запалі щоки

Дуже часто в результаті різкого схуднення кількість підшкірно-жирової клітковини в області щік зменшується, і вони здаються запалими. Через це порушуються звичні контури особи, а саме воно набуває хворобливий, втомлений вигляд. Косметологи і пластичні хірурги пропонують різні методи його корекції, при цьому всі фахівці сходяться в одному: в необхідності попередньої установки причин, які спричинили появу дефекту.

Загальні відомості

За статистикою, з проблемою запалих щік стикається 30% населення земної кулі. Вона діагностується, коли підшкірні м'які тканини, в результаті недостатнього обсягу, провисають, увалюються всередину рота, тим самим надаючи йому непропорційним, а вид болючим, втомленим.

Основна причина появи дефекту - вікові зміни. Згодом кровообіг в шкірі погіршується, як, втім, і синтез білка, внаслідок чого вона втрачає еластичність і пружність.

Інші причини:

 • анатомічні особливості будови лицьового скелета;
 • втрата зубів;
 • опущення м'яких тканин;
 • атрофія в підшкірних шарах, скорочення м'язів в обсягах;
 • різке схуднення внаслідок дієт, стресу, хронічних захворювань - туберкульозу, виразки, ниркової недостатності;
 • виснаження організму, безсоння.

Зверніть увагу! Запалі щоки не впливають на життєдіяльність людини. У кращому випадку, вони видають його вік, в гіршому - старять. Тим часом, при появі перших ознак дефекту, які виявляються у втраті еластичності шкіри, фахівці радять приходити до них на прийом. Стан може свідчити про розвиток цукрового діабету, хвороб сечового міхура, щитовидної залози, онкології.

діагностика

Незважаючи на видимі ознаки дефекту, діагностувати його передчасно лікаря вдається не завжди в силу анатомічних причин. Однак при наявності скарг терапевтом призначається консультація дерматолога.

Додатково пацієнту радять здати:

 • клінічний аналіз крові;
 • загальний аналіз сечі;
 • аналіз крові на цукор.

На підставі отриманих результатів робляться висновки про необхідність проведення подальших досліджень. Якщо супутні захворювання не виявляються, пацієнту рекомендують звернутися до косметолога або пластичного хірурга.

Корекція запалих щік

Позбутися від дефекту можна, щодня виконуючи комплекс вправ з підтяжки шкіри і відновленню контуру обличчя. Він включає:

 • округлення. Для виконання цієї вправи необхідно посміхнутися, в той же час округляючи губи, як для вимови звуку "о". Вкрай важливо при цьому напружувати і область губ, і область щік. Для досягнення видимих ​​результатів потрібно тренуватися щодня. Головне, вимовляти звук "о" протягом хвилини, потім робити перерву на 20 секунд і повторювати все заново. Оптимальна кількість повторень - 5 разів. Спрощений варіант вправи - виконувати його протягом декількох секунд, потім робити перерву на 2 - 5 секунд і повторювати заново.
 • широку посмішку. Для виконання необхідно широко посміхнутися, стежачи за тим, що м'язи обличчя були максимально напружені, і затриматися в такому положенні на 5 секунд. Після цього важливо зробити перерву на 2 - 3 секунди, а потім знову зобразити широку посмішку. Оптимальна кількість повторень - 15 разів. Для досягнення видимого ефекту тренуватися потрібно щодня з ранку і ввечері.
 • Вимова звуку "а". Важливо робити це повільно, протягом 5 секунд, одночасно закриваючи рот. Після робиться перерва на 2 секунди і вправа повторюється. Виконувати його потрібно не менше 15 разів.
 • Вимова звуку "і". Розтягувати звук потрібно протягом 7 секунд, одночасно напружуючи м'язи щік. Важливо зробити 10 - 15 підходів з перервою в 2 - 3 секунди.
 • Закидання голови назад, повороти вправо-вліво. Вправи роблять позитивний вплив і на м'язи шиї. Головне, виконувати їх щодня по 20 разів.
 • Імітацію повільного пережовування. Повторювати вправу потрібно протягом 10 - 15 секунд.

Для повернення пружності шкірі необхідно регулярно виконувати масаж:

 • робити легкі поплескування по щоках тильною стороною долоні або згорнутим калачиком рушником, в напрямку від губ до скронь, протягом 3 хвилин;
 • натискаючи на підборіддя кінчиками пальців, у напрямку до скронь;
 • пересуваючи пальці зі вилиці під мочкою вуха в напрямку чола.

Оптимальна кількість підходів - 15 - 20 разів.

важливо! Для посилення ефекту можна виконувати в домашніх умовах гідромасаж. Для цього достатньо направляти струмінь води на щоки. Починати потрібно з кількох секунд і води кімнатної температури, поступово, знижуючи останню і збільшуючи тривалість процедури.

