Як скорегувати рубці після пологів запатентована ін'єкційна методика

Про хворобливих відчуттях в області зовнішніх геніталій або малого таза під час статевого акту повідомляє далеко не кожна пацієнтка гінеколога, тому статистика діаспорян не дуже об'єктивна. Але навіть наявні дані свідчать про високу актуальність цієї проблеми, значно погіршує якість сексуального життя жінки.

Однією з найбільш часто зустрічаються причин діспареуніі стають рубці після пологів, коли була застосована епізіотомія і розсічені тканини з якихось причин зрослися погано.

Для корекції післяпологових рубців була розроблена і запатентована методика із застосуванням продуктів Hyalual. Її представив читачам автор методики лікар акушер-гінеколог, тренер компанії Institute Hyalual Олександр Мовчан.

Чому виникають рубці після пологів, і на що скаржаться пацієнтки

Хірургічне розсічення промежини і задньої стінки піхви у жінки під час пологів проводиться з метою уникнення довільних важких розривів, які потім важко лікувати. Зазвичай епізіотомія практикується при стрімких або складних пологах, щоб уникнути розриву м'язів промежини, анального сфінктера і ануса.

Розсічення буває серединним - в напрямку ануса або серединно-латеральним.

Хірургічний розріз легше зшивається і швидше заживає, знижує ризик великої крововтрати в порівнянні з розривами. Але навіть в цьому випадку не завжди вдається уникнути подальшого аномального рубцювання швів.

Найбільш відповідальний період для правильного загоєння післяпологових швів - перший тиждень, коли краї рани з'єднані неміцною грануляційною тканиною. Вкрай важливо не допустити в цей час нагноєння рани, уникати фізичного напруження, щоб не спровокувати розбіжність країв.

Далі, на 10-30 добу в грануляційної тканини починають формуватися волокна колагену і еластину. Але вони ще незрілі, тому початківець формуватися рубець легко розтягується, і його легко пошкодити надмірним фізичним зусиллям.

Якщо шви були накладені некоректно, або виникло запалення, або пацієнтка не дотрималася приписи лікаря, або з якихось інших причин синтез колагену в області порушився, розвивається патологічний рубцювання.

Патологіческон рубцювання биваніе різних типів:


гіпотрофіческіе - коли сформувалося недостатньо колагену, і рубець западає нижче рівня навколишніх тканин;


гипертрофические - коли фібробласти на тлі несприятливих умов спровокували надлишковий синтез колагену, і його надлишки НЕ розсмокталися, рубець виглядає ущільненим тяжем над поверхнею навколишніх тканин;


келоїдні - значно виступають над поверхнею, пружні і нерівні, постійно зростають і викликають сильний дискомфорт.

Незалежно від виду сформованого рубця після пологів він може викликати дискомфорт і навіть досить сильний біль у жінки під час статевого акту.

У новому керівництві по оперативним вагінальним пологам, опубліковане Товариством акушерів і гінекологів Канади вказується, що діаспорян після епізіотомії спостерігається у 47% первісток і у 22% повторнородящих і пов'язана з утворенням рубцевої тканини в області розрізу промежини.

Гіпотрофіческіе післяпологові рубці призводять до деформації вульви і порушення її бар'єрної функції і, як наслідок - хронічним вульвовагиніти, діспареуніі і естетичному дискомфорту. Тому корекція таких рубців - актуальне завдання для фахівців.

Якими методами можливо скорегувати рубці після пологів

Характер корекції післяпологових швів і вибір методики багато в чому залежить від виду рубця і ступеня його застарілі, від місця розташування і стану оточуючих тканин, від ряду індивідуальних особливостей організму і стану здоров'я пацієнтки і ще дуже багатьох чинників.

У лікуванні може застосовуватися мезотерапія і корекція філлерамі, озонотерапія і лазерне шліфування, а іноді не обійтися і без хірургічного видалення.


На базі Institute Hyalual була розроблена і запатентована методика ін'єкційної корекції післяпологових рубців, яка може бути використана для їх косметологічної терапії і негативних наслідків з ними пов'язаних. В основу винаходу покладено завдання створити спосіб лікування гіпотрофічних післяпологових рубців.

Завдяки комплексному впливу на тканини промежини місцевим введенням препаратів поліпшується їх еластичність за рахунок активації кровопостачання, іннервації і репаративних властивостей.

