Жирові грижі століття причини появи і способи видалення

Набряклість і поява "мішків" під очима можуть говорити не тільки про втому, але також про наявність жирової грижі століття. Патологія розвивається внаслідок розтягування шкіри, обумовленого постійним морганням, і коригується у пластичного хірурга. Тим часом попередньо необхідно відвідати офтальмолога, щоб упевнитися в наявності проблеми.

Загальні відомості

Під жировими грижами століття на увазі птоз (від грецького ptosis, який перекладається як "падіння") тканин, що формують верхню і нижню повіку. З'являється внаслідок випинання внутріорбітальной жиру і свідчить про слабкий м'язовому каркасі, зниженні еластичності шкіри.

Зверніть увагу! Механізм розвитку дефекту простий: через розтягування шкіри в області нижнього і верхнього століття утворюються порожнечі, які згодом заповнюються жировою тканиною. Згодом вона накопичується, що тягне за собою застій лімфи в області очних ямок і поява грижі.

У кращому випадку жирова грижа псує зовнішній вигляд людини, роблячи його погляд важким, а вираз обличчя похмурим, до того ж вона старить його. У гіршому - внаслідок розвитку дефекту порушується зорова функція. Пластичні хірурги розрізняють дефект верхніх повік, який проявляється їхньою вагою, і нижніх. По суті, це "мішки" під очима, які не проходять навіть після тривалого сну.

Подібні грижі є наслідком природних процесів, яким піддається організм з віком. З огляду на те, що його старіння починається в 25 років, перші ознаки патології можуть виникнути вже через 5 - 10 років, попутно супроводжуючись мімічними зморшками, опущеними брів, появою темних кіл під очима.

важливо! У молодих людей довжина очної щілини коливається в межах 2,8 - 3,2 см, а ширина - 1,0 - 1,3 см. При цьому зовнішня частина століття виступає над внутрішньою частиною не більше ніж на 0,2 - 0,4 см. Внаслідок втрати еластичності шкіри вона опускається, зменшуючи довжину очної щілини і підкреслюючи краю очниці. Потім починають формуватися грижі.

Присутність дефекту видає не тільки погляд, але також смуток, втома на обличчі. Жінки намагаються приховати їх під консілера, коректорами, темними окулярами, але всі ці засоби лише тимчасово маскують патологію. Позбутися ж від неї назавжди дозволяє лише пластична хірургія.

причини

Основна причина появи жирової грижі століття - вікові зміни. Погіршує ситуацію багаторазове моргання, внаслідок якого кругова м'яз зі своїм зв'язковим апаратом втрачають тонус, а шкіра розтягується і опускається. Спостерігати таке явище найчастіше можна у людей після 35 років.

Інші причини:

 • особливості будови обличчя, генетика;
 • хронічне недосипання;
 • тривале перебування за комп'ютером;
 • неправильне харчування і шкідливі звички - куріння, зловживання алкоголем;
 • захворювання серцево-судинної системи, наприклад, порушення мікроциркуляції і лімфостаз;
 • збої в роботі сечовивідної системи, хвороби нирок;
 • алергії;
 • стреси, перевтоми;
 • згубний вплив ультрафіолетових променів;
 • гормональний дисбаланс;
 • зловживання декоративною косметикою;
 • патології зорової системи.

важливо! В області навколо очей знаходиться мало сальних залоз, тому шкіра тут постійно суха. Відстрочити поява дефекту може правильний догляд, регулярні відвідини косметолога. 

Види і стадії

Перш за все, пластичні хірурги виділяють жирові грижі:

 • нижньої повіки - вони проявляються випинанням у внутрішньому куточку ока, нависанням;
 • верхньої повіки - характеризуються появою набряклості, зазвичай між щокою і війковим краєм, і зовні нагадують мішки.

