Всі сорти помідорів з фото

Помідори багаті різними біологічно активними речовинами. Такий яскравий смачний овоч здатний нормалізувати кислотність мікрофлори кишечника, а також запобігти старінню клітин. Регулярне вживання чудових томатів в їжу значно знижує ризик ракових новоутворень. Томати мають потужні антиоксидантні властивості, завдяки яким повністю знешкоджують вільні радикали в організмі людини.

Величезна кількість лікопіну знаходиться в звичайній томатній пасті, яку сучасні фахівці радять вживати в їжу. Помідори показані для очищення стінок судин, попередження інсультів і інфарктів, а також для лікування атеросклерозу. Цілюще томатний сік необхідний всім людям, що страждають виразкою кишечника або шлунка.

Перетерті до кашоподібного стану томати використовуються зовнішньо для лікування не загоюються виразок, гнійників і бешихових запалень шкіри. Такий засіб також показано при сильному варикозному розширенні вен. Томати виробляють чудодійний ефект на стан судин головного мозку, а також запобігають утворенню жирової тканини в області печінки, одночасно нормалізуючи рівень холестерину в крові. Слід також зазначити, що помідори здатні знизити вагу, нормалізувати вуглеводний обмін, поліпшити роботу очей і репродуктивної системи, забезпечити повноцінне клітинне харчування і відновити функціонування нервової системи.

Для сучасних городників виростити великі солодкі томати не викликає ніяких труднощів. Однак слід враховувати певні особливості вирощування таких смачних овочів. Про різні способи підгодівлі помідор у відкритому грунті і теплиці ви можете прочитати перейшовши за посиланням.

Сортів у такого поширеного овоча є величезна кількість. Вони відрізняються за швидкістю дозрівання плодів. У деяких скоростиглих сортів термін вегетації не перевищує 100 днів. Популярні товстошкірі сорти можуть зберігатися тривалий час. Поряд з цим томати відрізняються різним забарвленням плодів. Пізньостиглі сорти можна практично круглий рік вирощувати в теплицях, при цьому посадка здійснюється, як правило, в грудні.

Зміст статті:

 • Сорти помідорів для теплиць
 • Сорти помідорів для відкритого грунту
 • Сорти помідорів для Сибіру
 • Сорти найсолодших томатів
 • Сорти помідорів для Підмосков'я
 • Сорти рожевих помідорів
 • Низькорослі сорти помідорів для теплиць
 • Сорти низькорослих помідор для відкритого грунту
 • Помідори-гібриди
 • Голландські сорти помідорів
 • Жовті сорти помідорів
 • Найкращі сорти помідорів
 • вирощування помідорів
 • застосування помідорів

Сорти помідорів для теплиць

З неймовірного безлічі всіляких гібридів і сортів помідорів кожен конкретний городник одним віддає перевагу, а про інших замовчує, оскільки критеріїв оцінки обраних томатів маса. Можна сказати, що у більшості городників, які займаються вирощуванням томатів в тепличних умовах, користуються популярністю такі сорти як "Будьонівка", "Кавалер", "Шустрик", "Червоні щічки", "Кострома", "Ярема", "Палацовий", "Адміралтейський", "Евпатор", "Султан", "Благовіст" та інші. Також можна порекомендувати до посадки пізньостиглий сорт "Сибіряк", гібрид "Урал" і середньостиглий сорт "Камчатка".

будьонівка

кавалер

Шустрик

червоні щічки

Кострома

Ярема

палацовий

Адміралтейський

Евпатор

султан

БлаговістСорти помідорів для відкритого грунту

Серед ранніх сортів, призначених для відкритого грунту, можна відзначити такий сорт як "Загадка". Він має круглі рівні плоди зі щільною шкіркою. Якщо у такої рослини не видаляти пасинки, то томати будуть трохи дрібніше, але набагато смачніше. У сорту "Анастасія" формується високий кущ і величезна кількість плодів за короткий час. Як правило, маса плодів становить близько 200 грамів. У підсумку з одного звичайного куща можна зібрати не менше 10 кг. Сорт "Урожайний" дещо поступається "Анастасії", його врожайність не перевищує 9 кг з куща.

З середньоранніх можна виділити сорт "Малиновий гігант". Він заслуговує на похвалу завдяки своїм солодким великим плодам сплюсненої форми. Голландський сорт "Рома" може похвалитися невеликими плодами масою не більше 100 грамів. Однак на одній кисті можуть формуватися одночасно до 20 красивих рівних томатів. Висота таких кущів може становити близько півметра.

Серед середньостиглих сортів для відкритого грунту з великими плодами відрізняються сорт "Гігант-5", або "Рожевий слон". Ніжні крихітні плоди у сортів "Огородник" і "Матроскін". Урожайність у таких рослин може досягати 12 кг з одного хорошого куща. "Гібрид-35" може похвалитися рівними томатами з чудовим смаком.

