Життя у великому місті які психологічні пастки підстерігають в мегаполісах

Скільки ваших знайомих переїхало з провінційних міст в столицю або просто один з великих міст? Скільком з них вдалося серйозно «пустити коріння»? А, може бути, Ви - як раз один з тих самих приїжджих? Життя у великому місті - яка вона?
Кількість приїжджих в будь-якому мегаполісі завжди чи не перевищує кількість корінних жителів. Кожен їде за чимось своїм - великими грошима, мрією, можливостями, кар'єрою, кращим життям. І скільки б «аборигени" не твердили, що столиця не гумова, кожен знає: будь-який мегаполіс може прийняти незліченну кількість людей.
Однак у кожного з них свої проблеми, і іноді після переїзду психологічний комфорт може лише загостритися. Як боротися з психологічними пастками великого міста, щоб уникнути спокуси повернутися в провінцію? Читайте в статті !

Життя у великому місті - психологічні капкани мегаполісів

Всі ми - різні люди. І практично у кожного є знайомі з кардинально різними історіями підкорення великих міст.
Зустрічаються настільки амбітні люди, яким тісно в провінційних рамках, що вони просто не уявляють себе десь ще за межами столиці. Життя у великому місті їх більш ніж влаштовує. Від них легко почути: «Додому? Ніколи і ні за що не повернуся! ». Мегаполіс влаштовує їх з усіма своїми реаліями - плюсами і мінусами.
А інші люди можуть навіть відправитися вчитися в столицю або просто підкорювати її професійні вершини, а через кілька років поїхати назад зі словами: «Велике місто не для мене, я не здатний звикнути до життя в такому ритмі ...».
Не всі однозначно, звичайно, з цією темою. Але все ж серед дискомфортних моментів, які відлякують багатьох, легко виділити кілька пасток, які підстерігають всіх без винятку.

Якщо навчитися боротися з негативними рисами великого міста, то цілком можна залишатися в гармонії з собою і навколишнім світом, без відчуття обманутих надій.

Життя у великому місті: основні пастки

1. Ошукані очікування.
Кожен, хто вирушає в мегаполіс в гонитві за мріями (в даному випадку абсолютно неважливо, якими саме), несвідомо встигає намалювати в уяві картину майбутнього життя в місті.
Певні очікування можуть формуватися під впливом багатьох чинників: радісних відгуків знайомих, які успішно освоїлися в столиці, щасливого відпустки, колись проведеного в тому самому місті, і навіть улюблених фільмів або телешоу, дія яких відбувається в даному мегаполісі.
Розумом кожен розуміє, що тиждень відпочинку в місті - це одне, а постійне життя - зовсім інше. Але підсвідомості не накажеш ...
Життя у великому місті, зазвичай, відрізняється від очікувань. Перший час людина може перебувати в ейфорії від яскравої галасливого життя і широких можливостей. А потім настає «протверезіння»: сірі будні швидко починають походити на «гонку в колесі» через нескінченні пробок, байдужою натовпу, скупченості, високу конкуренцію на роботі, зашкалюють цін на життя. Часу, грошей і бажання на відпочинок і розваги залишається все менше. А ось розчарування і емоційне вигорання навпаки зростає. Мимоволі занудьгуєш по рідному затишному містечку, де знайома чи не кожна вулична собака.
Рецепт порятунку простий, як п'ять копійок: з самого початку не будувати повітряні замки в уяві і особливо ні на що не сподіватися (і на кого, крім себе). Тоді і сюрпризи будуть приємними, і оточуючі не будуть здаватися бездушними монстрами (а адже кожному з них так само важко, як і Вам!).
Рада звучить суворо, проте хто сказав, що реальне життя складається тільки з приємних моментів?

2. Самотність в натовпі.
Таке відчуття, безумовно, може накривати і в маленькому місті, але це почуття, як і життя у великому місті, може проковтнути без залишку - з ризиком для психологічного здоров'я людини. Тому що перебувати кожен день серед тисяч людей і усвідомлювати, що практично ні з ким поговорити по душам - це серйозне випробування для будь-якої людини (якщо, звичайно, мова йде не про важку форму соціопат).
До речі, ще відомий такий психологічний ефект в натовпі як ефект свідка, який також не додає оптимізму ситуації, про яку ми говоримо в статті. Його суть в тому, що чим більше людей в натовпі бачать біду, в якій потрібна їхня допомога, тим менше співчуваючих набереться. Вловили парадокс? Чим більше натовп - тим менше співчуття. І вже тим більше допомоги. Психологи пояснюють цей страшний парадокс відчуттям зміщення відповідальності, коли підсвідомо кожен сподівається на те, що хтось інший зголоситься допомогти.
Як боротися? Намагатися ставити себе подумки на місце окремих учасників натовпу, виділяючи їх із загальної безликої маси.
Адже переважна більшість з них - такі ж люди, як і Ви. З тими ж страхами і комплексами. Кожен відчуває схоже почуття відособленості, і кожен боїться зробити перший крок, щоб зруйнувати оболонку відчуження. Так, може, це будете саме Ви?

Просто не бійтеся робити перший крок і заговорювати з незнайомими людьми. І не соромтеся просити про послугу або допомоги. Хто стукає, тому рано чи пізно відкриють!

3. Проблема вибору.
Життя у великому місті схожа на яскраву, добре освітлену вітрину дорогого магазину: очі розбігаються - навіть не знаєш, що вибрати!
З ким провести вихідні? В який ресторан піти? Який суп замовити на ланч? Робочий оффер з якої компанії віддати перевагу? Де знайти додаткове джерело доходів? Як знайти зайві пару годин у добі на себе? Ті питання, які в провінції можуть здатися навіть приємними або, по крайней мере, мотивуючими, в умовах великого міста можуть вичавити з людини всі соки.

Якщо Вас теж мучать і доводять до сказу муки вибору, проведіть простий експеримент - тимчасово (на місяць, наприклад) обмежте коло вибору до мінімуму. Ходіть за покупками тільки в один і той же супермаркет біля будинку, снідайте в одному і тому ж кафе і т.д.

Варіантів два: або Ви втягнетеся і навіть почнете отримувати задоволення від одноманітної рутини (для деяких людей це ознака стабільності), або після закінчення експерименту радісно зітхнете і зрадієте свободу вибору, як ніколи в житті, відчувши себе птахом, що вирвалася з клітки. У будь-якому випадку, Ви залишитеся задоволені.

4. Уявна розкіш і достаток.
Ви вважаєте, що в мегаполісах можна знайти все? Швидше за все, це правда, але правильніше було б задати інше питання: навіщо Вам все? Точно Вам потрібно ВСЕ? Адже це один з факторів, через які ми витрачаємо життєву енергію даремно.
Найкращі речі далеко не завжди купуються за гроші (тим більше, нечувані). Поспостерігайте за корінними жителями мегаполісу: багато хто з них ведуть досить скромний спосіб життя, але не виглядають нещасними. Життя у великому місті - це не означає життя у великому магазині з дорогими, найчастіше марними, речами.
Тому замість пошуку модного пальто в численних торгових центрах, спробуйте краще дізнатися про кращих парках міста, і проводите свої вихідні там, а не на даремне дорогому шопінг. Іноді пікнік біля міського озера з хорошими друзями може подарувати набагато більше приємних спогадів, ніж тусовка в модному клубі!
Вчіться отримувати задоволення від куточків природи і тиші, а галасливий мегаполіс наздожене Вас і сам.

Вдалого підкорення мегаполісів!

Читайте також: Самотність людини: для чого воно потрібно і чи варто його уникати