  За ступенем вираженості патології розрізняють жирові грижі:

 • I ступеня, які проявляються опущеними шкіри нижніх повік (фактично виглядає, як "мішки" під очима).
 • II ступеня - в цьому випадку птоз поширюється і на верхню повіку, при цьому круговий м'яз втрачає тонус. Тим часом, область, де закінчується повіку і починається щока, все ще чітко розмежовується або проглядається незначне опущення м'яких тканин.
 • III ступеня - зміни стосуються всієї зони навколо століття, причому в цьому випадку опускаються брови, а разом з ними щоки, вилиці, проступають носогубні складки.
 • IV ступеня - зміни в зоні, що межує з століттям, добре видно неозброєним оком і проявляються формування вилицевих мішків, або гриж (накопичення жирової клітковини між вилицею і нижнім століттям), оголенням склери, опущеними зовнішнього куточка очей, вираженим появою носо-сльозних борозен.

Медики не радять ігнорувати проблему, адже грижа століття - це не тільки естетичний дефект. Коли ситуація погіршується, а жирові накопичення збільшуються, з'являється постійна сльозотеча, поле зору звужується, розвиваються порушення роботи зорової системи.

Як самостійно перевірити, чи є грижа в ділянці повік

Суворе, змарніле, втомлене обличчя не завжди свідчить про наявність дефекту. Природою закладено невеликий запас жирової тканини, який служить своєрідним бар'єром і захищає очне яблуко від пошкоджень. Коли шкіра втрачає еластичність і провисає внаслідок вікових змін, жирові відкладення стають більш помітними.

Переконатися в тому, що патологія почала розвиватися в області верхньої повіки можна, злегка натиснувши пальцем на закрите їм очне яблуко. Тепер досить прибрати палець і простежити за областю століття. Якщо шкіра тут набухла, швидше за все, проблема вже є. Жирові відкладення в зоні нижньої повіки, як правило, не вимагають перевірок, тому що являють собою добре помітні "мішки" під очима.

Зверніть увагу! Іноді набухання шкіри в області верхньої повіки може бути несиметричним.

діагностика

Для постановки точного діагнозу лікарі використовують кілька методів:

 • біомікроскопію - проводиться безконтактним способом і полягає в детальному вивченні тканин ока за допомогою використання щілинної лампи;
 • УЗД очного яблука - безпечна і інформативна процедура, яка дозволяє оцінити роботу м'язів, судин, стан навколишніх тканин.

У разі виявлення супутніх захворювань, офтальмолог може рекомендувати і інші методи дослідження. З огляду на те, що патологія розвивається внаслідок порушення роботи серцево-судинної і сечовивідної систем, пацієнту може бути призначена консультація кардіолога, нефролога.

Видалення грижі століття, блефаропластика

У домашніх умовах жінки можуть робити відвари, маски, настої з трав, наприклад, петрушки або шавлії. Для їх приготування використовуються також біла глина, чорний чай, відварну картоплю або гарбуз. Тим часом, видимого результату вони дати не можуть, так як їх дія спрямована лише на тонизирование шкіри. Якщо робити такі маски регулярно з 25 років, можна відстрочити момент розвитку патології, між тим запобігти його не вдасться.

Кілька процедур, які запобігають появі дефекту, пропонує косметологія. Мова йде про:

 • мікрострумової терапії - вона полягає у впливі слабких електричних імпульсів на шкіру;
 • Термоліфтінг - він передбачає тепловий вплив на шкірні покриви, провокує активізацію клітин сполучної тканини і синтез колагену і еластину;
 • ультразвуковому ліфтинг - він передбачає нагрів шкіри з наступним скороченням м'язів і підтягуванням лицьового каркаса.

Ці процедури спрямовані на омолодження шкіри, в результаті якого вона підтягується, перестаючи нависати в області навколо очей.

Поряд з ними косметологи можуть пропонувати тредліфтінг мезонітямі. Це техніка, яка полягає в постановці ниток, що моделюють контури особи. Їх перевага в тому, що згодом вони самі розсмоктуються. Попутно фахівець може усунути зморшки і пігментні плями за допомогою використання лазерного омолодження, фракційного термолізу, пілінгів, мезотерапії.