З пізньостиглих сортів особливою популярністю користується "Чудо світла". Такий екзотичний жовтий сорт підкорює своїми численними плодами до 40 штук на одній кисті. Вони особливо смачні в замаринувати вигляді.

загадка

Анастасія

урожайний

малиновий гігант

Рома

Рожевий слон

Огородник

Матроскін

Чудо світу

Валентина


Сорти найсолодших томатів

Справжні городники радять висаджувати такі солодкі сорти помідорів як "Помаранчева груша", "Ріо Гранд", "Волове серце" і "Черрі". Плоди таких рослин дуже м'ясисті, мають незрівнянними смаковими якостями, великим кількість корисних мікроелементів. Крім того, вони чудово зберігаються тривалий час.

бичаче серце

рожевий мед

Помаранчева груша

Ріо Гранд

трюфель

Черрі

Майстер Гарден F1

Чорномор

помаранчевий гігантСорти помідорів для Сибіру

Правильно підібрані сорти є застав відмінного врожаю. Для сибірського клімату прекрасним вибором стане сорт "Гібрід- F1". Навіть в несприятливих умовах він дає високі врожаї. З ранньостиглих можна рекомендувати "Дубок", "Травневий ранній" і "Яблука на снігу". З високорослих можна назвати сорти "Оля-F1", "Волове серце" і "Де Барао". Середньостиглий сорт "Ювілейний Тарасенко" може похвалитися великими плодами плоско-округлої форми. А ось маса червоних і рожевих "Гігантів" може досягати 500 грамів, при цьому вони підкорюють своїми дивними смаковими якостями. Крім цього, слід згадати такі великоплідні сорти як "Король Лондона" і "Російський Богатир".

Дубок

травневий ранній

Яблука на снігу

Оля-F1

Волове серце

де Барао

Ювілейний Тарасенко

король Лондона

Російський богатир


Сорти помідорів для Підмосков'я

Така городня культура як помідори дуже популярна, оскільки легко вирощується в Підмосков'ї і володіє відмінним смаком. Для вирощування томатів в таких кліматичних умовах рекомендується вибирати різні сорти раннього або середнього терміну дозрівання. Як правило, для дозрівання таких плодів не буде потрібно більше 90 днів. Їх можна висівати відразу у відкритий грунт після закінчення позднемайскіх заморозків. Такі сорти дозволять зібрати відмінний урожай найсолодших і стиглих томатів. Можна відзначити такі популярні сорти для Підмосков'я як "Солодка Гроно", "Білий налив", "Султан", "Сибірський скоростиглий" і "Андромеда".

солодка Гроно

білий налив

султан

Андромеда

Сибірський скоростиглий


Сорти рожевих помідорів

Сорти рожевих помідорів відрізняються великим плодом і ранньостиглих. Маса плодів може становити більше 200 грамів. Компактні, але сильні кущі можуть похвалитися стійкістю до різних хвороб. На повністю дозрів плодах немає плям, а їх насичений рожевий колір і виняткові смакові якості роблять такі чудові сорти вкрай популярними у багатьох сучасних городників. Тим, хто цінує чудовий смак, можна порадити такі цікаві сорти як "Тарпан", "Кардинал", "Гігант", "Рожевий слон", "Слов'янка", "Глаша" і "Варвара".

Тарпан

кардинал

гігант

Рожевий слон

Словник

Глаша

Варвара

рожеве серце

Алей

рожевий король

рожевий гігант

рожеві щічки

дика троянда

Абаканский рожевий

чудо землі
Низькорослі сорти помідорів для теплиць

Наведені нижче сорти низькорослих помідорів відрізняються чудовим смаком, а також підвищеною врожайністю. Плоди у них не дуже великі, проте вміст корисних речовин набагато вище, ніж у інших рослин з великими кущами. Компактні кущі сорту "Боні-М" починають плодоносити вже через 80 днів. Відмінною рисою сорту "Бетта" вважається соковитість плодів невеликого розміру. "Гаврош" призначений для відкритого грунту і вражає своєю скоростиглістю. При цьому маса його плодів не перевищує 50 грамів. Насіння цих сортів можуть висівати відразу у відкритий грунт, завдяки чому відпадає необхідність виснажливого вирощування розсади.

