Здорові нігті 4 міфу, які чув кожен

Здорові нігті - це один з невід'ємних атрибутів доглянутою, успішної жінки, яка розуміє, як багато в житті ситуацій, коли зовнішній вигляд, так чи інакше, впливає на ставлення оточуючих до нас. Дівчата згодні віддавати будь-які гроші для того, щоб їх нігті виглядали неперевершено.
Як не дивно, навіть навколо нігтів утворилося багато міфів і домислів. Деякі з них настільки міцно увійшли в наше життя, що і деякі майстри манікюру поширюють їх серед своїх клієнтів. У цій статті вирішив розібрати 4 найпопулярніших міфу і поговорити про те, як правильно потрібно піклуватися про своїх нігтях.

Міф №1: Білі плями - ознака авітамінозу

Напевно, немає людини, яка б не чула про те, що білі плями і смуги на поверхні нігтьової пластини свідчать про авітамінозі. Інша версія цього міфу говорить, що такі мітки - не що інше, як дефіцит кальцію або калія.На насправді, поява білих плям говорить про патологію пластини. Називається вона лейконихия.

Лейконихия - це хвороба, під час якої нігтьова пластина деформується, і між її шарами скупчуються бульбашки повітря.

Причин цього захворювання не так вже й мало:
• травма;
• інфекція;
• інтоксикація;
• стрес;
• деякі захворювання шлунково-кишкового тракту.

Слід зазначити, що найпоширенішою причиною появи білих плям є травми нігтьової фаланги. У цьому випадку ніякого особливого лікування не знадобиться. Головне - захищати палець від подальших ушкоджень і незабаром у вас знову будуть здорові нігті.

Міф №2: Косметичні процедури витончують ніготь

З самого дитинства практично всі дівчатка стикаються з поширеною помилкою, в якому йдеться: фарбувати нігті шкідливо! Насправді, це далеко від істини.
Нігтьова пластина - це омертвілий кератин. Товщина, форма і швидкість, з якою зростають нігті, залежить від матриксу (кореня). Ця частина - «серце» наших нігтів: саме звідти пластина починає своє зростання.

Пошкодження матриксу - причина більшої частини проблем. Травми кореня нігтя призводять до витончення нігтів, зміни їх рельєфу і уповільнення (а в деяких випадках повного припинення) зростання.

Сам матрикс повністю захищений: внутрішня його частина захована під шкірою, а зовнішня, видима частина - під нігтьової пластиною. Саме тому «зіпсувати» здорові нігті лаками і гелями неможливо.
Крім того, сучасні засоби по догляду не містять ніяких небезпечних речовин: формальдегіду, толуолу та інших. Якщо ви побоюєтеся, що ваш лак все-таки токсичний і зашкодить здорові нігті, то зверніть увагу на етикетку.

Надпісь3-free або 5-free свідчить про те, що виробник гарантує відсутність шкідливих речовин:
• формальдегіду;
• толуолу;
• дибутилфталата;
• формальдегідних смол (тільки для 5-free);
• камфори (тільки для 5-free).

Окремо слід сказати про поліровці нігтів. Дана процедура не таїть в собі ніякої загрози, якщо вона проводиться відповідно до всіх правил: ніготь обробляється м'якою пилою для коригування верхніх шарів нігтя. Неправильне проведення процедури (занадто груба пилка, великий тиск на ніготь або занадто сильне сточування), безумовно, здатне зашкодити нігтям. Однак занадто сильно переживати все одно не варто: якщо матрикс не пошкоджено, ніготь повністю оновиться через 4-5 місяців.

Міф №3: Здорові нігті - це дихаючі нігті

Цей міф також отримав величезне поширення навіть серед майстрів манікюру. Поспішаємо нагадати: нігтьова пластина складається з відмерлих клітин, яким кисень не потрібний. А ось корінь потребує кисню. Їм матрикс постачають численні капіляри.

Живити корисними речовинами нігті можна і при нарощуванні. Використовуйте масла для кутикули, приймайте вітаміни і нігті будуть отримувати все, що їм необхідно.

Однак у фразі «нігтям потрібно відпочити» частка істини все-таки є. Численні нарощування (а точніше, спилювання) погіршують стан нігтя, а тому час від часу варто давати йому час для відпочинку і інтенсивного відновлення. Слід зазначити, що саме по собі зняття штучних нігтів ніяк не поліпшить стан натуральних. Тільки спеціальні відновлюють кошти, масла, ванночки та інші процедури для зміцнення нігтів допоможуть повернути їм колишній вигляд.

Міф №4: Обрізний манікюр - вельми небезпечний

Обрізання кутикули - традиційна процедура класичного манікюру. Видалення цього шару дозволяє зробити ніготь красивим і акуратним, незалежно від того, в якому стані кутикула перебувала перш.
Однак з появою нових методик догляду, багато хто заговорив про те, що обрізний манікюр вкрай небезпечний, оскільки здатний:
• пошкодити кутикулу;
• стати причиною появи тріщин;
• відкрити доступ для інфекцій.


На жаль, ці недоліки заперечувати складно. Помилка під час виконання манікюру, дійсно, може нашкодити нігтям. Однак не варто думати, що апаратний і необрізний манікюр повністю позбавлений цих недоліків. Іншими словами, все залежить не від методу виконання манікюру, а від професіоналізму майстра.


Крім того, технологія виконання класичного манікюру вдосконалюється з кожним днем: кутикулу розм'якшують маслами, всі інструменти стерилізують після кожного клієнта, а ніготь обробляється спеціальними лікувальними засобами. Саме тому видалення кутикули сьогодні - щадна і безпечна процедура.


Як ви могли переконатися, всі ці міфи не мають під собою жодної підстави. Дбайте про здоров'я своїх нігтів, вибирайте професійних майстрів, не вірте домислів, і ваші нігті завжди будуть красивими і здоровими, а розповість вам ще багато цікавого про те, як правильно стежити за своєю зовнішністю!

Читайте також: Прикрі жіночі звички: усуваємо наслідки шкідливих звичок