Зіннат інструкція із застосування, аналоги

Зіннат є сучасний ефективний антибіотик, який призначається при ряді серйозних інфекційних захворювань. ЛЗ характеризується широким спектром дії відносно цілого ряду представників патогенної мікрофлори. Воно відноситься до клініко-фармакологічної групи цефалоспоринів II покоління.

Основний інгредієнт Зіннат і форми випуску

Антибактеріальний засіб виробляється в таблетках для прийому per os, а також у формі гранул. Активний компонент - цефуроксим. До складу 1 таблетки входить 125 або 250 мг активного компонента; вони поставляються в упаковках по 5 або 10 штук.

У флаконі присутній 125 мг цефуроксиму в гранулах (розлучаються до обсягу в 5 мл). Ємність комплектується ложечками і стаканчиками для точного дозування.

важливо

Одним з допоміжних інгредієнтів суспензії є сахароза, що необхідно брати до уваги хворим, що страждають на цукровий діабет.

Фармакологічні властивості Зіннат

Бактеріостатичну і бактерицидну властивості Зіннат обумовлені пригніченням синтезу компонентів клітинної мембрани патогенних бактерій. ЛЗ активно відносно значної частини мікроорганізмів, які синтезують бета-лактамазу.

Зіннат проявляє яскраво виражену бактеріостатичну і бактерицидну активність відносно грампозитивних бактерій-аеробів, в т. Ч. Ряду резистентних до пеніциліну штамів, грамнегативних мікробів (включаючи бета-гемолітичні стрептококи), а також цілого ряду анаеробів.

Антибіотик-цефалоспорин швидко абсорбується в травному тракті, рівномірно поширюючись в тканинах організму з током крові. З плазмовими альбуминами кон'югується до 50% антибіотика. Найбільш високий вміст в сироватці фіксується в нормі через 2-3 години після прийому. Зіннат вільно проникає крізь гематоплацентарний бар'єр і потрапляє в грудне молоко, що потрібно враховувати при призначенні цефалоспорина вагітним жінкам і годуючим матерям. У хворих на менінгіт в лікворі досягається терапевтична концентрація. ЛЗ виводиться нирками в незміненому вигляді. Час напіввиведення при нормальному функціонуванні нирок становить 1-1.5 ч.

показання

Зіннат показаний при наступних інфекційних патологіях:

 • бактеріальні захворювання респіраторної системи (в т. ч. - абсцес легенів і запалення легенів);
 • синусити;
 • гострий отит;
 • цистит;
 • кліщовий бореліоз;
 • запалення сечовивідного каналу;
 • гострий і хронічні пієлонефрит;
 • гнійничкові запалення шкіри;
 • фурункульоз;
 • простатит.
Зверніть увагу

Зіннат за показаннями призначається при таких важких станах, як сепсис (зараження крові), перитоніт і менінгіт.

Протипоказання

Зіннат категорично протипоказаний хворим, у яких діагностована непереносимість цефуроксима і (або) допоміжних інгредієнтів препарату, а також до антибіотиків пеніцилінового ряду в анамнезі. Протипоказаннями є кровотечі і патології кишечника (в т. Ч. Виразковий коліт).

Антибіотик не виписують малюкам перших 3 місяців життя.

режим дозування

Цей препарат доцільно пити під час їжі або безпосередньо після неї для більш швидкої і повної абсорбції. Індивідуальні дозування залежать від характеру захворювання, загального стану хворого і динаміки патологічного процесу.

Зверніть увагу

Дітям раннього віку складно ковтати таблетки, тому їм антибіотик дають у формі суспензії. При розчиненні гранул водою для ін'єкцій утворюється непрозора рідина з приємним ароматом.

Середня тривалість прийому Зіннат становить 7 днів.

При лікуванні інфекційних захворювань нижніх відділів респіраторної системи середньої тяжкості дорослим пацієнтам зазвичай призначається 250 мг, дітям від 3 міс. до півроку - 40-60 мг, малюкам від 6 міс. до 2 років - 60-120 мг, а маленьким пацієнтам від 2 до 12 років - по 125 мг. Кратність прийому в кожному випадку - 2 рази на добу.

