Зеаксантин в продуктах харчування кращі джерела

Зеаксантин - один з двох ксантофиллов з групи каротиноїдів, які присутні в сітківці людського ока, а точніше - в центральній макуле (лютеїн, навпаки, сконцентрований в периферійній області).

Фото: Depositphotos.com. Автор: belchonock.

За відомостями 2004 року "Журналу Американського коледжу харчування", зеаксантин грає певну роль в захисті зору. Він також може зменшити ризик деяких видів раку, інсульту і хвороб серця. Члени Американської Асоціація Оптометрії стверджують, що це природне з'єднання з лютеином може зіграти важливу, якщо не провідну, роль в захисті органів зору від катаракти.

Велика частина населення Росії до цих пір з недовірою ставиться до прийому біологічно активних добавок, вітамінів і мінералів. Тому не будемо загострювати увагу на аптечних препаратах, що містять зеаксантин. Краще поговоримо про доступні продукти харчування, багатих каротиноїдами.

овочеві культури

За даними Інституту Лінуса Полінга, багато листові овочі містять ксантофилл: зеаксантин і лютеїн. Наприклад, в одній порції шпинату присутній 29,8 мг комплексу з цих речовин. Зовсім трохи поступається листова капуста (25,6 мг в одній порції). Багата зеаксантином також зелень гірчиці і кропиви.

Використовуйте їх в свіжому вигляді для приготування салатів. Листя кропиви перед вживанням не забудьте обшпарити окропом.

Овочеві джерела: варений гарбуз (4 мг лютеїну і зеаксантину), зелений горошок (3,8 мг), брюссельська капуста (2,4 мг), капуста брокколі (3,4 мг). А також кукурудза (0,9 мг) і зелена квасоля, ріпа і селеру, кабачки і солодкий помаранчевий перець (1,7 мг), солодка картопля (батат) та морква. Що стосується солодких перців жовтого і червоного кольору, за словами Аліси Перрі, зеаксантина в них дуже мало (див. "Журнал харчових з'єднань і аналізу", 2009).

При виборі овочів для свого раціону дотримуйтеся простого правила: більше оранжевого кольору. У таких продуктах помічена максимальна концентрація зеаксантина. Чи не помилитеся!

Свіжі фрукти

Серед фруктів лідерами по концентрації зеаксантина є персики (89 мкг в 1 шт.), Абрикоси, сливи і нектарини, мандарини і танжерини, мускатна диня, манго і папайя, ківі і авокадо (77 мкг), виноград і банани. Непогано показали себе японська хурма (0,8 мг) і апельсиновий сік (0,34 мг в одній склянці). Велика азіатська груша забезпечує 138 мкг фотохімічного з'єднання лютеїну і зеаксантину, тоді як одне неочищена яблуко - всього 40 мкг (а якщо зняти яблучну шкірку - і того менше).

Серед літніх ягід безумовними лідерами є: ожина, малина і чорниця (160 мкг в одній чашці), а ось в полуниці всього 43 мкг.

Національний Інститут Здоров'я повідомляє, що велика кількість розглянутого ксантофилла також міститься в ягодах годжі (дерези звичайної) - популярного засобу китайської медицини.

Яєчний жовток

За даними Університету Мічигану, одне куряче яйце може надати вашому організму цілих 186 мкг комбінації лютеїну і зеаксантину.