Захисти себе від підробки як вибрати якісне ювелірна прикраса

Купівля ювелірних прикрас - дуже відповідальний процес, адже придбана коштовність - це річ, яка часом носиться своїм володарем десятки років і передається з покоління в покоління. У зв'язку з цим ювелірний виріб має бути не тільки привабливим, але і якісним і на жаль, існує ймовірність покупки товару, який не відповідає другій вимозі. У статті ми розповімо про те, як правильно вибрати магазин ювелірних виробів, щоб не стати жертвою недобросовісних виробників і продавців.

Як правильно вибрати магазин ювелірних виробів, щоб придбати якісне прикраса?

Щоб мінімізувати ризик подібної афери, слід звертати увагу на такі нюанси:

  • Відбиток виробника на виробі. Присутність оного говорить про те, що робота ювеліра дійсно якісна і гарантує відповідність пробі.
  • Магазин ювелірних виробів повинен володіти хорошою репутацією і чималим досвідом роботи. Найчастіше якісні коштовності продаються у великих, спеціалізованих магазинах, які розташовані в престижних районах міста.
  • Розташування прикрас. Якщо магазин продає дійсно якісні ювелірні вироби, прикраси будуть розташовані максимально акуратно і правильно - ніяких хаотичних поєднань, все знаходиться в найсуворішому порядку.
  • Ліцензії магазину ювелірних виробів знаходяться у вільному доступі разом з переліком клейм і проб, характерних для регіону, в якому продаються прикраси.
  • Кріплення каменів ретельно виконано з "вивороту" вироби. Це говорить про високий клас виробника. На етикетці має бути вказана вся інформація, що стосується вироби: назва підприємства, яким воно виробилося, найменування прикраси з його артикулом, вагою, пробій і ціною, а також вид і характеристика вставки.
  • Наявність точних ваг і лупи. У магазині ювелірних виробів повинні бути присутніми ці пристосування для того, щоб покупець зміг переконатися в якості прикраси і його вазі.
  • Відсутність гострих країв, шорсткостей, тріщин, подряпин і задирок на прикрасах. Якщо ювелірне вироби належної якості, камені повинні міцно триматися в оправі, на покритті не може бути просвітів і сторонніх вкраплень.

Як відрізнити золото від підробки в магазині ювелірних виробів?

Loadposition no_position

Золоті прикраси не виготовляються з чистого золота, найчастіше до складу також входять срібло і мідь - завдяки цьому підвищується міцність виробу. Професіонали знають про те, що для створення ювелірних виробів використовують не чисте золото, а сплав, і багато недобросовісних ювеліри активно цим користуються з метою власної вигоди. Щоб не стати жертвою обману в магазині ювелірних виробів, слід знати, як відрізнити золото від підробки.

1. Уважно вивчіть бирку - на ній повинно бути зазначено назву виробника, артикул виробу, ціна за грам і за весь виріб. Також на бирці ювелірного виробу в обов'язковому порядку повинні бути вказані проба і штамп відділу технічного контролю.

2. Проба повинні обов'язково бути присутнім на золотій прикрасі. Проба говорить про зміст чистого металу в коштовності. Найбільш популярними пробами є 585 і 750, які вказують на те, що в оздобленні міститься 58,5% чистого золота і 75%, відповідно.

3. Внутрішня сторона вироби повинна бути ідеально рівною і гладкою. Доброю ознакою також є, коли виворітного стороні ювелірного виробу присутній логотип компанії-виробника.

Як доглядати за прикрасою, щоб воно зберегло свій первозданний вигляд?

Якщо Ви відповідального пішли до вибору магазину ювелірних виробів і придбали якісне прикраса, не забувайте, що коштовність потребує правильного догляду. Щоб улюблене колечко, сережки або ланцюжок не переставали радувати Вас ще багато років, не забувайте дотримуватися такі правила:

  1. Прикраса потрібно знімати, коли Ви зібралися виконувати будь-яку роботу по дому. Також краще, щоб коштовність не контактувала з лосьйонами, кремами, духами і іншими косметичними засобами. Якщо цього не вдалося уникнути - промийте прикрасу чистою водою і витріть насухо.
  1. Ювелірні вироби потрібно зберігати в футлярах або коробочках в сухому місці. Що стосується прикрас з кольоровими топазами, аметистами, бірюзою і перлами, вони повинні зберігається в місці, повністю захищеному від сонця, та як під впливом сонячних ультрафіолетових променів такі камені можуть втрачати інтенсивність забарвлення. Малахіт, бурштин, перли і бірюза погано переносять підвищену вологість.
  1. Прикраси, які забруднилися або втратили блиск можна промити в спеціальному розчині. Якщо ж ювелірний виріб встигло сильно забруднитися, його "реанімацію" краще довірити досвідченому фахівцеві.

Купуйте прикраси тільки в перевірених магазинах ювелірних виробів, адже гарне прикраса буде Вас радувати довгі роки і це, безумовно, коштує грошей, яке на нього витратиться.