5 дивовижних причин, за якими потрібно їсти більше жирів

Злий монстр, першопричина підвищеного холестерину в крові, хвороб серця і ожиріння - жир - не так давно був виправданий. Виявилося, що жир - це аж ніяк не зло в чистому вигляді, більш того, корисні властивості жирів цілком обумовлюють їх включення в щоденний раціон. Як же так? Давайте розбиратися разом з Estet-portal.

Справа в тому, що харчовий раціон наших предків на 75% складався з жирів, на 20% - з білків і на 5% - з вуглеводів. Сучасна людина вживає 60% вуглеводів, 20% білків і 20% жиру. Доктор Перлмуттер - автор книг про здорове харчування - пояснює, як багато сучасних захворювання, в т.ч. хвороби Альцгеймера, СДУГ, депресій, тривожних розладів і хронічних головних болів, пов'язані із запаленням в організмі і мозку, викликаному вуглеводами.

Як показують дослідження, причиною епідемії ожиріння стало надмірне вживання не жирів, а вуглеводів і цукру, в тому числі глюкози, що міститься у фруктах і соках. Справа в тому, що організм перетворює зайву глюкозу в жир. Тому жир не так вже шкідливий, як вважалося раніше. Навпаки, існують наукові докази користі жиру:

  1. Корисні властивості жирів для мозку

Тканина мозку приблизно на 60% складається з жиру. Дієта з низьким вмістом жирів позбавляє Ваш мозок матеріалу, який необхідний йому для належної роботи. І справа не тільки в «розкручених» незамінних жирних кислотах і омега-3 кислоти, якими рясніють заголовки статей із закликами поглинати більше лососів, авокадо і горіхів. Деякі насичені жири, яких протягом багатьох років радили уникати, в тому числі натуральні жири тваринного походження, також важливі для роботи мозку.

Натуральні вітаміни А, D, E і K не розчиняються у воді. Для їх «транспортування» і абсорбції організмом необхідний жир. А ці вітаміни дуже важливі для здоров'я як мозку, так і багатьох інших життєво важливих органів. Саме вітамін D вважається найважливішим елементом, що запобігає хвороби мозку, а омега-3 кислоти покращують когнітивні функції і настрій людини.

  1. Корисні властивості жирів для легких

Наші легені покриті речовиною, яке майже повністю складається з насиченого жиру. Без необхідного цього органу кількості насиченого жиру легкі знаходяться під ударом.

  1. Корисні властивості жирів для імунної системи

Насичені жири, що містяться в звичайному і кокосовій олії, грають важливу роль у здоров'ї імунної системи. Брак насичених жирних кислот в лейкоцитах погіршує їх здатність розпізнавати і знищувати хвороботворні організми, такі як віруси, бактерії і грибки.

  1. Корисні властивості жирів для шкіри

Жир становить основну частину клітинної мембрани, а наша шкіра складається з великої кількості клітин. Без вживання необхідної кількості жирів шкіра може стати сухою і потрісканою, а утворені тріщини можуть стати шляхами проникнення інфекції в організм.

  1. Корисні властивості жирів для серця

Про переваги вживання насичених жирів свідчать багато досліджень. Наприклад, серед жителів тихоокеанських островів, 60% раціону яких складається з насичених жирів кокоса, практично не зустрічається людей з хворим серцем.

Крім цього, жир - це найкраще джерело енергії, ніж вуглеводи (9 калорій / грам в порівнянні з 4 калорії / грам). Саме тому жир не тільки забезпечить Вас необхідною кількістю енергії на тривалий час, але і збереже відчуття насичення довше.

Корисні властивості жирів, наведені вище, ніяк не відносяться до трансжирів, які утворюються в результаті приєднання атомів водню до насичених жирів в процесі нагрівання. Єдиною користю таких жирів є більш тривалий термін зберігання продуктів.

Тому не поспішайте виключати зі свого раціону все підряд жири: жменю горіхів, шматочок лосося, кокосове масло - джерела жирів, які повинні завжди перебувати в списку Ваших продуктів.