Сверблячка і печіння в піхву

Зміст статті:

 • Причини свербіння і подразнення у піхві
 • Свербіж у піхві під час вагітності
 • Лікування сверблячки і печіння в піхву

Сильне свербіння і паління в піхві може почати турбувати жінку в будь-якому віковому періоді. Як прищепило, ці неприємні відчуття супроводжуються почервонінням слизової оболонки вульви. Виникає дискомфорт змушує жінку розчісувати сверблячі область, це призводить до появи ранок. Травмована шкіра є вхідними воротами для мікроорганізмів, що викликають запалення з подальшим утворенням виразок.

Варто розуміти, що свербіж і печіння - це всього лише симптоми, які не виникають самі по собі. Вони є наслідком будь-яких дратівливих факторів. Це можуть бути як незначні зовнішні подразники (наприклад, недостатня гігієна), так і серйозні захворювання. Тому сильне свербіння і паління в піхві не варто терпіти. Самостійне лікування часто призводить лише до поглиблення проблеми, хронітізаціі і прогресуванню захворювання (якщо таке є). Для з'ясування причин сверблячки необхідно звертатися до лікаря. Тільки фахівець, на підставі проведених досліджень зможе підібрати адекватне лікування.


Причини свербіння і подразнення у піхві

До причин сверблячки і печіння в піхву відносять такі:

 • Захворювання, що викликається грибками роду Кандіда - молочниця або кандидоз. Супутні свербіння і паління симптоми - сирні і рясні виділення, що мають густу консистенцію.

 • Алергічна реакція на можливі множинні подразники: на ліки, на продукти харчування, засоби інтимної гігієни, на секрет статевого партнера та ін. Відомо, що вплив місцевого подразника завжди провокує свербіж в характерній області.

 • Захворювання, що передають статевим шляхом, серед яких найбільш поширеними є: сифіліс, гонорея, донованоз, м'який шанкр, венерична лімфогранульома.

 • Захворювання, викликане хламідіями - жіночий хламідіоз. Крім свербіння і печіння, хвору турбують виділення і повишеіе температури тіла. Що стосується болю, то вони варіюються від незначних до інтенсивних.

 • Зараження уреаплазмами і мікоплазмами здатне привести до виникнення свербіння в піхві.

 • При генітальний герпес також спостерігається певний дискомфорт в даній області. До того ж захворювання супроводжується рясними хворобливими висипань в районі статевих органів.

 • Цервіцит і ендометрит, які часто є ускладненнями статевих інфекцій також здатні викликати печіння свербіж у піхві. Подразнюючу дію надає збільшена кількість ексудату, що продукується запаленої слизової шийки матки або самої маткою.

 • Крауроз вульви. При цьому захворюванні свербіж виникає біля входу в піхві, що пов'язано з віковими змінами в організмі жінки.

 • Також з клімактеричних змінами може бути пов'язаний такий патологічний процес, як атрофія слизової оболонки піхви.

 • Онкологічні захворювання жіночої репродуктивної системи - злоякісні і доброякісні процеси здатні викликати свербіж і печіння в піхву. Можливо, що дискомфорт в інтимній області пов'язаний з міомою, фібромою, кістою або поліпом матки, шийки матки, яєчників.

 • Цукровий діабет здатний викликати свербіж в районі піхви. (Читайте також: Причини, ознаки та симптоми цукрового діабету)

 • Причиною свербежу та печіння іноді стають патології щитовидної залози, хвороби печінки і нирок.

 • Провокаторами свербіння можуть стати часті і сильні стреси, психічні захворювання, хвороби нервової системи, серйозні емоційні перевантаження, депресивні розлади і т. Д.

 • Сверблячка напередодні піхви здатні спровокувати гельмінти і лобкові воші.

 • Хвороби крові, такі як: лейкоз, лімфогранулематоз здатні викликати свербіж.

 • Порушення правил інтимної гігієни здатні стати причиною свербіння в піхві. Причому небезпечна як недостатня, так і надмірна гігієна.

