Залежність від покупок як позбутися від шопоголизма

Всі ми чули про наступні залежностях людини: наркотичної, алкогольної, харчової, кавової, сигаретної. Існує також залежність від телевізора, соціальних мереж, азартних ігор. Але ось шопоголізм чомусь мало хто сприймає як серйозну проблему. Сам процес покупок, підкреслимо - необхідних - безумовно, не є залежністю, а для представниць прекрасної статі взагалі можна порівняти з психотерапевтичним сеансом. Однак, де ж та межа, за якою це невинне захоплення перетворюється в неусвідомлювану людиною (найчастіше це, звичайно ж, жінки) залежність? Коли нестримне бажання накупити то, чого вже і так (в гардеробі, в косметичці і т. Д.) Надлишок, стає нав'язливим синдромом, хворобою? У проблемі розбирається Еstet-portal.com.

Любитель покупок або все ж залежний покупець: як визначити

  Ви залежні від покупок, якщо:

  1. Регулярно відвідуєте магазини, при цьому гострої необхідності в будь-яких придбань немає.
  2. Прискіпливо розглядаєте товар, вивчаєте етикетки, а після - обов'язково відправляєтеся в примірювальну з купою обновок, абсолютно не замислюючись: а чи потрібні вам всі ці речі.
  3. Вас переслідує непереборне бажання придбати що-небудь, проте об'єктивна причина такої потреби (зламався будь-якої побутової прилад, порвалися колготки і т. Д.) Відсутній.
  4. Не маючи можливості "пройтися" по магазинам, у вас псується настрій, з'являється дратівливість.
  5. Часто відвідуєте ті відділи та магазини, які абсолютно "не перетинаються" з вашими захопленнями та життєвим стилем.

Як боротися із залежністю від покупок

Для початку вам необхідно зізнатися самій собі, що надмірне захоплення покупками - це дійсно проблема. Далі задумайтеся, а що дає вам процес покупок, що ви відчуваєте, дефілюючи відділам магазинів і вже після, коли все-таки щось придбали.

Можливо, насолоджуючись гонитвою за лімітованої парою взуття з нової колекції, костюмом або сукнею, ви, таким чином, заповнюєте недолік у вашому житті адреналіну і драйву.

А може, свідомість того, що ви - власниця сумки Louis Vuitton, надає "ваги" в суспільстві. Якщо ви розумієте, що справа саме в тому або іншому, то вам варто набиратися впевненості без цих, нехай і досить статусних, придбань. Обзаведіться новим хобі, яке не потребуватиме від вас значних фінансових вкладень. Більше спілкуйтеся, знайомтеся з цікавими людьми, а гроші намагайтеся вкладати не в дрібнички і бездумно купуються наряди, а у власну освіту, здоров'я. Безумовно, допоможе розібратися в собі, в причинах гострого шопоголизма (а в медичному середовищі така залежність названа ономаніей і розглядається як один з видів психічних розладів) і відвідування психолога.

Але можна почати і самостійну боротьбу з подібною залежністю

  1. Не забувайте: шопоголізм - це справжня проблема, а образливі захоплення. Інакше вам буде кружляти голову кожне закличний рекламне оголошення на вітринах магазинів або обіцянку знижок. Якщо так і будете переконувати себе, що все покупки вам необхідні, ви і не приступите до боротьби з вашої залежністю.
  2. Перш ніж вирушити в магазин, записуйте все, що вам потрібно купити. А потім добре проаналізуйте: чи дійсно вам стане в нагоді ця супертряпка для миття підлоги або цілком звичайна, але дешевша, теж впорається зі своїм завданням і т. Д. І т. П. Намагайтеся дотримуватися складеного вами списку і утримуйтеся від відвідування тих відділів , де товарів з вашого переліку немає.
  3. Розрахуйте приблизну суму для покупки запланованого вами, і не беріть з собою понад те - це дуже "остуджує" набувальною запал.

Не слід брати в магазини також і картки, оскільки "невидимі" гроші дуже легко витратити.

  1. Якщо вже вам важко стримати себе, згадайте, нарешті, що вас просила купити рідня, і придбайте це. Так ви позбавитеся від "купівельного свербіння", побалуєте всіх і себе, в тому числі.

А. нагадує: розуміння і визнання того, що проблема залежності існує - це вже півсправи на шляху до її подолання.