Косметологи також рекомендують протирати шкіру настоями трав, що стимулюють кровообіг і підвищують її еластичність. Такими якостями володіють ромашка, деревій, шавлія. Позитивний вплив робить і звичайний соляний розчин, який готуватися за допомогою розчинення 1 ст. л. солі в 1 ст. води і використовується для просочування рушники при виконанні масажу.

Тим часом, всі ці маніпуляції по-справжньому ефективні лише на початковому етапі або на етапі профілактики. Якщо проблема настільки очевидна, що приховати її не вдається під макіяжем або зачіскою, має сенс звернутися за професійною допомогою.

Методи пластичної хірургії для корекції запалих щік

Повернути обсяг і форму запалим щоках дозволяють:

 • липофилинг;
 • філінг, або контурна пластика;
 • імплантація спеціальних вставок.

Зверніть увагу! Якщо причиною западання щік послужили стоматологічні проблеми - відсутність зубів, перед виконанням процедур, вони обов'язково вирішуються за допомогою протезування.

Ліпофілінг особи

У перекладі з англійської термін означає "заповнення жировою тканиною" і повністю описує методику. При цьому лікар відкачує цю тканину з місць з її надмірним відкладенням (живота, сідниць), а потім пересаджує в кілька прийомів в область щік. Виконується процедура за допомогою використання мікроін'єкцій.

Секрет її популярності - в ефективності. Власні жирові клітини не відторгаються організмом, на них не виникає алергічної реакції, тим більше що попередньо лікар обробляє їх спеціальним чином - з них відокремлюються елементи крові.

важливо! У разі успішного проведення результат липофилинга зберігається на 5 - 20 років. Пояснюється це тим, що жирова тканина починається підживлюватися кровоносними судинами, які з часом проростає в ній.

Проводять операцію під місцевою анестезією. Вона характеризується незначним періодом відновлення: набряклість тканин зберігається на термін до 4 - 7 днів. Ліпофілінг дозволяє повернути або змоделювати ідеальний контур обличчя, де тканини, заповнені жировими клітинами, стають еластичними, округлими.

До процедури є загальні протипоказання:

 • вік до 18 років;
 • захворювання серцево-судинної системи, включаючи атеросклероз;
 • цукровий діабет;
 • хвороби інфекційного характеру;
 • онкологія;
 • порушення згортання крові;
 • патології внутрішніх органів.

Зверніть увагу! Єдиним недоліком операції вважається ризик розсмоктування пересадженою жирової тканини. У цьому випадку лікар рекомендує її повторне проведення.

Филинг, або контурна пластика

Цей метод також передбачає заповнення складок і зморшок в проблемних зонах, між тим, виконується воно за допомогою спеціальних засобів - філерів. Це препарати синтетичного походження, зроблені на основі гиалурона кислоти, наприклад: Стілаж, Перлайн, Ювідерм.

Переваги процедури - в швидкості проведення, так як вона займає близько півгодини, не впливаючи на звичний життєвий уклад. Її недолік - в короткочасність ефекту. Залежно від типу препарату результат зберігається на 6 - 12 місяців.

Імплантація спеціальних вставок

Процедура передбачає використання імплантату з силікону, горетекса, ПРОПЛАСТ класичної форми або виготовленого за індивідуальними розмірами. Імплантація виконується під місцевою анестезією і внутрішньовенної седацией - введенням снодійних препаратів.

При цьому в проблемній зоні готують спеціальну кишеню, в який поміщають імплантати, які потім фіксують лейкопластиром. По закінченню 4 - 6 тижнів навколо імпланта утворюється сполучна тканина, яка з цього моменту утримує його на місці.

Тривалість процедури не перевищує 60 хвилин для обох щік. Рубці після неї практично непомітні, між тим, через близькість нервових закінчень, що відповідають за чутливість верхньої губи, перші кілька місяців пацієнт відчуває оніміння. Набряклість спадає після закінчення декількох тижнів.

важливо! Варто відзначити, що побічним явищем кожного з методів пластичної хірургії є не тільки набряклість. У пацієнта може підвищитися температура, виникнути запальний процес. Перший час вони будуть приносити дискомфорт, перешкоджати прийому їжі, проте через кілька тижнів повністю пройдуть.

профілактика

Відкласти хірургічне втручання можна, виконуючи прості рекомендації фахівців. Вони зводяться до:

 • ведення здорового способу життя;
 • відмови від куріння, алкоголю, наркотиків;
 • повноцінному сну - не менше 7 - 8 годин;
 • частим прогулянкам на свіжому повітрі;
 • планування раціону;
 • відмови від жорстких дієт;
 • регулярним плановим відвідинам фахівців.

Запалі щоки - поширена проблема, яка стосується як жінок, так і чоловіків. Методи пластичної хірургії дозволяють позбутися від неї на термін від декількох місяців до декількох років. Тим часом, простіше за все дефект попередити, виконуючи комплекс нескладних вправ, а також регулярно доглядаючи за собою.

Чумаченко Ольга, медичний оглядач