 • Мікротріщини, які з'являються в результаті погіршення функціонування слизових оболонок, можуть бути результатом неправильного харчування. Можливо, що жінка, яка страждає від свербіння в піхві, надмірно захоплюється дієтами і страждає від авітамінозу.

Свербіж у піхві після прийому антибіотиків

Сверблячка, який виникає в піхву після прийому антибіотиків, може бути обумовлений розвитком бактеріального вагінозу. Причини виникнення подібного стану пояснюються досить просто.

Будь-яке антибактеріальний засіб направлено на пригнічення росту і розмноження бактеріальної флори. В результаті їх загибелі відбувається згасання запального процесу. Однак, антибіотики здатні знищувати не тільки патогенні, а й корисні бактерії, які мешкають в організм людини, в тому числі і в слизової оболонки піхви.

Крім того, вагінальна мікрофлора також представлена ​​грибками. Вони завжди там присутній і в нормі не мають негативного впливу на самопочуття жінки. Їх надмірне зростання стримується завдяки корисним бактеріями. Після їх загибелі ніщо не заважає грибків розмножуватися і на фоні зниженого імунітету, їх чисельність починає збільшуватися. В результаті жінка страждає від кандидозу, який провокує виражений свербіж і печіння.

Щоб запобігти розвитку кандидозу, необхідно з першого дня прийому антибактеріальних препаратів, паралельно використовувати пробіотики і пребіотики. Причому їх прийом не завершується після припинення курсу антибіотиків, а продовжується ще на 10 днів. Кратність прийому лікарського засобу, тривалість лікування, заміна антибактеріального препарату - всі ці питання знаходяться в компетенції доктора.

Свербіж у піхві після статевого акту

У нормі, після статевого акту ніяких неприємних відчуттів виникати не повинно.

Якщо після інтимної близькості жінка відчуває свербіння і печіння, то це може бути обумовлено декількома причинами:

 • Жінка страждає від статевої чи іншої інфекції, симптоми якої загострюються після надмірного тертя.

 • У жінки алергічна реакція на контрацептиви. Алергію може спровокувати хімічні речовини, що використовуються для виготовлення вагінальних таблеток або для змащення презерватива. Латекс часто обробляють лубрикантами і спермицидами, які здатні викликати роздратування і алергію.

 • Непереносимість латексу - ще одна можлива причина виникнення свербіння і печіння в піхву після статевого акту. Якщо є така індивідуальна особливість організму, то її можна відзначити і після проходження гінекологічного огляду, який завжди здійснюється в рукавичках.

 • Алергія на сперму партнера. Іноді сверблячка і печіння виникає у жінок, які живуть інтимним життям тільки з одним партнером. Причому дискомфорт виникає саме після незахищеного статевого акту. Крім печіння і свербіння, алергія на сперму проявляється в почервонінні і набряклості зовнішніх статевих органів. Це досить серйозна проблема, вирішення якої знаходиться в компетенції лікаря. Крім фізичного незручності, це викликає психологічний дискомфорт, тому що виникають підозри в невірності. Іноді причина алергічної реакції на сперму чоловіка криється в його харчових перевагах або в лікарських препаратах, які він приймає.

Коли відчуття печіння і свербіння виникає через якийсь час після незахищеного сумнівного статевого акту, то слід звертатися до лікаря і проходити комплексне обстеження на предмет виявлення статевих інфекцій.

Свербіж у піхві після сечовипускання

Свербіж у піхві після сечовипускання може бути обумовлений розвитком циститу. При цьому захворюванні походи в туалет частішають, що є дратівливим чинником. Крім того, сам процес сечовипускання викликає неприємні відчуття.

Уретрит - ще одне захворювання, при якому може виникати свербіж і печіння після процесу виходу сечі. При уретриті відбувається запалення слизової оболонки сечівника.

Варто знати, що будь-яке захворювання, здатне викликати сухість слизової оболонки піхви, що викликає утворення мікротріщин, що супроводжується рясними виділеннями, може стати причиною печії і свербіння в піхві після сечовипускання. Справа в тому, що сеча має дратівливими властивостями і при порушенні цілісності шкірних покривів і слизових оболонок, ці властивості посилюються.

