Зимовий крем які його особливості?

Як відомо, проблеми зі шкірою можуть виникнути в будь-який час року, саме тому правильний вибір засобів по догляду за шкірою обличчя для кожного періоду так важливий. Важливо розуміти, що догляд взимку особливо важливий для чутливої ​​шкіри, схильної до сухості. Який крем, а точніше, крем з якими компонентами ідеально підійде для зимового догляду за шкірою обличчя, допомагаючи їй пережити екстремальні зимові температури і надаючи природну м'якість і красу? Найкраще про це зможе розповісти лікар-дерматолог. 

Відчуття стягнутості, підвищена чутливість, холодова алергія можуть зіпсувати настрій навіть людям з нормальною і комбінованою шкірою, що ж говорити про власників сухої і чутливої?   

Зневоднення і сухість з'являються внаслідок порушення цілісності гідроліпідної плівки на поверхні епідермісу, що знижує захисні функції шкіри в цілому. У власниць сухої шкіри кількість сальних залоз і їх функціональна активність нижче, захисний бар'єр епідермісу пошкоджується значно легше, така шкіра дуже швидко червоніє і починає лущитися при неправильному догляді взимку. Тому догляд взимку повинен бути максимально спрямований на пом'якшення епідермісу, запобігання втрати вологи, підвищення захисних властивостей шкіри. 

Які ж компоненти повинні входити в денний крем в такий екстремальний період? 

Перш за все - ліпідна основа крему, за рахунок великого (до 70%) вмісту жирів у водній фазі, призначена для захисту і регулярного догляду за сухою і чутливою шкірою. Ліпіди, цераміди класу 3 і класу 6, і масла, багаті ненасиченими жирними кислотами (арахісове, масло оливи, сої, зародків пшениці, мигдальне масло) добре розподіляються по поверхні епідермісу, пом'якшують його. Ліпооснова крему допомагає відновити епідермальний бар'єр шкіри, посилити його і зняти роздратування і гіперемію.

Добре, коли в захисні креми для зимового періоду входять такі компоненти, як віск (натуральний бджолиний або синтетичний) або невелику кількість рідкого парафіну, такі компоненти перешкоджають трансепідермальній втрати вологи. Такий крем обов'язково потрібно наносити перед виходом на вулицю в сильний мороз.

Про такий чинник захисту, як SPF, теж не потрібно забувати, особливо якщо Ви проходите курс пілінгу або відбілюючих процедур. Навіть холодний зимовий сонечко може завдати чимало неприємностей.

Думка про те, що зволоження необхідно відкласти до більш теплих часів, не зовсім вірно. Сухість епідермісу - одна зі стигм хроностаренія, так як з віком відбувається зменшення кількості і функціональної активності сальних залоз, продукція ендогенної гіалуронової кислоти також пропорційно зменшується починаючи з 25 років. Зволожуючі креми на легкій основі краще використовувати як нічний крем. Креми і сироватки з низкомолекулярной гіалуроновою кислотою можна використовувати і в зимовий час, так як маленькі молекули легко проникають через епідермальний бар'єр і не залишаються на поверхні, не утворюють плівку.  

Після душу як для особи, так і для всього тіла інтенсивним пом'якшувальною засобом, оптимизирующим ліпідний баланс епідермісу, є комплекси з натуральними ненасиченими маслами, такими як масло оливи, масло зародків пшениці, мигдальне, жожоба, абрикосових кісточок і т.д. Натуральні масла багаті природними вітамінами і провітаміну, швидко вбираються, заспокоюють шкіру, роблять її м'якою і пружною.  

Правильно підібраний догляд дозволяє навіть в сильний мороз і завірюху залишатися молодою і красивою!

Автор: Лікар-дерматолог, методист компанії "Евроестетгрупп"

Варвара Решетнікова