5 правил психології, які полегшать життя і допоможуть стати щасливішим

Розуміння самих себе і оточуючих нас людей - одна з ключових складових щасливого життя. Найчастіше виникають проблеми є результатом обмежуючих переконань, сформованих на підставі минулого досвіду, а також взаємодії з іншими людьми, в яке іноді заважає нам жити так, як хочеться. Наприклад, багато хто не відчувають себе щасливими, оскільки вважають, що в певний момент життя необхідно виконати черговий «пункт плану»: вступити до інституту, завести дитину, придбати автомобіль і т.п. І якщо ми не вписуємося в стандартний графік життя, то починаємо відчувати себе невдахами, тим самим погіршуючи її якість. Щоб такого не сталося, підібрав 5 правил психології, які допоможуть Вам полегшити життя і відчувати себе щасливіше в будь-якій ситуації.

Правило психології 1: переважна більшість людей немає до Вас справи

Це твердження може прозвучати жорстко, але це дійсно так. Постійно переживати, що про Вас подумають, чи зможете Ви виправдати очікування оточуючих - величезна помилка, яка є основою для безлічі комплексів, що заважають Вам стати дійсно щасливим. При цьому ніхто не помітить і не оцінить Ваших зусиль, оскільки переважна більшість людей зайнято власними проблемами і переживаннями.

Бути собою, а не йти на поводу у думки оточуючих - єдиний вірний шлях до щастя.

Те, що кожен зустрічний обов'язково думає про Вашу зовнішності, зачісці, макіяжі - величезна помилка, народжене нашим розумом. Бути собою, а не йти на поводу у думки оточуючих - єдиний вірний шлях до щастя. Це і є правило психології номер один.

Правило психології 2: Ви постійно змінюєтеся

Дуже просто і зручно думати, що Ви - така ж людина, як і десять років тому, і що ще через десять років Ваші принципи, мислення, переконання, цілі і бажання залишаться незмінними. Звичайно ж, це не так. Ви в минулому, сьогоденні і майбутньому - три різних особистості, оскільки світогляд людини змінюється в залежності від обставин і набутого досвіду.

Тому, приймаючи рішення, необхідно завжди бути чесними з собою справжнім, адже Ви не можете передбачити, що подумаєте або відчуєте в майбутньому, чого Вам захочеться, що Ви будете цінувати і про що будете шкодувати. Живіть сьогоденням - це друге правило психології.

Правило психології 3: не порівнюйте себе з іншими людьми

З появою соціальних мереж стало модним викладати фото яскравих моментів і приємних подій, щоб «не відставати» від друзів, чиє життя здається нам ідеальною. Ми як і раніше вважаємо за краще демонструвати оточуючим свої кращі якості, ретельно приховуючи свої вразливі місця зі страху бути засудженими або знедоленими. Але правда полягає в тому, що кожен з нас, незалежно від соціального статусу, по-своєму вразливий - ми хочемо, щоб оточуючі розуміли і приймали нас.

Звичка постійно порівнювати власне життя з життям оточуючих, особливо на підставі обмеженої кількості інформації, часто призводить до невпевненості в собі, зниження самооцінки і формування комплексів.

Правило психології 4: не розраховуйте, що Вашим радам будуть слідувати

Друг звернувся з проблемою, а Ви знаєте, як саме її необхідно вирішити і допомагаєте товаришеві радою, а потім дивуєтеся, що йому не пішли? Безглуздо ображатися, що до Вашої думки не дослухаються, адже більшість людей все одно приймає рішення, керуючись власною думкою - і це цілком нормально.

Важливо розуміти, що світогляд людини змінюється тільки на підставі пережитих їм ситуацій, життєвого досвіду. Тому більшість людей діляться проблемами, вислуховують поради, однак надходять по-своєму. Не варто турбуватися з цього приводу - Ви спробували допомогти, але в кінці кінців кожна людина приймає рішення самостійно.

Правило психології 5: Вам не під силу контролювати всі

Ваша реакція на будь-які події або обставини набагато важливіша за саме ситуації, що склалася. Саме ставлення визначає, наскільки щасливими Ви себе відчуваєте. І саме Вам вибирати, як реагувати на ту чи іншу подію, які почуття, думки і емоції у Вас будуть виникати у відповідь на те, що відбувається.

Вам може бути не під силу змінити ситуацію, проте Ви можете контролювати свою реакцію на ту чи іншу подію.

У будь-якої негативної ситуації непросто зберігати позитивний або хоча б нейтральний настрій. Однак якщо Ви навчитеся це робити, якщо Ви навчитеся відключатися на пару секунд від того, що відбувається і знаходити в собі сили налаштуватися на максимально позитивне сприйняття обставин, що склалися, з часом Ви помітите, що проблем стало менше, а до тих, які виникають, ви ставитеся набагато простіше , ніж раніше. П'яте правило психології можна сформулювати у вигляді добре відомого висловлювання: «Якщо звільнити проблему від емоцій - залишиться тільки ситуація».

Читайте також: Наука про щастя: що робить людину по-справжньому щасливим і здоровим

Запам'ятайте п'ять вищенаведених правил, сформульованих психологами, і активно користуйтеся ними кожен день, щоб полегшити собі життя і стати щасливішими.