Вся правда про жири на животі

Коли ми бачимо жир на животі, то дуже хочемо, щоб його там не було. Цей жир навіть здатний ховатися в таких місцях, де його не помітно, проте в цих "недоступних" місцях він може становити велику загрозу для життя людини. Жир на животі є і у людей худорлявої статури. Вони, як правило, навіть не здогадуються, що у них присутні в області талії шкідливі відкладення жиру. Напрошується питання, яке мучить, можу заприсягтися, що не одну людину: звідки береться цей жир і як можна позбутися від нього?

По-перше, жир, відкладався на животі, небезпечніше інших відкладень, які тільки можуть бути на тілі. Якщо жиру в області живота дуже багато, це в кілька разів небезпечніше, ніж жир в області сідниць і стегон. Проблема вся в тому, що абдомінальний жир безпосередньо пов'язаний з дуже серйозними проблемами зі здоров'ям, наприклад, з діабетом 2-го типу, інсультом та хворобами серця. Якщо у людини є генетична схильність до зайвої ваги або просто до місць, де може відкладати жир, неправильний, нездоровий спосіб життя і харчування тільки посприяє якнайшвидшому відкладенню жиру і сильно ускладнить ситуацію зі здоров'ям.

По-друге, "пивні животи" ростуть не від вживання пива. У нашій країні, та й не тільки у нас, велика кількість людей вважають, що від вживання пива обов'язково виросте характерний пивний животик. Але проведені дослідження допомогли встановити всі крапки над "і", а саме: споживання пива і жир на животі не мають один до одного ніякого відношення. Якщо ж надмірно вживати їжу великими порціями або алкоголь, то є велика кількість калорій, це як раз сприяє накопиченню жирів в області живота. Ну, все-таки чому тоді від пива у чоловіків переважно починають з'являтися животики? Відповідь проста: все по тому, що алкоголь збільшує апетит, а також впливає на гормони, які відповідають за регулювання почуття насичення, а, як відомо, люди зазвичай при прийомі алкоголю вживають дуже багато їжі, а це, природно, зайві калорії для організму . Необхідно просто не забувати, чого б ми не вживали надмірно, це обов'язково призведе до збільшення ваги.

По-третє, найнебезпечніше для животика - це транс-жири. Однак не вживання жирних продуктів впливає на збільшення об'єму талії і живота, а надлишок калорій, саме вони і приводять до зростання живота. Але є і деякі жири, які шкідливіше інших. Проведені дослідження показали, що транс-жири надають таку дію на організм, чому починає з'являтися жир на животі. Транс-жири зазвичай містяться в таких продуктах, як маргарин, а також в фаст-фуді, у випічці.

По-четверте, відкладення жиру в животі найчастіше буває у чоловічої статі. За природою у чоловічої статі жир в області живота зустрічається набагато частіше, ніж у жінок, а все тому, що у чоловіків і жінок гормональне відмінність. У жінок у віці до 40 років жир відкладається в області сідниць, а також в стегнах. Коли жінці виповнюється 40, то в наступні роки жир починає відкладатися вже в животі, а все тому, що у неї падає рівень естрогену в організмі.

По-п'яте, скидати жир з області живота не складніше будь-якого іншого жиру, наявного на тілі людини. При втраті ваги перше місце, звідки починає йти жир, - це область живота. Вважається і власне є найкращим способом зменшити обсяг талії, змінивши режим харчування, а також фізичні заняття.


По-шосте, при гойдання м'язів преса жир з живота не зменшується. Вправи для пресу, присідання, а також інші фізичні вправи не спалюють безпосередньо один жир з живота, жир "тане" у всьому тілі відразу, і тільки під час сну. Але від фізичних вправ зміцнюються м'язи, а чим їх більше, тим більше вони будуть "є калорій". Для цих цілей підійдуть і аеробні вправи, будь то велосипед, біг, теніс, плавання.

По-сьоме, у худорлявих людей жир теж є. Якщо у людини нормальна вага, то значить і рівень абдомінального жиру теж в нормі. Однак навіть у досить худих людей може бути підвищений рівень вісцерального жиру, який накопичується зазвичай близько життєво важливих органів. У таких людей, якщо є генетична схильність, найчастіше завищений рівень холестерину і цукру в крові. Однак не тільки генетична схильність може вплинути на жир навколо органів, але і занадто млявий і неактивний спосіб життя.

По-восьме, найкращий спосіб видалити жир на животі - дотримуватися правильного режиму харчування. Як показало величезну кількість досліджень, обмежена кількість їжі і, отже, калорій, що поступають призводить до того, що жир з живота починає йти. В правильне харчування повинні входити такі продукти: боби, цільні злаки, овочі, фрукти, молочні продукти (але зміст жирів має бути знижене), м'ясо, горіхи, яйця, риба і, звичайно ж, птиця. Саме таке харчування дозволить скинути зайву вагу і зменшити обсяг талії. Крім того, для того, щоб отримати найкращий результат, фахівці рекомендують займатися фізичними вправами від півгодини до години, але обов'язково регулярно.