Методика допомагає позбутися від діспареуніі, покращує інтимне здоров'я і самопочуття.

Спосіб лікування гіпотрофічних післяпологових рубців, включаючи проведення комплексного лікування, згідно винаходу:
• спочатку лікування проводять введенням Hyalual smart 2 мл (препарату на основі гіалуронової кислоти 1,8% і сукцината натрію 1,6%), на глибину 13 мм по довжині всього рубця, лінійно ретроградно, з кроком 3 мм;


• через 2 тижні ін'єкцію повторюють тим же препаратом;


• через 2 тижні вводять Hyalual Boster 1 мл в рубець і 1 мл в точку G для поліпшення сексуальних відчуттів;


• паралельно приймають перорально ферментний препарат з активним агентом серратопептідазой - 1 таб. 3 рази на добу 1 місяць.

Обгрунтуванням високу ефективність таких ін'єкцій служить стимулюючий потенціал гіалуронової кислоти щодо синтезу компонентів дермального матриксу.

За рахунок чого ефективна методика корекції рубців від Institute Hyalual

Ефекти, які демонструє гіалуронова кислота при введенні в тканини промежини, добре вивчені, доведені і описані. Тобто, велике значення має процес утримання вологи в шкірі, а в ньому головну роль грає гіалуронова кислота.

Сама чутлива і виразна - зона навколо очей: методи її корекції?

Гіалуронова кислота за рахунок гідрофільності збільшує рубець в обсязі, зменшує натяг і, відповідно, больові відчуття. А за рахунок її високої молекулярної (2.5 млн Да) зменшується кількість прозапальних факторів цитокінів, поліпшується стан шкіри і регулюється проліферативна активність фібробластів.

Висока молекулярної гіалуронової кислоти збільшує час перебування в тканинах препарату, пролонгує ефект корекції тканин після ін'єкції.

Сукцинат натрію (бурштинова кислота) є одним з субстратів аеробного окислення для отримання енергії, що використовуються в міжклітинному просторі (активація, інактивація іонних каналів, регуляція скорочувальної діяльності і синтетичної активності клітин, що містяться в міжклітинному просторі).

Більш того, сукцинат натрію є слабкою кислотою, виявляє антиоксидантні властивості, бере участь в таргетной корекції рубцевої тканини (відбувається збільшення кількості активних форм кисню (АФК), оскільки рубцева тканина на I-II стадії реорганізації рубця і епіталізаціі має збільшену кількість прозапальних цитокінів і АФК).

Крім цього, сукцинат натрію, за рахунок утворення хелатних комплексів з іонами Сu, блокує основний фермент меланогенеза - тирозиназу, покращує колір шкіри, зменшуючи локальну гиперпигментацию, яка може з'являтися після пологів.

Особливості та можливості філерів Alexa на основі гіалуронової кислоти?

Серратопептідаза - фермент, отриманий з нормальної флори кишечника людини. Продуцент - бактерії Serratia, в гінекології використовуються при лікуванні запальних процесів і для профілактики або лікування передаються статевим шляхом.

Практичний приклад застосування запатентованого методу корекції рубців від Institute Hyalual

Пацієнтка 29 років, післяпологовий період - 6 місяців. Скарги на виражений больовий синдром в області гіпотрофічних рубців після класичної епізіотомії. Проведений протокол лікування:
• серратопептідаза - 1 таб. 3 рази на добу - 1 місяць;
• ін'єкція в рубець Hyalual smart - 2 мл на глибину 13 мм по довжині всього рубця лінійно ретроградно з кроком 3 мм (довжина рубця 4 см);
• через 2 тижні ін'єкції були повторені тим же препаратом;
• через 2 тижні вводився Hyalual Boster 1 мл в рубець і 1 мл в точку G для поліпшення сексуальних відчуттів.

Результат: після другої ін'єкції відчутне зменшення больового синдрому. Через три дні після третьої ін'єкції спостерігалася відсутність больового синдрому та поліпшення сексуальних відчуттів.
Таким чином, комплексна терапія із застосуванням препаратів за запатентованою методикою від Institute Hyalual ремодулірует гіпотрофіческіе рубці в еластичні безболісні нормотрофіческіе. При цьому усуваються явища деформації, діаспорян і естетичний дискомфорт у пацієнтки.