати білявими. Відтінки подібної шевелюри: білий, золотистий, сірий (попелястий), світло-русявий.

Шатени. Наділені шевелюрою від темно-русявого до каштанового відтінків. Причому останній, природного походження, має дуже багато тонів і повторити їх шляхом штучного фарбування не представляється можливим.

Руде волосся. Люди, чиїм природним кольором локонів є саме цей - вкрай рідкісне явище. У таких персон переважаючим пігментом волосся є феомеланин. Найбільше натурально рудих людей проживає в Ірландії і Шотландії.

Русяве волосся. До даної категорії можна віднести світло-коричневі тони волосся. Такі персони населяють в основному слов'янські країни. Раніше подібний колір прийнято було вважати нудним, сірим. На сьогоднішній день натуральна краса цього відтінку оцінена по достоїнству, адже його також не можна домогтися фарбуванням.

Як відбувається зміни кольору волосся

Зміна кольору волосся, як правило, закінчується у дітей до 5-річного віку. Трапляються зміни і в пубертатний період, зокрема, потемніння шевелюри знаменується надходженням тестостерону.

Поява сивини можливо вже після 20-ти років. Причинами, що зумовлюють це неприємне явище, можуть бути припинення вироблення меланіну і утворення великої кількості повітряних бульбашок.

Коли волосся тільки починають сивіти, пігменту позбавляються лише їх коріння. Потім локони поступово стають сірими і до якогось моменту набувають повністю білий колір.

Поява сивини в молодому віці пояснюється перенесеними хворобами, множинними стресами, який зазнав людина, важлива роль в даному процесі і генетичної схильності. Передчасне посивіння може також виникнути при наявності синдрому Вернера: це вкрай важке спадкове захворювання.

Примітно, що перша сивина не є свідченням старіння, однією з причин цього явища може бути дефіцит кальцію в організмі.

Безумовно, в багатьох випадках простіше запобігти раннє посивіння, ніж потім боротися з ним.

Для цього фахівці рекомендують правильно харчуватися, підтримувати здоровий спосіб життя, в сиру і вогку погоду неодмінно надягати головний убір, не нехтувати б'юті-засобами, призначеними для волосся.

Якого б кольору, відтінку ледве не було ваше волосся, намагайтеся берегти те, чим нагородила вас природа. Доглядайте за своєю шевелюрою, Хольт і плекайте її.