Жирові пакети на обличчі вікові зміни і можливості корекції

Краса особи залежить від безлічі різноманітних факторів, що впливають на стан всіх його верств. Епідерміс, дерма і гіподерми, а також стан м'язово-апоневротіческой системи і черепа в однаковій мірі обумовлюють молодий і привабливий зовнішній вигляд людини. Сучасна естетична медицина приділяє досить багато уваги стану жирових пакетів на обличчі, їх віковим змінам і методам ефективної корекції.

Саме про ці актуальні питання в ексклюзивному інтерв'ю для розповіла щелепно-лицьовий хірург вищої категорії, Національний експерт з естетичної медицини, головний лікар центру естетичної і апаратної косметології «Nucu Cosmetic» Магдалина Михайлівна Аль-Нагаш.

Чи є якісь відмінності в розташуванні жирових пакетів на обличчі у чоловіків і жінок?

Гіподерма грає дуже важливу роль в створенні контурів і овалу обличчя, як у жінки, так і у чоловіка. Саме гиподерма формує гендерні відмінності на обличчі, тому що жирові пакети у чоловіків і у жінок в середньої третини обличчя розташовуються по різному, що і дозволяє нам швидким оком відрізнити чоловіка від жінки, незважаючи на те, що довге волосся це звичний атрибут жінки, а борода або щетина - атрибут чоловіки. Є певні анатомічні особливості, які дають нам відмінності статей. У чоловіків більш виражені жувальні м'язи, ширші кістки, масивне підборіддя і кут нижньої щелепи.

У жінки все кути плавні, кістки особи більш тонкі, округлі, а підшкірно-жирові пакети особи розташовуються трошки по іншому, ніж у чоловіків, особливо в середньої третини обличчя - там вони більш об'ємніше і розташовані вище.

Але старіння гіподерми якраз зрівнює гендерні особливості, тому що старіє ця тканина однаково і у чоловіків, і у жінок.

Розкажіть, що відбувається з жировими пакетами на обличчі в процесі старіння організму?

Є дві теорії старіння:

  • гравітаційна і
  • Волюметричне.

З точки зору цих двох теорій, і чоловіки і жінки старіють однаково, і проявляється це уплощением і зменшенням обсягів середньої третини обличчя, а також перерозподілом підшкірно-жирових пакетів і їх збільшенням в нижній третині. Такі зміни обумовлені не тільки впливом гравітації, коли зв'язки розтягуються, і особа опускається кпереди і донизу.

Волюметричне теорія якраз показує перерозподіл жирових пакетів, гіпертрофію обсягів носогубной складки, піднижньощелепних, медіальних і латеральних жирових пакетів, що і призводить до формування, так званих, «бульдогів щічок» або «брилів». Природно, всі ці деформаційні елементи і викликають вид втомленого, незадоволеного і немолодого особи. Багатьох пацієнтів додатково хвилює проблема і в середньої третини обличчя - це проблема візуалізації з часом малярних або виличні мішків, які розташовані в щічні-виличної зоні, в підочноямковим просторі.

В якому віці найчастіше виникає така проблема?

Є пацієнти, у яких, за рахунок виличної зв'язки, ця проблема виражена з дитинства, і вони звертаються досить в молодому віці. Але, частіше за все, це проблема інволюційних змін м'яких тканин. Якраз коли відбувається гравітаційний птоз і перерозподіл жиру, в цій зоні зв'язки особливо не рухаються, і виділяється структура, яка дає серйозний косметичний дефект. Природно, людина не задоволена, тому що він виглядає втомленим або взагалі «п'є», хоча, насправді, цього може і не бути.

Які сучасні методи можуть допомогти усунути таку проблему жирових пакетів на обличчі?

Вилікувати таку проблему в одну сесію неможливо. Отримати ефект за одну-дві процедури можна тільки якщо у пацієнта спостерігається рання ступінь птозу. Тоді втрачений жирової пакет можна скорегувати обсягами філерів, а сам жир в малярському мішку зменшити за рахунок застосування ефективного препарату MESOSCULPT ™ C71 (Мезоскальпт). Але, частіше за все, план корекції такого дефекту дуже довгостроковий, і його потрібно підбирати індивідуально. Я свідомо не даю схеми застосування Мезоскальпта, тому що, працюючи чітко за схемою, без індивідуального підходу, фахівець може отримати негарний результат.

Доктору, який хоче навчитися працювати з цією проблемою, необхідно приходити на спеціальний навчальний майстер-клас, де розбираються різні типажі, випадки, і алгоритми корекції. Так правильно, професійно, і так спокійніше.

Що принципово нового в останній час з'явилося в підходах до корекції вікових змін жирових пакетів на обличчі?

Я вважаю, що препарат Мезоскальпт - це одне з останніх досягнень естетичної медицини. Завдяки застосуванню цього препарату, можна отримати швидкий і ефективний результат. Але, знову таки, потрібно правильно вибирати пацієнта. Не треба думати, що якщо людина прийшла з підвищеним індексом маси тіла, і у нього великі обсяги, то нам допоможе одна процедура Мезоскальпта. Тут обов'язково потрібно підключати внутрішній фактор, налагодити харчування, провести детокс-програму, а паралельно робити зовнішні процедури, і тільки тоді буде результат.

За допомогою Мезоскальпта на обличчі дуже зручно коректувати і зменшувати обсяги гіпертрофованої жирової тканини - це носогубних складка, щоки, підборіддя область.

Мені дуже подобається цей інноваційний препарат, тому що він допомагає без болю і тривалої реабілітації отримати чудовий, стійкий результат.