Життя тільки починається як залишатися у формі після 40

Іноді вікові зміни в тілі дають про себе знати і до 30 років, проте до більшості людей думку про старіння приходить приблизно в 40-річному віці. Безперечно, для багатьох людей старість - скоріше психологічний настрой, ніж фізичний стан, але в будь-якому випадку спосіб життя - потужний інструмент, за допомогою якого можна прискорити або сповільнити процес старіння. Так, певні види вправ здатні запобігти віковій втрату м'язової маси, старіння мозку та інші негативні зміни в організмі людини. Саме такі вправи допоможуть залишатися у формі після 40 років.

У формі після 40: які вправи підуть на користь

Рух необхідно в будь-якому віці - з раннього дитинства до самої старості. Однак існує цілий ряд факторів, які визначають потребу організму в тих чи інших навантаженнях, до яких відноситься і вік. Щоб залишатися у формі після 40 років, необхідно знати, на які види вправ необхідно робити упор.

 1. Працюйте над гнучкістю

Сядьте на підлогу, витягніть ноги перед собою і спробуйте дотягнутися пальцями рук до пальців ніг. Якщо у Вас не вийшло це зробити, необхідно серйозно взятися за розвиток гнучкості, оскільки цей показник співвідноситься з кров'яним тиском, станом серцево-судинної і дихальної системи. Плюс, втрата гнучкості - вікова зміна, що підвищує ризик отримання травм і перешкоджає веденню активного способу життя.

Щоб підвищити гнучкість, включіть в Ваш комплекс вправ:

 • йогу;
 • вправи з масажним валиком;
 • активну ізольовану розтяжку.

 1. Кардиотренировки потрібні, але в міру

Екстремальні вправи на витривалість, такі як марафон і триатлон, небезпечні для Вашого серця і можуть призвести до перевантаження, запалення, аритмії і навіть раптової зупинки серця. Насправді, дуже інтенсивні або тривалі тренування можуть привести до наступних проблем:

 • тіло може увійти в катаболічну стан (коли руйнуються тканини);
 • викиду занадто великої кількості кортизолу (гормону стресу), який не тільки сприяє катаболізму, а й пов'язаний з багатьма хронічними захворюваннями;
 • підвищується ризик отримання травм;
 • ослаблення імунної системи.

Кардіотренування тривалістю понад 45 хвилин не тільки не принесе більше користі, а й може піти на шкоду.

 1. Високоінтенсивні тренування, щоб "не втрачати м'язи"

Чотири хвилини вправ, що виконуються з високою інтенсивністю чотири рази на тиждень, також збільшують анаеробну здатність на 28%, а пікове споживання кисню і максимальна аеробна здатність збільшуються на 15% вже через 6 тижнів після зазначених занять.

Високоінтенсивна інтервальна тренування (HIIT) також сприяє природній виробленню гормону росту людини, який допомагає боротися з втратою м'язової маси і м'язовою атрофією, яка є частиною процесу старіння.

 1. М'язовий корсет: зміцнювати обов'язково

Іноді навіть найпростіші рухи приносять величезну користь Вашому тілу. Саме так справи йдуть з вправами, спрямованими на зміцнення м'язів кора. Одним з найвідоміших вправ даної групи є, звичайно ж, планка.

Читайте також: Зміцнюємо м'язовий корсет: 5-хвилинні вправи по Мюллеру

 1. Силові тренування - не дайте м'язам атрофуватися

Без силових тренувань м'язи атрофуються, а також спостерігається втрата їх маси. Саркопенія - так називається втрата м'язової маси, пов'язана з віком. Навіть якщо Ви не займалися силовими тренуваннями раніше, зараз саме час до них вдатися. Силові тренування не тільки допоможуть підтримувати м'язову масу, але і посприяють підвищенню щільності кісток, знизять ризик падінь, допоможуть послабити біль в суглобах і навіть контролювати рівень цукру в крові. Як і високоінтенсивні тренування, силові вправи сприяють виробленню факторів росту, які відповідають за зростання, проліферацію і диференціацію клітин, в тому числі нервових.

Відпочинок між тренуваннями

Особливо важливо виділяти час для відпочинку під час виконання вправ високої інтенсивності. Одним з основних правил HIIT є зворотна пропорційність інтенсивності і кількості часу тренінгу, тобто чим вище інтенсивність, тим менше часу необхідно витрачати на вправи і більше - на відпочинок. Максимальна кількість таких тренувань для підтримки тіла в формі після 40 років - 3 рази на тиждень.

Після 40 років вправи краще виконувати під контролем професійного тренера, щоб уникнути травм і перенапруг.

ходіть пішки

10 000 кроків на день - базова потреба в ходьбі для оптимального здоров'я, так само як і достатню кількість води щодня. До речі, піша ходьба не замінює інші вправи, а доповнює їх.

Пам'ятайте, що підтримка тіла в формі після 40 років - шлях до збереження здоров'я в похилому віці. переконаний, що почати займатися собою ніколи не пізно, головне - підібрати максимально ефективні і безпечні вправи відповідно до Вашого віком, рівнем підготовки і станом здоров'я.