Боні-М

Бетта

Гаврош

Magus H

Помаранчева Принцеса

Ацтек

Червона Шапочка

каченя

талісман

бананові ноги


Сорти низькорослих помідор для відкритого грунту

Для відкритого грунту підходять всі сорти низькорослих помідор. Але перерахуємо ті сорти, які володіють високою врожайністю і і стійкістю до вірусних захворювань:

рокер

турмалін

Русский смачний

сонячний зайчик

Буян (Боєць)

важкоатлет Сибіру

балерина

Сибірська трійка


Низькорослі високоврожайні сорти томатів для відкритого грунту:


Помідори-гібриди

Гібриди помідорів мають дивовижну стійкість до великої кількості хвороб, на відміну від сортових томатів. Всі плоди у гібридів завжди мають правильну форму. Детермінантні гібриди мають компактні кущі з великою кількістю бічних коротких пагонів. Вони чудово підходять для різних регіонів з холодним кліматом. Можна виділити такі сорти як "Каспар F1", "Юніор F1", "Діна", "Семко-98 F1", "ІОГен", "Білий налив-241", "Вікторина", "Титан" та інші.

Каспар F1

Юніор F1

Діна

Семко-98 F1

ІОГен

Білий налив-241

Титан


Голландські сорти помідорів

Таке насіння в переважній більшості випадків дають неперевершений урожай. Вони стійкі до різних захворювань. Окремо можна відзначити такі сорти як "Скіф F1", "Тарпан F1", "Толстой F1", "Ріо Гранде", "Кристал F1" і "Дон Хосе F1". Всі плоди представлених сортів відрізняються підвищеною мясистостью, щільною шкіркою і швидкої схожістю. Крім цього, дані томати мають ефектний зовнішній вигляд і незвичайні смакові якості.

Скіф F1

Тарпан F1

Толстой F1

Ріо Гранде

кристал F1

Дон Хосе F1


Жовті сорти помідорів

Жовті помідори містять велику кількість вітамінів, вони солодші і дуже красиві. Вважається, що вони не викликають алергічних реакцій. Серед низькорослих сортів можна виділити "Зеро". Такий ранньостиглий сорт невибагливий і може похвалитися високою врожайністю. Дуже цікавим польським сортом є Burstin. Кущі мають компактні розміри, а плоди досягають 200 грамів. Правильна сердцевидная форма томатів сорту "Сузір'я Терези" привертає до себе увагу багатьох сучасних городників. Маса насичено-жовтих плодів іноді досягає 700 грамів. Слід зазначити також зразки жовтих сортів "Золоті куполи" і "Золоте серце", які призначені для відкритого грунту.

Зеро

бурштиновий кубок

сузір'я Ваги

Золоті куполи

Золоте серце

Жовті гребінці

Азоюшка

каченя

хурма

Кенігсберг золотий


Найкращі сорти помідорів

Сучасні селекціонери вивели величезну кількість самих різних сортів. Можна сказати, що кращими з них на сьогоднішній день визнані такі сорти як "Білий налив", "Волове серце", "Андромеда", "Адміралтейський", "Невські", "Коштовність", "Сибірські скоростиглі", "Ракета" і " де Барао ". Як правило, всі вони стійкі до різних захворювань, маса одного плоду може досягати 200 грамів, а за смаковими якостями їм немає рівних.

"Білий налив" - даний ультраскоростиглий сорт підкорює своїми невеликими смачними плодами масою близько 90 грамів. Червоні плоди мають кулясту або плоско форму. Врожайність досягає 4 кг з одного куща. При вирощуванні в теплицях можна очікувати врожайності до 8 кг.

"Волове серце" - це фантастичний сорт полюбився багатьох городникам завдяки своїм великим солодким плодам. Такий сорт є відмінним варіантом для свіжих салатів. "Волове серце" має дуже високі стебла. Їх необхідно при вирощуванні підв'язувати для гарної стійкості. Представлений пізньостиглий сорт надзвичайно стійкий до різних шкідників і хвороб.

білий налив

бичаче серце

Андромеда

Адміралтейський

Невські

коштовність

сибірські скоростиглі

ракета

де Бараовирощування помідорів

Посадка помідорів на розсаду. Насіння томатів формуються вже в рік посіву. Вони дрібні і мають треугольно-ниркоподібну форму. Маса однієї тисячі насіння не перевищує 5 грамів. Вони мають сірувато-жовтим забарвленням. Схожість таких плоских насіння може зберігатися близько 6 років. Термін посіву даних овочів потрібно розраховувати головним чином від дати передбачуваної висадки розсади. Як правило, насіння слід висівати за 50 або 60 днів до неї. Оптимальними строками посіву можна назвати середину березня і початок квітня. Більш ранній висів насіннєвого матеріалу вкрай небажаний, оскільки розсада сильно переросте, а значить, буде дуже довго хворіти після пересадки.

Перед посівом насіння їх рекомендується замочувати на 12 або 14 годин в спеціальному розчині необхідних мікроелементів. Для висадки досвідчені садівники рекомендують придбати універсальний грунт для томатів і невеликі ємності. Грунтову суміш добре вирівнюють і помірно зволожують. Для кожного окремого сорту рекомендується відвести окремий контейнер. У заздалегідь підготовлені борозенки висіваються вибрані насіння на відстані близько 5 см один від одного, глибина при цьому не повинна бути більше 1 см. Контейнери з висадженими насінням закривають плівкою.

