Зимову відпустку готуємо тіло правильно

Зимову відпустку та ще на гірськолижному курорті - це прекрасно! Але, як справедливо зазначає народна приказка, потрібно готувати сани влітку. В даному випадку мова про те, щоб докладно підійти до майбутнього відпочинку і заздалегідь мобілізувати своє тіло. Спецпідготовку варто почати хоча б за місяць або кілька тижнів. І тоді Ви неодмінно проведете час з максимальним задоволення від катання на лижах чи сноуборді. Які фізичні вправи допоможуть підготувати тіло до повноцінного відпочинку взимку, як при цьому слід харчуватися, знає еstet-portal.com. Відзначимо, що це загальні рекомендації для середньостатистичного любителя активного зимового відпочинку, аж ніяк не прагне до рекордів, а бажає отримати задоволення від катання.

Як правильно підготуватися до зимового відпустки: тіло в справу

Вихід на засніжені схили для кожного непідготовленої людини може обернутися великою кількістю неприємних моментів - від хворобливих відчуттів в м'язах і загострення хронічних захворювань до всіляких травм. Допомогти своєму тілу підготуватися можна, виконуючи спеціальний комплекс вправ. Це прийнятно робити як вдома, так і в тренажерному залі. Зміцніть своє тіло, щоб відчути себе царем гори.

Як, власне, кожен вид спорту, катання на сноуборді або лижах залучає до роботи певні групи м'язів. Тренуючись, необхідно приділяти увагу зміцненню м'язів преса, верхніх і нижніх кінцівок, готувати гомілковостопні суглоби і розвивати координацію.

Причому зміцнити мускулатуру і підвищити координацію можна навіть елементарними вправами з гантелями, тоді як кардіотреніровки допоможуть розвитку витривалості.

У всякому разі фахівці одностайні в наступному. Оптимально, якщо підготовчий комплекс складатиметься з:

- нахилів вперед-назад і вліво-вправо;

- присідань - не тільки простих, але і зі скручуванням (з поворотом колін то вправо, то вліво, при цьому стопи не рухаються, а руки, навпаки, слід повертати в протилежному напрямку по відношенню до колін), а також відомим «пістолетиком» (коли сідають на одну ногу, випрямляючи іншу);

- розтяжки - «берізка» з розведенням ніг і ін.

- підтягувань;

- віджимань, наприклад, на стільці (коли одна рука розташовується на його спинці, а інша - на сидінні) або зворотних (спиною до стільця);

- скручувань, підйомів тулуба (в позиції лежачи на животі) і ніг (так, щоб утримувати їх у верхній точці);

- вправ по балансуванню (наприклад, широко відома «ластівка»).

Крім того, виконуючи «гірськолижні» вправи, не слід нехтувати і циклічними видами спорту: Обов'язково вкажіть в програму своєї тренування ходьбу - звичайну і з високо піднятими колінами, біг - дистанційний і (або) на місці, велосипедну їзду, плавання.

чим харчуватися

Дуже важливо також приділити увагу правильному харчуванню. Задумайтесь про нього, приступаючи до тренувань. Так, прискоренню синтезу м'язів сприяє вживання білка: збільште його звичайну добову норму вдвічі. Неодмінно повинні бути присутніми в раціоні любителя зимового спорту вуглеводи і, зокрема, складні. Слід пам'ятати про контроль кількості жирів: збільшувати їх обсяг при підготовці до зимового відпочинку немає необхідності. До раціону професіоналів краще віднести і протеїнові суміші. Також не варто особливо «налягати» на мінеральні комплекси і полівітаміни: за запевненнями спортивних лікарів, якщо дотримуватися збалансованої дієти, вони не будуть потрібні.

Якщо Ви упустили момент і починаєте підготовку всього за пару днів до катання, це все ж краще, ніж зовсім нічого. До того ж, підготовчий період сам по собі, часом, приємний не менше, ніж відпочинок.

До речі сказати, після закінчення сезону рекомендуємо не припиняти тренуватися, дотримуватися здорового способу життя і харчування - все це, як Ви розумієте, не втрачає своєї користі ніколи. Приємного Вам зимового відпочинку!