Все про лентіго види, причини появи, способи усунення

Поява пігментних плям на тілі та обличчі пов'язане з масою косметичних незручностей. Існують різні форми прояву пігментації, які можуть свідчити про наявність внутрішніх проблем організму. Одним з форм пігментації шкірних покривів є лентіго. Про особливості появи, місцях локалізації, причини появи, видах лентіго розповість в цій статті. Також ми опишемо ефективні способи позбавлення від лентіго, які пропонує сучасна косметологія.

Що таке лентіго і у кого з'являються такі пігментні плями

Лентиго - одна з різновидів пігментних плям, які найчастіше приймають круглу або довгасту овальну форму. Забарвлення лентіго - коричневі відтінки, а розмір трохи виступають над поверхнею шкіри цяток варіюється від декількох міліметрів до пари сантиметрів.

З'являється лентіго на різних частинах тіла, а також на слизових оболонках. Такі пігментні плями можуть з'являтися у будь-якої людини, але частіше лентіго з'являється на світлій шкірі. Залежно від виду лентіго, з'являтися така пігментація може безпосередньо після народження, в дитинстві, в підлітковому періоді і в літньому віці.

В середньому, на тілі дорослої людини налічується до 30 слабовираженних плям лентиго.

Відразу після появи відтінок лентіго світліший, проте з роками ці освіти поступово темніють.

Далі більш детально розповість про:

 • видах лентіго;
 • лікуванні лентіго;
 • профілактиці лентіго.

Основні види лентіго: сонячне, старече, юнацьке

Виділяють три основні різновиди лентіго:

 1. сонячне;
 2. старече;
 3. юнацьке.

сонячне лентиго

Даний вид пігментації вважається найпоширенішою формою лентіго. З'являється така пігментація на ділянках шкіри, схильних до тривалого впливу сонячних променів. Місцями локалізації сонячного лентиго є:

 • руки і долоні;
 • верхня частина спини;
 • особа і шия;
 • зона декольте;
 • ноги.

Розмір цяток сонячного лентиго, як правило, не перевищує 5 мм в діаметрі. Відтінок коричневого забарвлення такого виду лентіго іноді може бути дуже темним, практично чорним.

Раніше поняття сонячного і старечого лентиго об'єднували в одне, однак через підвищення популярності засмаги і соляріїв така пігментація все частіше з'являється у молодих людей, тому було вирішено визначити сонячне лентиго в окрему категорію.

старече лентиго

Поява старечого лентиго обумовлено комбінацією тривалого сонячного впливу і вікових змін в організмі літньої людини. Чим старше пацієнт, тим темніше відтінок старечих плям, і тим більше їх кількість і розмір. Дуже часто інтенсивному появі старечого лентиго передує менопауза, під час якої в організмі відбувається гормональна перебудова.

Найчастіше така пігментація з'являється на обличчі і кистях рук, а її характерними особливостями є досить великий розмір (до 1 см), множинний характер утворень і розмитість кордонів.

Юнацьке (просте) лентіго

Причини появи простої форми лентіго невідомі, проте така пігментація з'являється не через сонячного впливу. Діаметр таких пігментних утворень коливається від 3 до 15 мм. Можливі місця появи - шкіра і слизові оболонки.

Даний вид лентіго не пов'язаний з наявністю захворювань і не переростає в злоякісні пухлини. З'являються такі цятки в дитинстві або після народження.

Потенційна небезпека та способи лікування лентіго

Лентиго, як і родимка, в деяких випадках може переростати в злоякісні утворення. Якщо ймовірність трансформації лентиго в злоякісну пухлину висока, таке лентіго називають лентіго-меланомою.

Оскільки самостійно визначити вид пігментного освіти практично неможливо, при можливому наявності лентіго необхідно звернутися до дерматолога, який зможе поставити точний діагноз і визначити, наскільки безпечним є новоутворення.

Після цього можна підібрати відповідний спосіб лікування лентіго:

 1. Фотоомолодження. При лентіго використовують середню довжину хвилі 515-560 нм. Відлущування пігментної плями відбувається приблизно через два-три тижні. За цей час проводять від 3 до 6 сеансів в залежності від інтенсивності пігментації.
 2. Лазерний пілінг. Залежно від ступеня ущільнення епідермісу, на місці утворення плями використовують середній або поверхневий лазерний пілінг.
 3. хімічний пілінг. Використовують при великій кількості пігментних плям, але тільки при їх неглибокому заляганні і невеликому ущільненні.
 4. Дермабразія. Даний метод використовують для видалення глибоких одиночних пігментних плям.
 5. Мезотерапія. Відбувається освітлення пігментної плями за рахунок впливу на нього фруктовими кислотами.

Після видалення лентіго немає гарантії, що пігментні плями не з'являться знову, тому рекомендується подбати про профілактику лентіго.

Профілактика лентіго: що робити, щоб пігментні плями не повернулися?

Уберегти себе на 100% від появи лентіго не вдасться, однак можна значно знизити ризик появи таких пігментних плям завдяки простим профілактичних засобів:

 • уникайте тривалого перебування на сонці;
 • обмежте відвідування солярію;
 • захищайте шкіру спеціальними засобами з SPF;
 • відмовтеся від шкідливих звичок;
 • правильно харчуйтеся;
 • регулярно відвідуйте дерматолога.
І пам'ятайте: якщо лентіго починає збільшуватися в розмірах, свербіти, змінювати колір або форму, не затягуйте з походом до фахівця - будь-які утворення на шкірі, що доставляють дискомфорт або неспокій, вимагають уваги дерматолога!