Як проблеми хребта пов'язані з головними болями?

Відчуваючи головний біль, люди звикли прибирати її за допомогою таблетки і забувати про неї до наступного нападу. Однак не завжди такий симптом може бути пов'язаний з мігренню, тиском, зміною погоди і т.д. Часто причиною головного болю може бути нездоров'я хребта, погоджується. Наявність такого захворювання як шийний остеохондроз, як правило, відгукується в організмі головним болем. Щоб розібратися в причинах неприємностей з головою, давайте розберемося, як і чому болить голова при шийному остеохондрозі.

Причини головного болю при проблемах з хребтом

Значна частина кровопостачання мозку здійснюється за допомогою сонних артерій. Якщо відбувається їх звуження або спазм - це призводить до головного болю. Однак це ніяк не пов'язано з хребтом.

Друга ж система живлення мозку проходить через хребетні артерії. При шийному остеохондрозі відбувається втрата еластичності міжхребетних дисків. Тому при поворотах голови вони можуть зміщуватися, повідомляє. Виходить підвивих шийних хребців, які позбавляються своєї хрящової прокладки. В цьому випадку трапляються обмеження хребетних артерій і нервових закінчень. Ці виникли скутості хребта і є основними причинами головного болю.

Які ознаки головного болю при порушеннях хребта?

Зазвичай при наявності такого захворювання як шийний остеохондроз виникає головний біль, яка може характеризуватися такими симптомами:

 • запаморочення, нудота, блювота;
 • втрата свідомості на короткий період;
 • розлади зору (кольорові кола перед очима, «мушки» і т.д.);
 • безсоння;
 • Загальна слабкість;
 • звін у вухах;
 • «Простріли» в потилиці, лицьовій зоні, небі;
 • зміна поведінки: дратівливість, часта зміна настрою.

Біль може локалізуватися не тільки всередині голови, але також виникають хворобливі відчуття самої шкіри в ділянці потилиці. Часто вона може бути зміщена в ту сторону, де знаходиться Вражена артерія. При різких рухах або просто поворотах голови біль значно посилюється. Іноді запаморочення бувають настільки сильними, що людина може втратити орієнтацію

Головні болі такого генезу можуть також супроводжуватися підвищеним тиском. Воно часто обумовлено розладами вегетативного характеру, що при шийному остеохондрозі - звичайне явище.

Лікування головного болю при шийному остеохондрозі

Для лікування головного болю при даній патології застосовують:

 • спазмолітичні засоби,
 • знеболюючі препарати,
 • нудоти кошти.

Однак вони здатні усунути тільки симптоми, але ніяк не впливають на саму причину виникнення головного болю. Також в цьому випадку можуть призначатися нейропротектори, які покращують обмінні процеси в головному мозку. Однак це не швидкопомічні препарати, і пити їх необхідно курсом.

Для усунення нервового напруження і заспокійливого ефекту застосовують транквілізатори. Можливе призначення трав'яних настоїв для седативного впливу: пустирник, валеріана, півонія. Також необхідно застосування вітамінів, особливо вітаміну С. Він сприяє насиченню головного мозку киснем, що може запобігти негативним проявам у майбутньому.

Як профілактичний захід виникнення головного болю при шийному остеохондрозі просто необхідний масаж комірцевої зони хребта. Він допоможе поліпшити кровопостачання, не тільки м'язової тканини, а й самого головного мозку, а також зменшити неприємні відчуття, коли болить хребет. Протипоказанням в даному випадку може служити підвищений артеріальний тиск.

Щоб зміцнити м'язовий каркас і запобігти появі болю, що виникли через обмеження кровоносних судин і нервових закінчень, використовуйте фізичні вправи.

Однак комплекс вправ краще розробляти з фахівцем, щоб уникнути неприємних наслідків. Можливе застосування фізіопроцедур, таких як: електросон, фонофорез і т.д. Також дає позитивний ефект застосування остеопатії, акупунтура і голковколювання.

Чи не запускайте хворобу, не захоплюйтеся простим зняттям больового синдрому, так він має властивість повертатися. Усувайте причину хвороби з .