Здорова їжа для новачків гід по здоровому харчуванню

Існує думка, що здорова їжа - це складно і дорого. І ще одна помилка - здорове харчування одноманітне, болісне заняття, яке буде навіювати думки про щось дійсно смачне і таким чином доставляти дискомфорт. розвіє всі міфи про здорове харчування і розповість, що дійсно являє собою турбота про щоденному раціоні. Ми допоможемо Вам поступово відмовитися від шкідливих харчових звичок і придбати нові. Адже напевно Ви знаєте, яка їжа - погана і шкідлива, але, можливо, не маєте уявлення, яка ж буде корисною для здоров'я. Детально про це Ви і дізнаєтеся з нашої статті.

  • Здорова їжа: міняйте свій раціон поступово
  • Задайтесь метою: здорова їжа в меню кожного дня - у Вас вийде
  • Калорійність і якість їжі - це важливо для здорової їжі
  • Здорова їжа: все індивідуально і не надмірно строго

Здорова їжа: міняйте свій раціон поступово

Не намагайтеся перейти на здорову їжу «з завтрашнього дня» - тобто різко і відразу. Якщо до цього Ви не замислювалися про своє харчування і їли все, що хотіли, то такий перехід буде стресом для тіла. Тому переходите поступово. Наприклад, спочатку відмовтеся від вуличного фастфуду, яким любите перекушувати на бігу. Потім зменшіть кількість солодкого, перестаньте є так звану «сміттєву» їжу - чіпси, сухарики, солоні горішки. Підготуйте себе до правильного раціону, відмовившись від шкідливих звичок. Заодно помітите, як можна заощадити гроші, якщо не витрачати їх на всілякі дурниці.

Переходьте на здорове харчування не за один день, а поступово. Почніть з відмови від шкідливих продуктів - вуличної їжі, фастфуда, чіпсів сухариків, солодкої газованої води. Ця їжа не дає ніякої користі нашому тілу, тому і витрачати на неї гроші - нераціонально.

Задайтесь метою: здорова їжа в меню кожного дня - у Вас вийде

Правильна мотивація - вже півсправи. У питанні правильного харчування таке правило також працює. Просто усвідомте наступне: Ви починаєте піклуватися про себе і своє тіло - і для цього вибираєте тільки кращі продукти. Це допоможе Вам відчувати себе краще, знайти фігуру своєї мрії, попередити появу хвороб. Саме таке формулювання буде мотивувати Вас для подальших змін!

Пам'ятайте і про те, що виробники шкідливої ​​їжі завжди хочуть зробити її більш привабливою для покупця. Чи не «ведіться» на їх хитрощі, думайте своєю головою - яку користь Ви отримаєте від цього пакетика з чіпсами? Ніякий. Краще замість нього з'їсти яблуко або банан.

Поставте перед собою правильну мету - здорове і красиве тіло, гарне самопочуття, відсутність хвороб. Саме це - найкраща мотивація для того, щоб їсти тільки корисну їжу.

Калорійність і якість їжі - це важливо для здорової їжі

Важливо не тільки те, що Ви їсте, але і скільки. Для схуднення потрібно створити дефіцит калорій, щоб організм почав брати енергію з жирових запасів. Для набору ваги - навпаки: надлишок калорій. Щоб отримати результат, вважайте калорійність страв - її можна знайти в інтернеті. І не знижуйте калорійність раціону відразу - робіть це поступово.
Щоб організм отримував все необхідне і не вимагав «добавки», в раціоні повинні бути:

  1. Білки - це будівельний матеріал для м'язів. Добова норма - два грами білка на кілограм ваги. Отримувати його можна не тільки з м'яса, але також з бобових, молочних продуктів і горіхів.
  2. Жири - вони повинні бути в раціоні навіть у тих, що худнуть. Потрібно вибирати корисні жири, а вони містяться в морській рибі і риб'ячому жирі, волоських горіхах, олії, авокадо.
  3. Вуглеводи - своєрідне «паливо» для організму. Вибирайте корисні вуглеводи - продукти з низьким глікемічним індексом (таблицю можна знайти в Мережі). Саме вони дають енергію, але не підвищують рівень цукру в крові, що може призвести до діабетом і ожирінням.

Саме така здорова їжа і потрібна нашому тілу! Їсти потрібно частіше - через кожні 3-4 години, але маленькими порціями.

Здорова їжа - це білки, жири і вуглеводи в щоденному раціоні. Розрахуйте калорійність їжі, яка потрібна вам для схуднення або набору ваги. Харчуйтеся невеликими порціями, але часто. Упор робіть на продукти з низьким глікемічним індексом, корисними жирами, нежирне м'ясо.

Здорова їжа: все індивідуально і не надмірно строго

Не прагніть 100% копіювати чийсь раціон (наприклад, зірок або популярних блогерів), адже здорове харчування - це те, що потрібно саме Вашому організму. Якщо після якогось продукту Ви відчуваєте тяжкість в шлунку і дискомфорт - краще відмовтеся від нього. Так як, є люди, які не переносять молоко, але ті, хто вживає кисломолочні продукти.

Для тих, хто сумує за шкідливим вкусностям, є так званий «читинг» або чит-мил. Що це означає? Ви шість днів їсте тільки корисну їжу, а, наприклад, в неділю можете дозволити з'їсти шматочок торта або улюблене тістечко. Головне - не зірватися і не наїстися «про запас»! Пам'ятайте про те, що Ви - не раб свого шлунку!

Не копіюйте меню дієт, які так розхвалюють зірки. Вишиковуйте свій раціон індивідуально, орієнтуючись на відчуття і власні бажання. А чит-мил допоможе вам не мріяти постійно про улюбленому порожніх або тортик!

Здорова їжа і правильне харчування - це стиль життя, а не дієта. Тому не можна розглядати його як одні заборони. Просто вводите корисний раціон в життя. Так, такий раціон складається тільки з корисних продуктів, що дають нашому організму енергію і поживні речовини. А яка користь буде від гамбугера або пачки чіпсів? Краще замість цього перекусити ягодами, фруктами або несолоними горіхами. Звичайно, спочатку буде непросто поміняти звички. Але з часом такий раціон стане для вас звичним, а його результатом буде здорове і красиве тіло!

Читайте також: Вода Сассо: життя без виснажливих дієт

Приділяйте всього 3 хвилини в день гімнастики для особи, щоб зберегти пружність і молодість шкіри!