Зіпантола інструкція із застосування, аналоги

Зіпантола - це ефективний противиразковий препарат. Він належить до групи блокаторів протонного насоса. Лікарський засіб зменшує секрецію HCl в обкладальних клітинах шлунка.

Активний компонент і форма випуску

Зіпантола проводиться в формі таблеток для прийому per os; до складу кожної з них входить по 22,555 мг або 45,11 мг діючої речовини - пантопразолу натрію сесквігідрату (20 або 40 мг пантопразолу відповідно).

Таблетки фасуються в блістери з металевої фольги і ПВХ по 14 штук. Вони поміщаються в картонну упаковку по 2 штуки.

Фармакологічні властивості таблеток Зіпантола

Пантопразол пригнічує фермент Н + -К + -АТФ-азу, що відповідає за транспорт іонів водню через клітинну мембрану парієтальних клітин. Завдяки цьому, біосинтез хлористоводневої кислоти блокується на фінальній стадії, причому, секреція знижується незалежно від характеру подразника. Чинний компонент характеризується вибірковістю дії. Він майже не працює при нормальній або зниженій кислотності, проявляючи активність тільки при показниках рН < 3.

Зіпантола сприяє відсутність збудників гастриту і виразкової хвороби Хелікобактер пілорі. За рахунок зниження кислотності шлункового середовища зростає чутливість цієї патогенної мікрофлори до антибактеріальних засобів.

На моторику органів травного тракту ліки не впливає. Після закінчення курсу терапевтичний ефект зберігається близько 3-4 днів. Після прийому всередину діючий компонент швидко всмоктується в кишечнику. Рівень біодоступності - близько 77%; прийом антацидів і їжі на нього не впливає. З альбумінами крові кон'югується до 98% пантопразолу.

Максимальна плазмова концентрація фіксується через 2,5 години. Процес біотрансформації протікає переважно в печінці. Метаболіти виводяться в основному з сечею (понад 80%). Час напіввиведення при нормальній функціональної активності нирок - приблизно 1 годину.

Показання до застосування

Зіпантола призначається при хворобах шлунково-кишкового тракту, обумовлених гіперсекрецією HCl.

Ліки ефективно при таких захворюваннях і патологічних станах:

 • гіперацидний гастрит;
 • запалення та ерозії стравоходу, обумовлені рефлюксом шлункового вмісту;
 • рецидиви виразкової хвороби шлунка і 12-палої кишки;
 • синдром Золлінгера-Еллісона (симптомокомплекс при наявності гастрінпродуцірующіх новоутворень);
 • "Лікарські" виразки при лікуванні НПЗП (в т. Ч. Для профілактики);
 • гастрит і виразкова хвороба, викликана Хелікобактер пілорі (при комбінованої терапії).

Протипоказання

Зіпантола не призначається пацієнтам, у яких виявлена ​​непереносимість пантопразолу або допоміжних компонентів таблеток. Протипоказанням також є диспепсичні розлади невротичного генезу.

важливо

Інгібітор Н + -К + -АТФ-ази для лікування дітей до 12 років не використовується.

режим дозування

Таблетки не слід подрібнювати перед вживанням або розжовувати. Їх потрібно ковтати цілими, запиваючи достатньою кількістю рідини (50-100 мл кип'яченої води).

Препарат п'ють по 1 таб. в ранкові години на голодний шлунок. Якщо схема лікування передбачає прийом 2 р / день, то другу дозу приймають перед вечерею.

Добова доза при гастроезофагеальному рефлюксі становить від 20 до 80 мг, а тривалість курсу - від 4 до 8 тижнів в залежності від вираженості клінічної симптоматики і динаміки процесу.

Для лікування ерозивного гастриту і рецидивів виразковій хворобі гастроентерологи призначають по 40-80 мг / сут. Тривалість курсу від 2 тижнів. (При виразках 12-палої кишки) до 8 тижнів. (При ураженнях слизової шлунка).

У складі комбінованої терапії захворювань, асоційованих з хелікобактер пілорі, приймають по 40 мг пантопразолу 2 р / день в поєднанні з антибактеріальними засобами протягом 1-2 тижнів.