Інфекційні захворювання нижніх відділів дихальної системи і середній отит вимагають призначення 500 мг дорослим, 60-90 мг малюкам від 3 до 6 міс., 90-180 мг дітям від півроку до 2 років і 180-250 мг дітям від 2 до 12 років. Кратність прийому також становить 2 рази в день.

При хворобі Лайма (кліщовий бореліоз) дорослим пацієнтам і дітям, які досягли 12-річного віку, рекомендується приймати по 500 мг 2 рази на день протягом 20 днів.

Інфекції сечостатевої системи припускають прийом 125 мг 2 рази на день. При діагностованому пієлонефриті разова і добова доза подвоюється.

важливо

Терапія гонореї (за відсутності ускладнень) передбачає одноразовий прийом 1 г Зіннату.

Побічні ефекти

При індивідуальній непереносимості цефалоспоринів 2 покоління не виключені алергічні реакції у вигляді кропивниці, бронхоспазму, ангіоневротичногонабряку і анафілактичного шоку.

До числа інших побічних ефектів належать:

 • диспепсія (блювота, нудота);
 • розлади кишечника;
 • жовтяниця, обумовлена ​​тимчасовим застоєм жовчі;
 • цефалгія;
 • сонливість в денний час;
 • зниження гостроти слухового сприйняття;
 • судоми;
 • вагініт;
 • молочниця на тлі дисбактеріозу (у жінок).

При дослідженні загального аналізу крові можуть виявлятися лейкопенія, еозинофілія, гемолітична анемія і тромбоцитопенія.

Передозування

При випадковому перевищенні запропонованих дозувань можливі судоми і порушення центральної нервової системи. Специфічного антидоту поки не розроблено. Потерпілому показано симптоматичне лікування, а також апаратне очищення крові за допомогою гемодіалізу.

важливо

При розвитку діареї на тлі застосування Зіннату, слід припускати можливість розвитку псевдомембранозного коліту.

Зіннат при вагітності і лактації

Даних про ембрітоксіческом і тератогенну дії цефуроксиму на плід поки недостатньо, оскільки спеціальні клінічні дослідження не проводилися. Жінкам в період гестації настійно рекомендується утриматися від прийому препарату в I триместрі, коли йде закладка органів дитини. На час лактації малюка доцільно тимчасово перевести на штучне вигодовування, оскільки цефуроксим виявляється в грудному молоці.

Реакції з іншими ЛЗ

Зіннат здатний провокувати дисбактеріоз кишечника і зменшувати природний біосинтез вітаміну К.

Одночасний споживання антибіотика і т. Н. "Петльових діуретиків" збільшує ризик токсичного впливу на нирки.

Паралельний прийом з НПЗЗ (в т. Ч. Ацетилсаліцилової кислоти) та іншими ЛЗ, здатними знижувати згортання крові, збільшується ризик кровотеч.

Сумісність Зіннату з алкоголем

Зіннат і інші антибіотики абсолютно несумісні з алкоголем. Категорично заборонено одночасно приймати Зіннат і напої, що містять етиловий спирт (в т. Ч. Аптечні настоянки), щоб уникнути дисульфірамоподібних ефект (різкого зниження тиску, гіперемії лицевої ділянки, тахікардії і т. Д.).

Умови зберігання та відпуску з аптек

Зіннат віднесений до сильнодіючих засобів, тому для його придбання буде потрібно рецепт лікаря.

Антибактеріальний засіб потрібно зберігати при температурі не вище + 25 ° С.

Термін придатності - 36 місяців з дати, зазначеної на фабричній упаковці.

Готову суспензію допускається тримати в холодильнику не більше 10 діб (Не заморожуючи). Якщо вона додатково розлучена фруктовим напоєм, її дають дитині відразу.

Берегти від дітей!

аналоги Зіннату

Аналогами за діючою речовиною і терапевтичного ефекту є:

 • цефуроксим;
 • Цефутил;
 • Бактілем;
 • Цефуксім;
 • Зинацеф;
 • Аксеф;
 • Аскетін;
 • Проксім;
 • кетоцеф.

ПЛІС Володимир, лікар, медичний оглядач