Чи залежить краса від дієти

Напевно, далеко не всі люди можуть похвалитися тим, що жодного разу в житті не намагалися сісти на дієту. При цьому вони зазвичай пояснюють своє небажання коригувати режим харчування тим, що їх абсолютно влаштовує власна зовнішність взагалі і параметри фігури зокрема. Серед тих, хто пробував міняти своє ставлення до їжі, невелику частину складають люди, кому дієта була рекомендована лікарем - як складова частина комплексу лікування.

Але найчастіше ми змінюємо свої харчові переваги на догоду відображенню в дзеркалі: нам хочеться бачити себе красивими, а це поняття неодмінно означає - стрункими і підтягнутими. Тому до багатьох одного разу приходить рішення - відшукати для себе якусь дієту, яка допоможе швидко і ефективно позбутися від зайвих кілограмів. І ось, починаються пошуки, спроби, радості від перемоги над собою, розчарування від поганих результатів ...

І ось, Ви знову перед дзеркалом, вдивляється в своє змарніле відображення: припустимо, дієта виявилася ефективною, і Ваша фігура стала стрункішою. Але чи стала від цього красивіше Ваша зовнішність?

Чому ми любимо дієти?

Якщо зібрати воєдино хоча б простий перелік дієт, відомих сьогодні любителям швидко скидати зайві кілограми, то кількість їх назв сміливо б змагалося зі знаменитим гомеровским списком кораблів, який неможливо прочитати і до половини.

Дієти бувають різні: швидкі і тривалі, строгі і щадні, японські і англійські, "кольорові" та "монохромні", фруктові та овочеві, по одному напою і по одному продукту, і так далі, далі, далі ... Не проходить і декількох місяців без того, щоб в соціальних мережах не з'явилося чергове повідомлення про чергове ефективний спосіб або метод, завдяки якому можна дуже швидко розлучитися з деякою кількістю кілограмів. І багато хто з нас сподіваються на чергову панацею, що обіцяє швидке набуття стрункої фігури, а значить - намагаються в черговий раз обмежити свій організм в їжі.

Найсумніше в тому, що практично всі худнуть прекрасно інформовані про те, що дієта - це стрес для організму, що позбавляти його живлення можна виключно за медичними показаннями і під суворим лікарським контролем, що сидіти на обраної дієті (особливо якщо вона жорстка або заснована на споживанні обмеженого числа продуктів) все життя неможливо, а з поверненням до звичного раціону повернуться і пішли кілограми - і все одно ми наполегливо вчитуємось в нову пропозицію "схуднути швидко і ефективно".

Можливо, нас приваблює в дієтах обіцянку швидкого ефекту. Ймовірно - багатьом хочеться знайти стрункість без особливих трудовитрат (дійсно, що тут страшного - тиждень помучитися на кефірі або на яблуках). Абсолютно точно - всі хочуть після дієти стати особливо красивими, викликаючи заздрість оточуючих стрункими формами.

Але чи замислювалися ви, в черговий раз сівши на дієту, в чому її сенс? Щоб худнути? А ось і ні! Істинне призначення дієт - відновлення функцій органів і обміну речовин в організмі, засноване на принципах правильного вживання їжі. Саме "правильного", а не доводить до виснаження. Схуднення в даному випадку - приємний бонус.

Що дає нам їжа?

Пряма залежність здоров'я від того, що надходить в наш організм з їжею, давно доведена. Можна сміливо сказати, що проблеми зі здоров'ям ми самі собі методично "наїдається". Наприклад, пристрасть до борошняного, крім проблем з фігурою, може привести до загострення алергічних реакцій. Любов до солоної їжі загрожує неприємностями з артеріальним тиском. Регулярне вживання копченостей і гострих приправ може спровокувати проблеми з волоссям і шкірою обличчя.

Після уважного вивчення переліку рекомендацій і протипоказань по харчовим обмеженням стає зрозуміло, що дієти існують зовсім не для того, щоб нагородити всіх модельною зовнішністю, а, перш за все, для того, щоб повернути втрачене здоров'я і привести в порядок обмінні процеси. Тому підбирати дієту повинен тільки лікар.

Як вибрати правильне харчування?

Кожна правильно складена дієта повинна певним чином впливати на організм, відновлюючи втрачений баланс надходження необхідних йому речовин і забезпечуючи поточні потреби. Зрозуміло, що якісний склад таких дієт повинен максимально відповідати вимогам здорового організму. Ідеальне процентне співвідношення необхідних елементів для нього в середньому приблизно таке: 56% становлять вуглеводи, 30% жири і 14% білки. Крім того, при складанні дієти враховуються такі чинники: кількість, вид і спосіб приготування продуктів, вік, стать і спосіб життя пацієнта, його захворювання і прийняті в зв'язку з цим препарати, і безліч інших важливих моментів.

Основні обов'язкові компоненти будь-якої дієти - це білки і вітаміни. Вони необхідні для повноцінної роботи всіх систем організму. Мінімальна кількість білка, необхідне дорослому, - один грам на кілограм ваги, причому, половина норми - тваринний білок. Прихильникам вегетаріанства варто особливо звернути на це увагу.

Свіжі ягоди, фрукти і овочі здатні повністю задовольнити нашу потребу у вітамінах. У разі якщо з якихось причин є їх сирими протипоказано, лікар підбере вітамінний комплекс.

Безумовно, обмовляється необхідну кількість води, яке пацієнт повинен вжити протягом дня - зазвичай розрахунок ведеться, виходячи з норми 30 мл на 1 кг маси тіла. Важливо і поєднання споживаної води з іншими рідинами, що входять до складу дієти.

Краса = дисципліна харчування!

Збалансований набір продуктів, їх правильне приготування, безумовно, головні умови ефективності дієти. Але не можна забувати і про режим харчування! Важливо не тільки що Ви їсте, але і коли Ви це робите. Оптимальним вважається 4-6-разове харчування, маленькими порціями. Ця система дозволяє скоротити кількість їжі, що поглинається, не викликаючи мук голоду. Калорійність харчування у вечірній час не повинна перевищувати тридцяти відсотків від денної.

Чималу роль відіграє і спосіб харчування. Коли наші бабусі вимагали від нас ретельно пережовувати їжу, вони були абсолютно праві. Адже крім того, що процес травлення починається вже в роті завдяки вмісту в слині ферментам, насичення в будь-якому випадку виникає через деякий кількість часу - коли сигнал про надходження їжі в організм надійде в мозок. Тому ковтнув наспіх їжа - навіть якщо вона була передбачена дієтою - не принесе користі.

Безумовно, зміна режиму харчування вимагає дисципліни і самоорганізації, але при цьому відбудеться внутрішня перебудова організму, його регуляція і самоочищення, але ж здоров'я і краса стоять зусиль!