Зубна щітка vs зубна паста що важливіше

Похід до стоматолога викликає неоднозначні почуття у більшості з нас. Звичайно, всі ми розуміємо, що профілактичні відвідування зубного лікаря необхідні. Але частіше разу на рік затягнути більшість з нас на профілактичний огляд неможливо. Тому необхідно більше уваги приділяти догляду за зубами, а особливо підбору засобів для цього догляду. Щоб не знадобилася ходити до стоматолога частіше. Сьогодні редакція Estet-portal вирішила розібратися які засоби по догляду за зубами необхідні і що все-таки важливіше для зубів щітка або паста.

Догляд за зубами

Першим і найважливішим кроком по догляду за зубами стає ретельне очищення їх від залишків їжі, нальоту і інших неприємностей, здатних зруйнувати зубну емаль або пошкодити ясна. Для гігієни порожнини рота і профілактики карієсу сучасна промисловість пропонує безліч засобів по догляду за зубами:

 • зубні нитки;
 • іррігатори;
 • йоржики;
 • ополіскувачі;
 • гелі;
 • еліксири;
 • зубні порошки;
 • дентальні серветки;
 • жувальні гумки;
 • фарбувальні таблетки для виявлення зубного нальоту.

Але основними засобами по догляду за зубами вже багато років залишаються зубна щітка і зубна паста.

Що зубам найважливіше?

У суперечці про те, що важливіше для здоров'я зубів - щітка або паста - незмінно перемагає щітка. Який би інтенсивної та ефективною не була паста, їй не під силу позбутися повністю від м'якого нальоту на зубах, тоді як щетинки зубної щітки здатні вичистити наліт з найбільш неприступних куточків ротової порожнини. Нічого більш досконалого для гігієни зубів людство поки не винайшло, хоча щітки з кожним днем ​​змінюються, стаючи все більш ефективними в боротьбі за здорові зуби.

щітка найголовніше

Археологи та історики свідчать про знахідки і факти, що підтверджують, що догляд за зубами був відомий людям дуже давно. Для чищення зубів використовувалися дубові пензлика і гілочки верблюжої колючки, полотнинкою і лляні ганчірочки, посипані товченою крейдою. В кінці XVIII століття в Англії з'явилися прообрази сучасних зубних щіток, і з тих пір цей важливий предмет гігієни почав свій тріумфальний хід по світу.

Перші щітки для масового споживання робилися з щетини сибірського кабана і мали кістяну ручку. У 30-х роках минулого століття в продажу з'явилися щітки з нейлоновими волокнами, а ще трохи пізніше на ринок були випущені перші електричні щітки. Сучасні зубні щітки разюче відрізняються від своїх скромних попередниць. Вони мають кілька ступенів жорсткості, мають рухливими і навіть знімними головками, їх закруглені щетинки різної довжини можуть згинатися під будь-яким кутом і змінювати колір у міру зношування, а деякі моделі використовують для очищення зубів вібрацію і ультразвук. Однак основне завдання зубної щітки - ідеально вичистити поверхню кожного зуба, а тому кожен з нас підбирає цей предмет гігієни індивідуально.

Стоматологи рекомендують вибирати зубну щітку з довжиною головки в межах 25-30мм: це оптимальний розмір, що дозволяє дістатися до самих важкодоступних місць, наприклад, задніх стінок корінних зубів. Важливо, щоб щітка не ушкоджувала ясна під час чищення зубів, тому вибирайте щітку середньої жорсткості (або м'яку, якщо у Вас пародонтит), з плавними округленнями переходів чистить головки, виконану з безлічі окремих пучків ворсинок, заокруглених на кінцях. При всій любові до натуральних матеріалів остерігайтеся щіток з натуральної щетини, оскільки свинячі волокна вбирають вологу і довго не просихають, стаючи розсадником шкідливих бактерій. До того ж натуральні щетинки дуже ламкі, і їх гострі кромки будуть травмувати ясна. Зубну щітку слід міняти в міру зношування, але не рідше ніж раз на півроку.

Чим почистити зуби?

Практика показує, що навіть сама ретельна робота зубною щіткою не буде достатньо ефективною, якщо на неї не нанести зубну пасту. Колись замість зубної пасти використовували товчений крейда, суміш солі, перцю і листя м'яти, навіть сполуки ртуті. Сучасні пасти являють собою желеподібну масу, яка містить м'які абразивні з'єднання, спінюючої елементи, активні лікувальні компоненти і ароматизатори. Серед лікувальних компонентів особливо відомі:

 • фториди;
 • полімінеральні комплекси;
 • прополіс;
 • екстракти лікарських трав.

Як ароматизаторів найчастіше виступають компоненти ефірних олій:

 • ментол (з м'яти);
 • тимол (з чебрецю);
 • сквален (з масла зародків пшениці, оливкової, льняної).

Купуючи зубну пасту, неодмінно подбайте, щоб вона містила амінфлюорід або натрійфлюорід, оскільки ці елементи запобігають виникненню карієсу.

На чому не можна економити при чищенні зубів?

Стоматологи стверджують, що, за великим рахунком, не так уже й важливо, який саме щіткою або пастою Ви користуєтеся - нехай навіть зовсім дешевою. А ось економити час на догляді за зубами ніяк не можна. Обов'язково чистите зуби два рази в день - вранці і ввечері після їжі (в ідеалі - після кожного прийому їжі).

Правильні руху зубної щітки - від ясен до жувальної поверхні і до ріжучого краю з боку щоки і мови. При чищенні застосовуйте різноманітні рухи щітки:

 • скребуть - по вертикалі поверхні зубів, вперед-назад - в міжзубних проміжках;
 • кругові - уздовж ясна і по жувальній поверхні;
 • "Підмітають" - від ясен до жувальної поверхні.

Міжзубні проміжки очищайте за допомогою флосса. 

Якісне очищення поверхні всіх зубів займає не менше 20 хвилин! Приділіть ці хвилини своїм зубам, і Ви зможете значно заощадити час, здоров'я і душевні сили, оскільки візити до стоматолога перетворяться виключно в профілактичний захід. Редакція Estet-portal бажає Вам бути щасливим володарем красивою і здоровою посмішки.