Зубні імплантати плюси і мінуси, показання до установки

Імплантація металоконструкцій безпосередньо в щелепні кістки стала в кінці минулого століття справжнім проривом в стоматології. З тих пір цей вид протезування користується заслуженою популярністю у всьому світі. На жаль, до цього дня має місце недостатня поінформованість пацієнтів, внаслідок якої вони віддають перевагу набагато менш надійним методикам відновлення зубного ряду (наприклад - постановці повних зубних протезів).

Імплантат можна вважати ідеальним протезом, оскільки він в повній мірі відповідає функціональним і естетичним вимогам.

суть процедури

Під час процедури імплантації в кісткові структури імплантується штифт - штучна конструкція, виконана з гіпоалергенного матеріалу (частіше - титанового сплаву). Після завершення процесу приживлення (його тривалість багато в чому залежить від індивідуальних особливостей пацієнта) до штифту фіксується Наддесневой частина протеза (коронка).

В даний час практикується два способи імплантації:

 1. З негайної навантаженням (коронка ставиться вже через кілька днів після імплантації);
 2. З відстроченої навантаженням (фіксація наддесневого фрагмента проводиться після завершення приживлення, підтвердженого рентгенологічно).
Зверніть увагу

Процедура здійснюється під місцевою анестезією (провідникової та інфільтраційної). При необхідності (при наявності показань) лікарі вдаються до загальної анестезії (наркозу).

У нормі у здорової людини період приживлення займає 4-6 місяців. На нижній щелепі імплантати закріплюються швидше. Остеоінтеграція благополучно протікає в 98-99% випадків. Відторгнення, яке спостерігається вкрай рідко, може стати наслідком порушень технології проведення процедури (т. Е. Лікарської помилки), недостатньо уважного ставлення пацієнта до гігієни ротової порожнини, ігнорування ним рекомендацій стоматолога, деяких шкідливих звичок, а також серйозних захворювань, які почали розвиватися вже після процедури імплантації.

переваги імплантації

Імплантат заміщає втрачений корінь, що розширює можливості ортопедичного лікування. Стає можливою постановка незнімних конструкцій навіть при повній адентії (відсутності зубів) і кінцевих дефектах (відсутності жувальних зубів в ряду). Показаннями до імплантації можуть служити деякі анатомічні порушення зубощелепної системи, що перешкоджають нормальному змиканню зубів, а також індивідуальна непереносимість знімних протезів.

Для встановлення імплантату не потрібно препарувати або депульпувати сусідні зуби.

Коронки з кераміки (фарфору) без металевої основи, зафіксовані до імплантату, від справжнього зуба здатний відрізнити тільки фахівець, в той час як мостовидні і інші "класичні" протези можуть бути помітні при широкій посмішці, зевании і т. Д.

При імплантації застосовується спеціальне пристосування для додання ясен більш природною форми, тому вживлені конструкції виглядають набагато естетичніше, ніж "мости" або бюгелі.

Термін служби сучасного імплантату дуже високий; при хорошому загальному стані організму і грамотно проведеної маніпуляції він може прослужити пацієнтові все життя. Навіть якщо сталася поломка коронкової частини (наприклад - скол облицювальний матеріал), на штифт нагвинчується нова.

Конструкція, імплантована в кістку, при тиску під час акту жування забезпечує на навколишні структури таку ж навантаження, як і здоровий зуб. У зв'язку з цим не спостерігається такого ускладнення як атрофія (поступове просідання) кісткової тканини.

Імплантати не вимагають особливих гігієнічних процедур. Їх чистка проводиться за тими ж правилами, що і очищення здорових зубів - зубною щіткою двічі на день (міжзубні проміжки - зубними нитками-флоссами). Зони шийки доцільно обробляти іригатором.

Сучасна методика дозволяє відновлювати як поодинокі втрачені зубні одиниці, так і весь зубний ряд. Навіть при повній відсутності зубів в ряду (адентії) немає необхідності встановлювати велику кількість (до 14) імплантатів. Досить вживити всього кілька конструкцій, які після завершення приживлення будуть служити опорами для незнімного (мостоподібного) протеза.

Імплантація на 100% відновлює жувальну функцію, тому у пацієнта після успішно проведеної процедури відсутні обмеження в їжі. Інтегровані в щелепу конструкції дозволяють пережовувати будь-які продукти, в т. Ч. Жорстке м'ясо.

Конструкції не сприймаються пацієнтом як якісь сторонні предмети. Звикання до імплантатів протікає в стислі терміни. Під них не можуть забиватися дрібні харчові частки, що провокують розмноження бактерій і запальний процес.

Унікальна технологія дозволяє з рівним успіхом відновити як відсутні жувальні зуби, так і фронтальні (передні).

недоліки імплантації

Існує досить широкий ряд протипоказань до постановки імплантатів, що можна вважати недоліком даної методики. Перед проведенням маніпуляцій з імплантації штучних конструкцій пацієнта необхідно направити на повне обстеження, яке потім дозволить оцінити загальний стан його організму і виявити серйозні гострі або хронічні захворювання.

Абсолютні протипоказання до імплантації:

 • онкологічні захворювання (наявність злоякісних пухлин різної локалізації);
 • захворювання крові (зокрема - порушення згортання);
 • СНІД і ін. Серйозні патології імунної системи;
 • цукровий діабет I типу;
 • окремі ендокринні патології (важкі захворювання щитовидної залози);
 • деякі психічні розлади;
 • хвороби центральної нервової системи;
 • серйозні хвороби печінки (цироз, гепатит);
 • ревматичні захворювання;
 • алергія на медичні препарати (анестетики, антибіотики і антисептики);
 • туберкульоз в гострій (відкритої) формі;
 • серйозні патології серцево-судинної системи;
 • хіміотерапія;
 • променева терапія;
 • бруксизм (скрегіт або сильне стискання зубів уві сні);
 • виражена атрофія і інші серйозні патології кісткової тканини щелепи.
 • хронічні захворювання слизових оболонок порожнини рота.

Процедура не проводиться особам, які беруть фармакологічні засоби, що впливають на структуру кісткової тканини - біфосфонати.

Відносні і "відтерміновані" протипоказання:

 • захворювання ротової порожнини (стоматит, пародонтит, гінгівіт і т. д.);
 • гострі захворювання інфекційного (вірусного або бактеріального) генезу;
 • алкоголізм;
 • наркотична залежність;
 • куріння;
 • період вагітності і лактації.

До відносних протипоказань відноситься низький рівень гігієни порожнини рота пацієнта. Операція в подібних випадках може бути відкладена для попередження післяопераційних бактеріальних ускладнень.

Зверніть увагу

Після лікування захворювань або благополучного виношування і вигодовування малюка пацієнту може бути проведена імплантація.

До недоліків імплантації можна порівняно високу вартість процедури.

Слід пам'ятати, що, незважаючи на широке впровадження імплантації в стоматологічну практику, вона є досить серйозним хірургічним втручанням. Кілька днів або навіть тижнів після операції пацієнта можуть турбувати больовий синдром, місцева набряклість і відчуття дискомфорту. Згодом ці післяопераційні ускладнення безслідно проходять.

ПЛІС Володимир, стоматолог, медичний оглядач