Зубні плями і відбілювання зубів як вибілювати зуби

Освітлення або відбілювання зубів?   

Згідно Управлінню з контролю над продуктами і ліками США, термін "освітлення" вживають лише в тих випадках, коли колір зубів в результаті процедури стає біліше, ніж їх натуральний колір. Це стосується продуктів, які містять освітлювачі, як правило, перекис водню або перекис карбаміду.  

Термін "відбілювання" позначає відновлення натурального кольору поверхні зуба шляхом видалення нальоту і забруднень. Таким чином, будь-який очищає продукт, такий як зубна паста, вважається відбілювачем. Звичайно ж, термін відбілювання зубів звучить краще, ніж освітлення, тому він використовується частіше, навіть при описі продуктів, які містять освітлювачі. 

Чому ми відбілюємо зуби?  

Більшість з нас вступає в життя з сяючими білими зубами завдяки їх емалі, подібної фарфору. Зубна емаль, що складається з складних мікроскопічних кристалічних гілок, створена для захисту зубів від впливу жування, скреготу, травм і кислотного впливу, що викликається цукром. Але з роками емаль зношується, стає більш прозорою, тим самим дозволяючи проявлятися жовтого кольору дентину - основного матеріалу зуба.  

Під час жування дентин залишається неушкодженим, в той час як в емалі з'являються мільйони мікротріщин. Саме ці тріщини, а також простір між кристалічними гілками емалі, поступово заповнюються плямами і нальотом. Тому з часом зуби стають тьмяними і потемнілими. Внаслідок цього доводиться вибілювати зуби. 

В результаті відбілювання плями і наліт зникають, залишаючи тріщини в емалі доступними для подальшого впливу. Деякі з них швидко ремінералізує завдяки слині, інші ж знову заповнюються органічним нальотом.

Типологія зубних плям

Існує дві категорії зубних плям: зовнішні і внутрішні.  

Зовнішні плями з'являються на поверхні зуба в результаті дії Темна напоїв, їжі і тютюну, а також з-за її щоденної ізноскі. Неглибокі зовнішні плями несуттєві, від них можна позбутися шляхом щоденного чищення зубів будинку і профілактичного чищення у стоматолога. Для позбавлення від глибоких зовнішніх плям потрібно докласти більше зусиль, наприклад, провести освітлення зубів. Стійкі зовнішні плями можуть проникати в дентин, якщо не позбутися від них вчасно.  

Внутрішні плями формуються всередині зуба. Внутрішні плями виникають в результаті пошкоджень, старіння, дії мінералів (наприклад, тетрацикліну) під час формування зуба і / або надмірного всмоктування фторидів. У минулому внутрішні плями неможливо було вивести, зараз же експерти по косметичної стоматології вважають, що навіть дуже глибокі внутрішні плями можна вивести за допомогою домашнього відбілювання, яке триває місяцями або навіть рік під керівництвом фахівця.

Причини появи зубних плям

вік

Існує пряме співвідношення між кольором зубів і віком людини. З роками зуби темніють в результаті зносу і накопичення нальоту. Тінейджери напевно відразу помітять відмінні результати відбілювання зубів. У віці від 20 до 30 років для відбілювання зубів може знадобитися більше часу. До сорока років жовтизна може придбати коричневий відтінок і її видалення може зайняти ще більше часу. До п'ятдесяти років зуби вбирають глибокі плями, які дуже важко (але не неможливо) вивести. 

Початковий колір зубів

У кожного з нас з народження є колір зубів, який градуюються від жовто-коричневого до сіро-зеленого і з часом стає більш насиченим. Жовто-коричневі відтінки, як правило, більше піддаються освітленню, ніж сіро-зелені. Прозорість і тонкість Існують також характерні генетичні особливості, які проявляються з віком. Хоча всі зуби мають певним ступенем прозорості, менш прозорі зуби мають переваги: ​​вони світліші, блискучі і піддаються освітленню. Більш тонкі і прозорі зуби (переважно передні) містять менше пігменту, необхідного для освітлення. Згідно косметичним стоматологам, прозорість - це єдине, що можна виправити за допомогою відбілювання.

їжа

Звичка вживати червоне вино, кава, чай, колу, морква, апельсини та інші Темна напої та їжу з роками призводить до утворення зубних плям, які викликають необхідність відбілювання зубів. Додатково до цього, кислотна їжа, така як цитрусові і оцет, призводять до роз'їдання емалі. В результаті цього поверхня стає більш прозорою і відкриває більше жовтого дентину.

куріння

Нікотин залишає коричневий наліт, який повільно просочується в структуру зуба і є причиною внутрішнього знебарвлення.

Ліки / хімікати

Вживання тетрацикліну під час формування зуба провокує утворення темно-сірих стрічкових плям, від яких дуже складно позбутися. Надмірне вживання фторидів призводить до флюорозу і утворення ряби на зубах.

скрегіт

Найчастіше викликаний стресом скрегіт зубів може стати причиною появи мікротріщин в зубах і потемніння їх країв.

травми

Падіння та інші травми можуть стати причиною виникнення великих тріщин в зубах, в яких накопичується велика кількість нальоту і плям. 

Як бачите, незалежно від причини появи зубних плям, багатьом людям рано чи пізно доводиться вибілювати зуби. Чим раніше це зробити, тим вище ймовірність отримання задовільних результатів. 

джерело: .