Все по вінику!

Кажуть, паритися без віника - кидати гроші на вітер. Банний рукоприкладство - це аж ніяк не давньоруська забава з відтінком мазохізму. Похльоскування віником насправді є своєрідним масажем, що підсилює кровообіг і сприяє подальшого контрасту температур, інтенсивного потовиділення і посиленню обміну речовин. Застосування віника в лазні допомагає відкритися шкірним порам, через які благополучно вимиваються шлаки.

Вибір віника для лазні - ціла наука. Від того, на якому дереві банна волоть "виросла", залежить далеко не одне лише те, чим буде пахнути в парильні - берізкою або дубом.

Березовий віник.

Поверхня березового листа шорстка, тому він добре прилягає до тіла і вбирає піт. У березових листах і нирках містяться ефірні масла, дубильні речовини, вітамін С і провітамін А. Березовий віник допомагає при болях у м'язах і суглобах, сприяє розширенню дрібних бронхів і поліпшенню вентиляції легенів.

дубовий віник.

Його листя трохи гірше вбирає піт, але зате такий віник більш міцний. У дубових листках міститься величезна кількість дубильних і фарбувальних речовин, а також ефірні масла, благотворно впливають на шкіру обличчя, в тому числі які нормалізують роботу сальних залоз. Такий віник добре очищає шкіру, має протизапальну дію, робить її матовою і пружною. Що виділяються з листя дуба речовини допомагають знизити тиск.

липовий віник.

Ще стародавні слов'яни відзначали цілющий вплив липи. Липовий цвіт вважається прекрасним засобом при застудах, а також ефективним жарознижуючим. Віник з липи допомагає позбутися від головних болів, добре загоює рани.

евкаліптовий віник.

Евкаліптова настоянка - антисептичний засіб. Якщо її використовувати в парній, можна заодно зробити собі інгаляцію. І, звичайно, головне достоїнство віника з евкаліпта - зняття болю.

ялівцевий віник.

Ефірні масла, органічні кислоти, дубильні речовини хвої чинять сильну бактерицидну дію. Особливо такий віник допомагає при подагрі, ревматизмі, набряках.