Життєво важливо як підвищити рівень глутатіону в організмі

Брак глутатіону в організмі згубно позначається на здоров'ї та самопочутті людини. Незважаючи на те, що наш організм здатний виробляти глутатіон у багатьох людей його кількість в організмі не є достатнім для захисту від впливу шкідливих речовин. Причиною нестачі глутатіону в організмі є погане харчування, забруднення навколишнього середовища, токсини, ліки, стреси, травми, старіння і радіація. Чим небезпечний дефіцит глутатіону в організмі і як її заповнити, розповість в цій статті.

До чого призводить брак глутатіону в організмі і як з нею боротися 

Будучи потужним антиоксидантом, глутатіон допомагає організму боротися з вільними радикалами і токсинами, які можуть стати причиною проблем зі здоров'ям і розвитку багатьох хронічних захворювань, таких як:

 • хронічний синдром втоми;
 • астма;
 • захворювання нирок;
 • хвороби серця;
 • рак;
 • хронічні інфекції;
 • аутоімунні захворювання;
 • діабет;
 • хвороба Альцгеймера;
 • аутизм;
 • хвороба Паркінсона;
 • артрит;
 • хвороби печінки і т.д.  

Щоб підвищити рівень глутатіону в організмі, можна вживати продукти, які сприяють його виробленню, займатися вправами і приймати харчові добавки. Давайте більш детально розглянемо кожен спосіб.

Як підвищити рівень глутатіону в організмі: харчування і вправи

Продукти, багаті сіркою: часник, цибуля та хрестоцвіті овочі (капуста, водяний крес і т.д.).

Біоактивні сироватковий білок - чудове джерело цистеїну і амінокислот, необхідних для синтезу глутатіону. Однак пам'ятайте, що сироватковий білок повинен бути біоактивним і отриманим не з денатурованих білків (денатурація - руйнування нормальної структури білка). Тому у виборі молока дуже важливо, щоб воно не було пастеризованим і виробленим промисловим шляхом. Також таке молоко не повинно містити пестицидів, гормонів або антибіотиків.

Вправи допомагають підвищити рівень глутатіону в організмі і зміцнити імунну систему, поліпшити детоксикацію і зміцнити захисні антиоксиданти організму. Почніть з малого і поступово збільшуйте час занять аеробними вправами (такими як ходьба, біг підтюпцем, спортивні ігри на свіжому повітрі) до 30 хвилин в день і більше. Також підвищити рівень глутатіону в організмі допомагають 20-хвилинні силові тренування тричі на тиждень.

Як підвищити рівень глутатіону в організмі за допомогою препаратів

Здавалося б, чому б не прийняти глутатіон у вигляді таблетки? Однак організм перетравлює білок, тому отримати користь від глутатіону шляхом прийому його всередину не вийде. Однак для вироблення і переробки глутатіону організму необхідні різні поживні речовини, які цілком можна отримати таким способом. Щоб підвищити рівень глутатіону в організмі, можна приймати:

 1. N-ацетилцистеїн. Протягом багатьох років N-ацетилцистеїн застосовується для лікування астми та хвороб легенів, а також пацієнтів з загрозливими для життя ушкодженнями печінки в результаті передозування Тайленола. Також N-ацетилцистеїн активує синтез глутатіону.
 2. Альфа-ліпоєва кислота. Вона також грає важливу роль у виробленні енергії, контроль рівня цукру в крові, здоров'я мозку і детоксикації організму. Організм виробляє альфа-ліпоєвої кислоти самостійно, однак при частому впливі стресу в організмі спостерігається її нестача.
 3. Фолат, вітаміни В6 і В12. Фолати краще приймати в активній формі 5-метілтетрагідрофолата, вітамін В6 в активній формі Р5Р, а В12 - в активній формі меілкобаламіна.
 4. Селен. Цей мінерал допомагає організму переробляти і синтезувати глутатіон.
 5. Антиоксиданти, в тому числі вітаміни С і Е (у формі змішаних токоферолів), взаємодіють з метою переробки глутатіону.
 6. Розторопша (силімарин) давно використовується для лікування захворювань печінки та допомагає підвищити рівень глутатіону в організмі.

Пам'ятайте, що нормальний рівень глутатіону забезпечує оптимальну боротьбу з вільними радикалами, а значить, зі старінням і хворобами всього організму.