Зверніть увагу! Косметологічні процедури кардинально вирішити проблему наявності гриж не можуть. Вони розглядаються медиками лише як ефективні засоби профілактики.

Позбутися від жирових відкладень повністю можна хірургічним шляхом. Вибір методики при цьому пластичний хірург робить самостійно з урахуванням деяких факторів:

 • виразністю провисання шкіри;
 • її станом і глибиною зморшок;
 • тонусом хрящової тканини;
 • місцерозташуванням і кількістю жирових відкладень;
 • функціональністю кругового м'яза.

Можливі методи:

 • традиційна блефаропластика;
 • Транскон'юнктивальна блефаропластика.

при традиційної блефаропластиці жирові відкладення можуть повністю усуватися або перерозподілятися. Операція виконується як на верхньому, так і на нижньому столітті. При цьому робиться надріз уздовж природної складки (або по лінії росту вій, якщо операція проводиться на нижньому столітті, в рідкісних випадках - на внутрішній поверхні століття), через який жирова тканина віддаляється. При необхідності провисающая шкіра січуть. На всі маніпуляції йде близько 20 хвилин, хоча час визначається ступенем вираженості патології.

важливо! Як правило, лікар виконує процедуру на століттях обох очей за один прийом. Паралельно може проводитися підтяжка чола, брів, носо-губних складок.

По закінченню операції накладаються шви, які вже через 3 дні можна зняти. На місці надрізу залишається рубець, який через 4 тижні зазвичай зникає.

Транкон'юнктівальная блефаропластика виключає виконання надрізу. Грижа видаляється за допомогою відкачування жирових відкладень через голку, що можливо лише в разі поразки нижніх повік. Процедура виконується під місцевим наркозом або загальною анестезією.

Протипоказання до операції

Перед проведенням блефаропластики пацієнт проходить повне дослідження. У нього беруть кров на аналіз, йому призначають ЕКГ, проводять процедури, що дозволяють оцінити ступінь еластичності шкіри, положення брів.

Додатково радять проконсультуватися з пластичним хірургом, кваліфікованим окулістом.

Протипоказаннями до процедури є:

 • цукровий діабет;
 • артеріальна гіпертензія;
 • відшарування сітківки;
 • синдром сухого ока;
 • гіпертиреоз;
 • глаукома;
 • хвороби зорової системи.

Реабілітаційний період, результат, наслідки

Після операції протягом 10 - 14 днів зберігається набряклість. Іноді з'являється синюшність, яка зникає вже через тиждень. Після зняття швів рекомендується гігієнічна обробка очей, щоб уникнути появи корок.

Зверніть увагу! Після проведення блефаропластики необхідно відмовитися від фізичних навантажень на 3 тижні. Крім того, протягом 2 тижнів не можна використовувати декоративну косметику, носити лінзи.

Операція дозволяє повернути еластичність тканин, а особі молодість. Належний догляд за шкірою допомагає зберегти їх на термін до 7 - 10 років.

Рідко у пацієнтів виникають ускладнення, такі як:

 • неможливість змикання очей;
 • виворіт століття;
 • сльозотеча;
 • диплопия - порушення зору, при якому в очах "двоїться";
 • патологічні рубці;
 • ретробульбарна гематома - крововилив.

профілактика

Попередити розвиток жирових гриж століття може здоровий спосіб життя, при якому людина стежить за харчуванням, дотримується питний режим, відмовляється від шкідливих звичок. Також допомагає регулярний догляд за шкірою навколо очей після 25 років. При цьому можна робити маски в домашніх умовах, відвідувати косметолога, виконувати масаж проблемної зони, спеціальні вправи, що дозволяють зміцнити круговий м'яз очей.

Жирові грижі століття - патології, обумовлені перебігом природних процесів в організмі. Їх корекцію рекомендується проводити під наглядом досвідченого фахівця. Це дозволить досягти видимих ​​результатів і мінімізувати появу неприємних наслідків.

Совінська Олена, медичний оглядач