Чи залежить боротьба з целюлітом від фази менструального циклу

Про те, що зовнішній вигляд жінки сильно залежить від її гормонального фону, ми всі добре пам'ятаємо. Про те, що терміни загоєння шкіри і ефективність впливу косметологічних процедур можуть змінюватися в залежності від гормональних коливань в ту або іншу фазу менструального циклу, пам'ятає більшість косметологів. А ось про те, що навіть боротьба з целюлітом може виявитися більш результативною, якщо підбирати процедури в залежності від фази циклу, знають не всі. Як правильно вибрати косметологічні засоби від целюліту, і якого ефекту можна домогтися, читайте на .

Фази циклу: від яких чинників залежить ефективна боротьба з целюлітом

Перша фаза менструального циклу жінки, що триває приблизно два тижні або трохи менше від початку місячних, характеризується переважанням в організмі гормонів естрогенів. У цей період швидко проходять запалення і легко спалюються жири. У другій фазі циклу організм максимально підсилює вироблення прогестерону - гормону, який сприяє синтезу жирів і затримці рідини в організмі. З огляду на особливості дії цих гормонів, підбираємо засоби для боротьби з целюлітом.

Антицелюлітні засоби поділяються на дві великі групи:

  • венотоникі - підвищують тонус судин, нормалізують кровообіг, борються з набряком;
  • ліполітікі - препарати, що спалюють жир.

Особливість венотоников - вміст у їх складі інгредієнтів з так званим холодить ефектом - камфори, ментолу, а також тонізуючих компонентів типу есцину, ескуліну, екстрактів кінського каштана, зеленого чаю, кісточок червоного винограду.

Найбільш відомі компоненти з расщепляющим жир дією - це кофеїн, теофілін, екстракт гуарани. Вони мають не дуже приємним, часто спиртовим запахом і липкою текстурою, але при концентрації не менше 5% працюють досить ефективно.

Як правильно підбирати препарати для боротьби з целюлітом

З огляду на активність естрогенів в першій фазі циклу, призначаємо липолитические процедури, оскільки жири в цей час особливо легко піддаються ліквідації. Можна використовувати креми, обгортання, добре поєднувати це все з інтенсивним масажем. Якщо пацієнтка всерйоз готова приступити до боротьби з целюлітом, то процедури можна проводити щодня.

У другій фазі циклу непоганий ефект отримуємо від судинних препаратів, які поліпшують крово- і лімфоток, перешкоджають затримці рідини. Салонні процедури призначаються двічі на тиждень. Препарат наносимо на ноги цілком - від стоп до стегон, а далі на живіт і сідниці. Пацієнтка відзначатиме холодить відчуття - це не небезпечно для організму, нічого при цьому не застудити, просто на животі більше чутливих нервових закінчень.

Про що потрібно попередити пацієнтку, приступаючи до боротьби з целюлітом

Приступаючи до боротьби з целюлітом, необхідно розпитати і оглянути пацієнтку на предмет варикозу, оскільки наявність варикозних вузлів сильно звужує можливості лікаря у виборі препаратів і процедур.

Складніше боротися з целюлітом тим пацієнткам, які з якихось причин не завжди стабільні гормонального фону, але підбір препаратів за фазами циклу для них все одно дасть хороший ефект.

Неможливо позбутися повністю від целюліту третього ступеня з яскраво вираженою "апельсиновою кіркою" на стегнах.

Шляхом постійного застосування кремів і салонних процедур можна сильно поліпшити стан шкіри. Якщо педантично підходити до підбору засобів і, не пропускаючи жодного сеансу, провести 10-12 інтенсивних процедур, то можна отримати відмінно підтягся силует і знизити прояви целюліту до другої, а іноді і до першого ступеня. Але зовсім позбутися целюліту не вийде.

Зберегти отриманий результат можна за допомогою підтримуючих салонних процедур, масажів і застосування антицелюлітних кремів в домашніх умовах.