Взяти за холку як позбутися від наросту на шиї

Наростання тканин, які з роками відкладаються в основі шиї, в місці зсуву хребців, утворюють невеликий горбик, який в народі прийнято називати "вдовиним" або "холкою". Масажисти запевняють: саме тут відкладаються солі, які стають причиною частих головних болів. І пропонують єдино вірний засіб позбавлення від "соляних копалень" - фізичні вправи укупі з массіровкой зони. Але проходить час, і нещаслива "загривок" з'являється знову. Пояснити її походження неважко: малорухливий спосіб життя, неправильне навантаження на шию, сутулість. І все ж є способи, що дозволяють раз і назавжди позбутися від неї.

"Загривок" - провісник остеохондрозу шийного відділу

"Загривок" не настільки нешкідлива, як помилково думають багато. Вона вказує на ураження м'язів комірцевої зони, з якого і починається одне з найскладніших захворювань - остеохондроз шийного відділу. Змирившись з його появою, можна назавжди приректи себе на головні болі, болі в грудях або шиї, оніміння рук.
На перших етапах "загривок" просто виглядає не естетично, проте в подальшому може стати причиною судинного синдрому і появи сильного болю.

Причини виникнення на шиї "холки":

 • гіподинамія, малорухливий спосіб життя;
 • порушення постави;
 • нервові перевантаження.

Перш ніж приступити до позбавлення від "холки", слід переконатися, що це саме вона, а не щось інше.   

Симптоматика "холки":

 • хрускіт під час обертання головою;
 • болю в потилиці і шиї;
 • запаморочення;
 • поколювання, печіння, оніміння шиї;
 • слабкість рук.

Спеціальні вправи і масаж: шах і мат "загривку"

Найдієвішим методом позбавлення від наросту на шиї є масаж. Він же є і найкращим способом профілактики від "загривку". Проводити його слід двічі на рік у досвідченого фахівця, який знає особливості массіровкі цієї зони. Масажні прийоми включають в себе розтягування глибоких м'язів шиї і подальшу їх тонізацію, що сприяє розм'якшенню "холки" і поліпшенню загального самопочуття.

 • Удома можна зробити масаж роликовим масажером.
 • Перед масажем слід прийняти розслаблюючу ванну з додаванням трав'яного відвару.

Вправи, що виконуються щодня, допомагають зміцнити м'язовий корсет і запобігти появі "холки". Якщо вона вже є, варто включити в комплекс активні рухи лопатками, - солі збираються саме під ними.

Лікувальна фізкультура складається з простих вправ: зводите і розводите лопатки, обертайте руками, прогинайте спину. 

 • Виконуйте вправи повільно. При активному ворушіння солі можуть викликати нудоту, запаморочення, підвищення артеріального тиску.
 • У гострій стадії захворювання, а також при болях в шиї, гімнастика заборонена.

Вправа "Стіна". Встати спиною до стіни, зіткнувшись з неї потилицею, спиною, сідницями і п'ятами, і постояти так одну-дві хвилини. Поступово збільшувати час виконання.
Можна ускладнити завдання. Доторкнувшись "чубчиком", повільно присісти, стикаючись шиєю зі стіною. Після цього м'якими поштовхами піднятися.

Допоможе правильний спосіб життя

 • За столом сидите прямо, щоб стопи ніг стояли на підлозі, а ноги були зігнуті під прямим кутом.
 • Щогодини робіть перерву і виконуйте зарядку.
 • Більше гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся спортом.
 • Обладнайте спальне місце: подушка не повинна бути високою, а матрац - м'яким.

Компреси, вода і правильне харчування проти відкладення солей   

Компреси - ще один спосіб проти відкладення солей в шийному відділі хребта.

Медова. Взяти в рівних кількостях крейда і спирт (по 1/4 склянки), перемішати. Отриманий компрес покласти на шию, а потім укутати її.

Глиняна. З глини сформувати пластину, загорнути в бавовняну тканину і прикласти до шиї на 1 ч.

Касторовий. В 1/3 склянки касторової олії додати 20 крапель прополісу. Добре збовтати. Отриманий настій кілька разів на день втирати в шию, попутно масажуючи її.
Водні процедури. Обтирання мокрим рушником розбиває сольові відкладення. Також добре під час душа направити струмінь води на проблемне місце.

Харчування. Наявність відкладень вже говорить про те, що споживання солі слід звести нанівець. Відмовитися від гострих, солоних страв, а також солодкого. У раціоні повинні переважати овочі. І обов'язково слід пити багато простої чистої води.