При ураженнях слизових оболонок, зумовлених прийомом фармакологічних препаратів (НПЗП і глюкокортикостероїдів) добова доза становить 40-80 мг, а тривалість лікування - 4-8 тижнів. У профілактичних цілях досить приймати по 20 мг 1 раз на день.

Допускається короткочасне збільшення дози ≥ 160 мг / сут.

тривалість терапії синдрому Золлінгера-Еллісона не обмежена.

Зверніть увагу

Тривале застосування пантопразолу не викликає ускладнень.

Побічні ефекти

Більшість пацієнтів переносять лікування таблетками Зіпантола без будь-яких ускладнень.

Зверніть увагу

При гіперчутливості не виключені алергічні реакції.

Іноді розвиваються такі побічні ефекти:

 • диспепсія (нудота, блювота);
 • болі в епігастрії;
 • розлади кишечника (запор або діарея);
 • минуще зниження гостроти зору;
 • головні болі середньої інтенсивності;
 • Загальна слабкість;
 • периферичні набряки;
 • м'язові болі;
 • галюцинації;
 • депресія;
 • порушення свідомості.

Вкрай рідко спостерігається гіпертермія, хворобливе напруга молочних залоз і підвищення чутливості шкіри до сонячного ультрафіолету. Описані поодинокі випадки важкої ниркової дисфункції та гепатоцелюлярного поразки, що супроводжується жовтяницею.

Передозування

Відомості про випадки гострого передозування не надходили.

Взаємодія Зіпантола з іншими фармакологічними засобами

При паралельному застосуванні інгібітору протонного насоса і ліків, біодоступність яких залежить від кислотності шлункового середовища, може уповільнювати всмоктування останніх. Можливо порушення абсорбції фунгіцидів, непрямих антикоагулянтів, вітаміну В12 і антибіотиків тетрациклінового ряду.

Зіпантола при вагітності і лактації

Пантопразол потрапляє в системний кровотік, проникає крізь гематоплацентарний бар'єр і потрапляє в грудне молоко. Він не робить ембріотоксичної, мутагенної і тератогенної впливу, проте клінічних даних, що свідчать про повну безпеку речовини для плоду і немовляти недостатньо. У зв'язку з цим, пацієнткам, які виношують малюка, і годуючим матерям слід приймати дане ЛЗ з великою обережністю, і тільки за рекомендацією лікаря.

додаткові вказівки

При серйозних дисфункціях печінки максимальна добова доза не повинна перевищувати 20 мг. Під час курсової терапії потрібен регулярний моніторинг біохімічних показників крові з метою визначення рівня печінкових ферментів. Якщо він значно підвищується, противиразковий ліки скасовують щоб уникнути ускладнень.

При зниженні екскреторної функції нирок в день не можна приймати більше 40 мг пантопразолу. Аналогічне обмеження стосується осіб похилого віку.

При підвищенні рН шлункового середовища зростає ризик уражень травного тракту.

Перед початком курсового прийому Зіпантола необхідно провести повне обстеження хворого з метою виключення злоякісних пухлин шлунково-кишкового тракту. Пантопразол здатний приховувати клінічні ознаки онкології (зокрема - карциноми шлунка), що істотно ускладнює ранню діагностику раку.

Умови зберігання та продажу через аптечні мережі

Для придбання Зіпантола необхідний рецепт.

Блістери слід тримати в сухому і екранованому від сонячного світла місцях при температурі до + 25 ° С.

Берегти від дітей!

Термін придатності таблеток при дотриманні умов зберігання становить 2 роки з дня випуску.

аналоги Зіпантола

Аналогами противоязвенного ЛЗ по активному компоненту і терапевтичного ефекту є:

 • Пептазол;
 • пантопразол;
 • контролок;
 • Санпраз;
 • Кросацід;
 • Пантазі;
 • Нольпаза;
 • Ультера;
 • Панум.

ПЛІС Володимир, лікар, медичний оглядач