Все, що корисно для очей як запобігти погіршенню зору

У сучасної людини, особливо у офісних працівників, очі - практично самий діяльний орган. Стоси ділових паперів, нескінченні години, проведені біля екрану комп'ютера, вечірні посиденьки біля телевізора або дозвілля з книгою - все це призводить до величезної навантаженні на очі, що, природно, позначається на зорі не кращим чином. Як зупинити процес погіршення зору, чи можливо це? Фахівці впевнені, що багато чого залежить від нас.  

Чому погіршується зір: основні причини проблеми

Крім чи не головною причини слабшання зору - надмірного напруження очей (сюди, до речі, відносять і шкоду від попадання на органи зору надто яскравого світла, читання при нерівному або недостатньому освітленні) - існують і такі:

 • поганий кровообіг;
 • відсутність роботи м'язів очей, т. е. тривале зосередження погляду на одному об'єкті - тексті книги чи, зображенню на моніторі комп'ютера - що призводить до втрати форми, слабкості і млявості м'язів очей;
 • старіння сітківки;
 • сухість слизової очей.

Що допоможе зміцнити зір: легше запобігти, ніж лікувати

Увага - на харчування

Однак, крім цієї ягоди існують і інші продукти, які містять корисні для відновлення зорового пігменту речовини:

 • морква - багата каротином (він покращує зір в умовах темряви);
 • жирні сорти риби - сприяють нормалізації кровообігу в органах зору і зміцненню їх м'язів;
 • настій шипшини або свіжовичавлений сік із цитрусових - грають важливу роль в корекції зору завдяки високому вмісту в цих напоях вітаміну С; теж не обділяйте увагою зелень (вона містить вітаміни А і С) і як можна частіше додавайте її в свої страви;
 • шпинат, зелений горошок, ківі, кукурудза, брокколі та ін. продукти, до складу яких входять зеаксантин і лютеїн - ці речовини допомагають зберегти здоров'я очей, і не допустити розвиток катаракти.

Крім того, є і спеціальні дієти, що дозволяють підтримувати кровообіг на належному рівні.

Правильна організація роботи за комп'ютером

Як ми вже відзначали, особливо шкодить здоров'ю очей через сильний напруги робота за комп'ютером: наші органи зору не отримують тренування, погляд не перемикається з об'єкта на об'єкт. Не дивно, що в результаті стрімко розвивається короткозорість. Тому, робота за комп'ютером вимагає дотримання наступних правил:

 1. Комп'ютер слід розташовувати так, щоб відстань від очей до екрана становило не менше півметра. При цьому дивитися на екран потрібно прямо або зверху вниз, інших варіантів не повинно бути.
 2. Освітлення в приміщенні слід налаштувати так, щоб воно було рівним. А в безпосередній близькості від самого екрану не повинні перебувати різко б'ють в очі джерела світла.
 3. Бажано користуватися спеціальними зволожуючими краплями для очей або замінниками сльози, щоб позбавити слизову від сухості.
 4. Фахівці також рекомендують придбати "комп'ютерні окуляри" (вони можуть бути з діоптріями і без них) зі спеціальними фільтрами. При використанні подібного "рятівного" для очей кошти вони втомлюються набагато менше.

Гімнастика для очей

 1. Закрийте, а потім широко розкрийте очі. Проробіть це 4-5 разів з інтервалом в півхвилини.
 2. Швидко моргайте протягом хвилини.
 3. Не повертаючи голову, переводите послідовно погляд вниз, вгору, а потім - по сторонам. Виконайте те ж саме, закривши очі.
 4. Закрийте очі, і акуратно помасажуйте повіки близько хвилини.
 5. Відмінним тренуванням для очей є наступна вправа. Повісьте на добре освітлене місце в кімнаті (але на відстані не більше 2-х метрів від столу, за яким ви зазвичай займаєтеся) гарне фото, картину або ін. і, періодично перериваючи роботу, переводите погляд на цей предмет.

Бережіть свої очі, і намагайтеся попередити погіршення зору, оскільки його нелегко відновити!