Оптимальною температурою для проростання можна назвати 25 градусів тепла. Перші паростки в таких умовах з'являться вже на 5-й день. Після їх появи можна прибрати плівку і поставити ящик на підвіконня. Після розкриття сім'ядольних листочків температуру можна знизити до 15 градусів тепла. Слідкуйте, щоб полив був регулярним, але вельми помірним.

Коли садити розсаду помідорів? Розсаду можна висаджувати після закінчення заморозків. Між рядами має бути не менше 70 см і від 20 до 60 см в самому ряду. Місця лунок рекомендується заздалегідь приготувати спеціальної мірної паличкою. Перед посадкою необхідно кожну лунку заповнити жменькою перегною, змішаної з фосфатними добривами. Слід зазначити, що найкращі результати дає кімнатних кремезна розсада, яка з неймовірною легкістю приживається одразу після висадки.

Як виростити розсаду помідорів? Після висадки помідорів досвідчені садівники рекомендують прив'язати їх мачулою до досить міцному і гладкому колу, висота якого не менше одного метра. Не потрібно натуго притягувати до колу стебла. Коли томати досягнуть 40 см у висоту, їх можна пов'язати вершинами по 4 штуки. Пасинкування томатам вкрай необхідно.

Вирощування помідорів в теплиці. Для того, щоб висадити розсаду томатів в обігрівається теплицю в квітні, необхідно зробити посів насіння як мінімум в лютому. Враховуйте, що в цей час для сходів посівного матеріалу буде потрібно штучне освітлення близько 12-13 годин на добу. Слід зазначити, що денного сонячного світла в цей період року для нормального росту рослини недостатньо. Перші 3 тижні після появи сходів стебла ростуть дуже повільно, а в наступні 18-20 днів зростання значно прискорюється. Оптимальною температурою для вирощування розсади вважається від 15 до 25 градусів. Вода, призначена для поливу, також повинна бути досить теплою - близько 20 градусів.

Слід зазначити, що сіянці ростуть в скриньках без будь-якої підгодівлі. При необхідної пікіровки сіянців рекомендується провести відбраковування слабких і хворих рослин. Поливають розсаду як мінімум один раз в 5-7 днів. Коли нові пасинки досягнуть довжини близько 5 см, пару верхніх пагонів можна видалити. Таким чином, виходить хороша стандартна розсада, оптимальні розміри якої варіюються в межах від 15 до 35 см, з десятьма добре розвиненими листям і сформованими суцвіттями. За 3 дня до висадки розсади на її постійне місце грамотні городники рекомендують зрізати 2 нижніх листочка.

Вирощена розсада повинна бути пересаджена в вашу теплицю в період з першого по п'ятнадцяте травня. Невеликі гряди, як правило, роблять уздовж теплиці, а їх кількість безпосередньо залежить від самої ширини тепличного комплексу. Оптимальна відстань між парою рослин має бути не менше 40 см. Необхідно згадати, що грядки з висадженими саджанцями НЕ рихлять і не підгортають в літній період. Провітрювання для томатів обов'язково, а головним чином воно необхідне в фазі цвітіння. Правильний полив повинен бути помірним і регулярним, тоді ви зможете отримати солодкі і м'ясисті плоди.

Умови вирощування помідорів. Для отримання хороших результатів основною умовою є правильний догляд за саджанцями. Регулярне розпушування, підживлення, поливання, видалення бур'янів і непотрібних бічних пагонів сприяють швидкому росту рослин і їх плодоношення.

10 помилок при вирощуванні помідорів:


застосування помідорів

Можна використовувати не тільки самі томати в лікувальних цілях, але і чудову бадилля кущів. Настій з висушеної і запареною бадилля швидко знімає при подагрі біль в ступнях. Таким засобом рекомендується парити ноги. Жировики і вугрі зникнуть, якщо обробляти обличчя часточкою овоча. Щоденне вживання однієї склянки томатного соку з чайною ложкою меду має загальнозміцнювальну дію на організм. Для помітного ефекту необхідно провести 8-тижневий курс лікування.

При порушеннях обміну речовин показано особливий засіб. Для його приготування необхідно взяти 1 кг помідорів і по 300 грамів яблук, хріну та часнику. Все слід подрібнити і добре перемішати. Приймати таку кашку необхідно всередину по 2 столових ложки натщесерце. Такий засіб без яблук допоможе швидко позбутися від кашлю. Приймати в цьому випадку слід по 1 столовій ложці перед їдою 3 рази на добу. При атеросклерозі і хронічних запорах необхідно вживати за 10 хвилин до кожного прийому їжі по одній склянці томатного соку.