Азбука шкіри для косметолога (Частина 3) будова гіподерми

Знання і, головне, розуміння шарів і всіх структурних одиниць шкіри - це обов'язкова умова роботи дерматокосметолога. Епідерміс, дерма і гіподерми - це три найважливіші шару, кожен з яких має свої особливості будови. У попередніх двох статтях докладно розповів про епідермісі і дермі, а в сьогоднішньому завершальному матеріалі мова піде про будову гіподерми - самого нижнього шару шкіри. З чого складається гиподерма і яку роль вона відіграє у формуванні целюліту - дізнайтеся прямо зараз.

Особливості будови гіподерми - нижнього шару шкіри

Гіподерма розташовується безпосередньо під дермою, але чіткої межі між двома цими шарами шкіри не існує.

Гіподерма є жировим депо організму, і вона більш відома під своїм другим ім'ям - підшкірно-жирова клітковина.

Її товщина може становити від декількох міліметрів до більш ніж десяти сантиметрів. Найбільше товщина гіподерми в області стегон і сідниць, а також на долонях і стопах. А ось в області червоної облямівки губ і століття вона повністю відсутня, і вкрай мало гіподерми в шиї. Для естетист важливо знати будову гіподерми, так як вона виконує величезну кількість важливих функцій.

Будова гіподерми:

  • будова гіподерми: шари і функції жирової клітковини;
  • жирова клітина - основа будови гіподерми;
  • як гиподерма впливає на формування целюліту.

Будова гіподерми: шари і функції жирової клітковини

Будова гіподерми дуже нагадує будову дерми: в ній також міститися колаген та еластин, лімфатичні і кровоносні судини, нервові закінчення, потові залози і коріння волосся. Однак, якщо в дермі волокна колагену і еластину формують мережу, заповнену гіалуроновою кислотою, то в гиподерме це простір заповнений адипоцитами - жировими клітинами.

Серед найважливіших функцій гіподерми можна виділити наступні:

  • гиподерма є одним з джерел енергії для організму;
  • в ній містяться жиророзчинні вітаміни;
  • за рахунок гіподерми забезпечується рухливість внутрішніх органів організму і їх захист від ударів;
  • гиподерма запасає воду і оберігає організм від зневоднення;
  • гиподерма бере участь в синтезі жіночих статевих гормонів.

Жирова клітина - основа будови гіподерми

Основою будови гіподерми є адипоцит - жирова клітина. В організмі кожної людини генетично закладена певна кількість адипоцитів, яке неможливо зменшити, але можна легко збільшити. Як же це відбувається - читайте на .

Усередині кожного адипоцити знаходиться жирова крапля, яка при надмірному надходженні жиру в організм збільшується в розмірах, як би розтягуючи сам адипоцит. Розмір жирової краплі і, відповідно, адипоцити, може збільшитися в 27 разів. Якщо ж заповнює клітку жир спалюється - вона буде порожньою, але розмір її не зменшиться, тому адипоцит при певних умовах швидко повторно заповнюється жиром.

Самі адипоцити не мають властивість ділитися, розмножуючись таким чином. Але при критичній позначці жиру в організмі активуються преадіпоціти - «материнські» клітини адипоцитів, які запускають синтез нових жирових клітин.

Як гиподерма впливає на формування целюліту

Для фахівців естетичної медицини знання будови дерми необхідно, перш за все, для розуміння механізму формування такої косметологічної проблеми, як целюліт. Як було сказано вище, волокна еластину і колагену формують в гиподерме своєрідні стільники, які оповиті нервами і кровоносними судинами. Між ними і розташовуються жирові клітини-адипоцити.

Коли клітини починають накопичувати жир і збільшуватися в розмірах - їм стає тісно, ​​вони починають злипатися і утворюють «часточки». Саме ці жирові дольки штовхають стінки сот, деформуючи, таким чином, поверхня шкіри і стаючи причиною зовнішніх проявів целюліту, позбавитися від якого можна тільки за допомогою самих ефективні методів.

Будова гіподерми - це основна інформація, яку фахівці повинні знати про самому нижньому шарі шкіри. Цією статтею ми закінчуємо цикл матеріалів про будову шкіри і будемо вдячні за ваші відгуки і коментарі. Залишайтеся з !

Читайте також: Азбука шкіри для косметолога (Частина 1): будова епідермісу
Азбука шкіри для косметолога (Частина 2): будова дерми