Xeomin на європейському ринку Торстен Волкер про свій досвід застосування препарату

Ін'єкції ботулотоксину протягом багатьох років залишаються однією з найбільш популярних і затребуваних процедур, які естетична медицина може запропонувати своїм пацієнтам для омолодження. 22 березня в Києві було презентовано новий препарат для ботулінотерапіі Xeomin, який існує на європейському ринку вже більше 10 років і зарекомендував себе як дуже безпечний і ефективний ботулоткосін.
Першим в Німеччині близько 12 років тому цей препарат почав використовувати міжнародний експерт компанії Merz Aesthetics, дерматолог, головний лікар дерматологічної клініки м Вісбадена Торстен Волкер. В ексклюзивному інтерв'ю для доктор Волкер розповів про своє багатому досвіді застосування препарату Xeomin.

Ін'єкції ботулотоксину на сьогоднішній день є однією з найбільш популярних і затребуваних естетичних процедур. Як Ви вважаєте, з чим це пов'язано?

Перше - це висока ефективність препарату, в тому числі у молодих пацієнтів. Наші пацієнти стають все більш обізнаними, і все більше з них хочуть виглядати красивими і привабливими. Друге - як Ви знаєте, у нас є крива навчання. Я почав працювати ботулотоксином 20 років тому, і ми ін'єктували повністю по-іншому.

Зараз ми створюємо більш натуральний результат, щоб пацієнти виглядали посвежевшім, відпочивши, молодими, але при цьому не було заморожених і надмірно скоригованих осіб.

Третє - це те, що пацієнти себе краще почувають. Вони бачать, що у них немає зморшок, вони виглядають краще, і, відповідно, це підвищує їхню самооцінку.

Чому, на Вашу думку, фармакологічні компанії продовжують створювати нові препарати на основі ботулотоксину?

Насправді, нових препаратів створюється не так вже й багато. У нас в Європі і, напевно, на українському ринку теж є 3 відомих комерційних препарату, а всі інші - це скопійовані. Там може бути інша упаковка, але, в принципі, ідея препарату залишається та ж сама.
Що нового з'явиться на ринку - це вже заповнений препаратом шприц і вже відновлений у флаконі препарат, тобто його вже не буде потрібно розводити. Але це буде той же самий препарат, просто інша форма випуску. Дійсно інноваційним був би токсин з більш тривалим терміном дії або ж токсин для місцевого застосування, коли його можна просто нанести на шкіру, а ін'єкції не будуть потрібні. Але для того, щоб створити такий інноваційний препарат, ще знадобиться час.

Розкажіть про основні переваги препарату Xeomin?

Цей препарат використовується в Німеччині протягом 12 років, мій досвід роботи з Xeomin становить 10 років, я одним з перших почав працювати з цим препаратом. У чому переваги: ​​препарат легко зберігати і переносити, і якщо Ви багато подорожуєте, переїжджаєте з однієї клініки в іншу, то немає необхідності дотримуватися певної холодову ланцюг, тобто препарат не повинен весь час перебувати в холодильнику.
Xeomin можна перевозити в звичайних умовах. Я вважаю, що компанія Merz недостатньо підкреслює цю перевагу препарату Xeomin, тому що, з практичної точки зору, це дуже важлива перевага.
Друге і найголовніше - безпека. Естетичні процедури взагалі не є необхідними, їх роблять для того, щоб люди просто були більш задоволеними, виглядали більш привабливими, і тому дуже важливо забезпечити безпеку препаратів. І Xeomin якраз володіє найвищим профілем безпеки. Крім того, ми ін'еціруем білок, як і при вакцинації. І проблема полягає в тому, що при введенні великої кількості білка протягом тривалого часу у пацієнтів можуть вироблятися антитіла. Відповідно, вони більше не відповідають на лікування препаратом. Як лікар я несу відповідальність за цю проблему, особливо якщо мова йде про молодих пацієнтів, які звертаються в мою клініку в усі більш ранньому віці.

У чому полягають головні особливості препарату Xeomin, в порівнянні з аналогами?

Перше унікальну властивість - це абсолютна чистота препарату. Ви ін'еціруете тільки те, що потрібно, ніяких додаткових речовин не вводиться. Тому немає тих ризиків, які існують при введенні інших препаратів (наприклад, ризику вироблення антитіл). Крім того, препарат дуже ефективний і його зручно зберігати. Якщо закуповується велика партія препарату, обмежень через розміри холодильника немає і його можна зберігати при кімнатній температурі.
І ще, що відрізняє компанію Merz - це прекрасні дослідження і отримані науково обґрунтовані дані, що підтверджують безпеку і ефективність препарату Xeomin.

З якими естетичними процедурами можна поєднувати ін'єкції Xeomin?

З усіма! У багатьох дослідженнях і багатьма лікарями вже доведено, що поєднана терапія безпечна і дає кращі результати. Нещодавно був створений документ за консенсусом експертів у Ванкувері, де розглядалося комбіноване використання філерів, радіочастотних методик, що фокусує ультразвуку і ботулінічного токсину. Ці комбінації є безпечними, питання тільки в кількості сеансів: комбінувати різні методики можна в рамках однієї або декількох послідовних процедур. Кілька послідовних сеансів забезпечують більшу безпеку, але якщо лікар - досвідчений і знаючий фахівець, він може комбінувати різні методики в рамках однієї процедури.

Загальне правило - першої робиться процедура з використанням так званих пристроїв на основі енергії, тобто апаратних методик, а потім вводиться ботулотоксин.

Апаратні методики можуть викликати набряк і більшого поширення препарату, тому спочатку робляться вони, а вже потім вводиться препарат. Варто відзначити і нові свідчення для застосування ботулотоксину - це лікування депресії і ожиріння.