Все про хропіння причини, діагностика та лікування

Хропіння - вельми поширена і неприємна проблема, яка негативно позначається на якості сну і життя в цілому як самої людини, так і оточуючих. Ще кілька десятиліть тому обивателі, так і професіонали ставилися до ронхопатія (медична назва даного феномена) з деякою часткою іронії. Але сьогодні все більше людей усвідомлюють, що цей процес, що порушує дихання уві сні, може привести до серйозних наслідків. Еstet-portal.com ділиться інформацією про причини виникнення хропіння і можливі способи його лікування.

Що таке хропіння і як він виникає

З точки зору медицини, ронхопатія це різкий звук, що походить від вібрації м'яких тканин носоглотки людини під час сну. Відзначимо, що хропуть абсолютно все. Але і проявляється цей феномен у всіх по-різному. Один видає неприємні звуки всього пару хвилин за ніч, а інший виводить рулади весь час, відведений на сон. Крім того, чим хропіння голосніше, тим більше він являє собою небезпеку. Так, на сьогоднішній день зафіксований максимальний рекорд потужності ронхопатія, рівний 130-ти Дб: це все одно що почути, як реве двигун реактивного літака.

Які основні причини виникнення хропіння

Таких причин, насправді, чимало. Наприклад, хропіння може свідчити про наявність різних патологій носоглотки: носових поліпів, збільшення мигдаликів і аденоїдів, викривленої носової перегородки. Аномалії розвитку - вузькі носові ходи, маленька нижня щелепа і ін. - також можуть стати причиною хропіння. У чоловіків ймовірність хропіння збільшує надмірна вага, внаслідок чого жировий прошарок "росте" не тільки навколо талії, але також в частині верхніх дихальних шляхів. У жінок хропіння спостерігається рідше, ніж у представників сильної статі, оскільки у чоловіків черевної тип дихання. Однак змінюється гормональний фон в період менопаузи збільшує шанси виникнення цього неприємного явища і у дам.

Чим небезпечний хропіння

Хропіння небезпечне тим, що тісно пов'язаний з проблемою апное. А переривання дихання уві сні підвищує ймовірність летального результату, оскільки є основним механізмом розвитку серйозних захворювань: інсульту, інфаркту, аритмії серця, гіпертонії.

Коли уві сні людина хропе, він фактично перебуває в стані задухи - хоче вдихнути, а не може. Тому вночі такі люди не відпочивають і не відновлюють свій організм, а, навпаки, руйнують його.

Якщо хропіння триває не довго, не супроводжується апное і не порушує сон, то, мабуть, особливих причин для тривоги немає. Але якщо людина проспала 8 годин і прокидається з почуттям розбитості, головним болем, втомленим - це свідчить про те, що уві сні він відчував навантаження, а аж ніяк не відновлював свої сили. Слід пам'ятати, що будь-яке порушення сну, в тому числі і хропіння, впливає на якість нашого життя і здоров'я.

Які існують методи лікування хропіння

На сьогоднішній день існує чимало методик боротьби з ронхопатія. Якщо хропіння є наслідком надмірної ваги, то, перш за все, слід кардинально вплинути на проблему.

Якщо є захворювання верхніх дихальних шляхів, то необхідно також провести правильне лікування. Цих заходів часто буває досить для позбавлення від періодично виникає хропіння. 

Застосовується для лікування хропіння і позиційна терапія, коли шляхом підбору спеціальної подушки пацієнту допомагають міняти то положення тіла, перебуваючи в якому він найчастіше хропе. Існують також пристосування, що поліпшують прохідність дихальних шляхів у процесі сну.

Вельми ефективне лікування хропіння за допомогою СІПАП-терапії за допомогою спеціального апарату, що нормалізує дихання.

Вкрай рідко хропіння усувається хірургічним втручанням

У будь-якому випадку, якщо у вас виникає відповідна проблема під час сну, слід звернутися до лікаря, який повинен встановити тип вашого хропіння: Патологіч він чи ні.