Свербіж у піхві під час місячних

Під час менструації може виникати свербіж і печіння.

Якщо виключені всі захворювання, то, швидше за все, свербіж обумовлений однією з наступних причин:

 • У жінки алергічна реакція на засоби інтимної гігієни: на прокладки або на тампони.

 • Жінка порушує правила особистої гігієни під час менструації, Так, прокладки необхідно міняти кожні чотири години. Підмиватися потрібно не менше 3 разів на день з використанням нелужного мила.

Це найбільш часті причини неінфекційного характеру, які здатні спровокувати свербіж в інтимній зоні під час менструацій.

Свербіж у піхві без виділень і запаху

Причин, які здатні привести до виникнення свербіння в піхві при відсутності виділень і запаху, може бути кілька:

 • Кондиломи і папіломи;

 • Зараження вірусом генітального герпесу;

 • Випадання статевих органів;

 • Вікові зміни, пов'язані з гормональною перебудовою в організмі жінки;

 • Носіння синтетичного білизни;

 • Перегрів і переохолодження зони промежини;

 • Загальні захворювання організму, серед яких цукровий діабет, ниркова недостатність, холестаз та ін .;

 • Будь-які алергічні реакції організму;

 • Свищі сечостатевих органів, які виникають після травматичних пологів;

 • Спринцювання без лікарських рекомендацій;

 • Вплив хімічних речовин;

 • нервове перенапруження.


Свербіж у піхві під час вагітності - що це означає?

Крім того, що свербіж у піхві при вагітності може бути викликаний всіма тими ж причинами, що і у невагітної жінки, є ще один провокуючий фактор - це різкі зміни гормонального фону в організмі. В результаті імунна система гірше функціонує, що призводить до розмноження хвороботворних бактерій.

Нетримання сечі під час вагітності на фоні недостатньої гігієни також здатне спровокувати свербіж. Іноді навіть сама жінка не помічає, що у неї є нетримання, так як вона виділяється мимоволі і в незначних кількостях. Однак навіть таких малих порцій буває досить для того, щоб викликати певний дискомфорт в районі піхви.  


Лікування сверблячки і печіння в піхву

Для того, щоб позбутися відчуття свербіння, необхідно виключити всі можливі зовнішні фактори-провокатори. Серед таких: гелі для інтимної гігієни, пральні порошки, неякісне синтетичну білизну, інтервагінальние протизаплідні засоби та ін. Іноді сам організм підказує жінці, що викликає неприємні відчуття. Якщо позбутися від них не вдається, то необхідно звернутися за консультацією фахівця. В першу чергу слід відправитися на прийом до гінеколога.

Важливо обстежитися у лікаря, якщо стався сумнівний статевий контакт, який в подальшому призвело до свербіння і паління в інтимній зоні. Виконана діагностика дозволить виключити наявність статевих інфекцій, які дуже часто протікають приховано. Лікування хвороб, які передаються статевим шляхом знаходиться в компетенції лікарів, незалежно від них позбутися не вдасться.

Молочниця, яка крім сверблячки супроводжується виділеннями творожистой консистенції лікується за допомогою протигрибкових препаратів, серед яких дефлюкана, Флюколназол тощо. Крім того, необхідно проходження курсу імуностимулюючої терапії, утримання від інтимного життя. Можливо, паралельно потрібно позбутися від дисбактеріозу кишечника.

Якщо свербіж провокується атрофическими процесами, зумовленими віковими змінами в організмі жінки, то найчастіше призначаються препарати, що містять естроген. Гормональна терапія підбирається на основі індивідуальних особливостей перебігу захворювання.

Що стосується самостійного призначення лікарських засобів і спринцювань, то практикувати подібні заходи не слід. Багато лікарів взагалі виступають категорично проти спринцювань, навіть при виявленні того чи іншого захворювання. Тим більше не варто робити їх без відповідних рекомендацій.