Особливості оксамитового віку у чоловіків

Зниження рівня статевих гормонів з віком відбувається не тільки у жінок, але і у чоловіків. В даному випадку не варто списувати з рахунків, що зниження рівня тестостерону, що відбувається в організмі чоловіка, може привести до досить неприємних для представників чоловічої статі наслідків. У даній статті Estet-portal розповість Вам про особливості "оксамитового віку" у чоловіків, які зачіпають як фізіологічне, так і психологічне здоров'я представників сильної статі і обумовлені дефіцитом тестостерону.

Вікове зниження рівня статевих гормонів властиво не тільки жінкам, а й чоловікам. Симптоми андропаузи - коли в організмі чоловіка поступово зменшується вироблення тестостерону - можуть бути досить болісними. Однак не варто списувати їх на неминуче наближення старості, оскільки сучасна гормональна терапія цілком здатна повернути чоловікові радість життя і впевненість у собі.

Чому важливий тестостерон для чоловіків

Тестостерон - основний чоловічий гормон. Його рівень у крові перевищує концентрацію будь-яких інших андрогенних з'єднань.

Основні впливу тестостерону в чоловічому організмі наступні:

 • стимулюючий вплив на статеві органи (передміхурову залозу, насінні пухирці, придатки яєчок, статевий член);
 • Маскулінізірующіе вплив на розвиток і вираженість вторинних статевих ознак (будова скелета, стан м'язової і кісткової систем, характер оволосіння, голосовий апарат, шкірний покрив);
 • активізація метаболічних процесів (вплив на обмін жирів, білків, вуглеводів, холестерину, мікроелементів, а також еритропоез);
 • активація сперматогенезу;
 • стимуляція сексуальної поведінки, виникнення сексуального потягу, здатності до ерекції і еякуляції, утворення сперми.

Відомо, що у чоловіків c віком поступово знижується процес утворення статевих гормонів, в першу чергу, тестостерону. Відзначено, що після 30-40 років рівень тестостерону знижується приблизно на 1 -2% в рік. У чоловіків у віці 80 років рівень тестостерону становить в середньому близько 40% від нормального рівня гормону для чоловіка 25-річного віку. Рівень тестостерону неоднаковий у різних людей одного і того ж віку. Впливають на це такі фактори, як спосіб життя, шкідливі звички, генетичні і конституціональні особливості. Наявність більшості хронічних соматичних захворювань (цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця) посилює наявні проблеми і знижує загальну продукцію тестостерону або його вільну (активну) фракцію.

Ознаки дефіциту тестостерону у чоловіків

Дефіцит тестостерону може призводити до цілого ряду розладів, захоплюючих всі сторони чоловічого здоров'я. Всі симптоми можна розділити на кілька груп:
Сечостатеві розлади:

 • зниження лібідо;
 • еректильна дисфункція;
 • розлади оргазму;
 • зниження запліднюючої здатності еякуляту;
 • прискорене сечовипускання.

Вегетосудинні розлади:

 • раптова почервоніння обличчя, шиї, верхньої частини тулуба;
 • відчуття жару ( "припливи");
 • коливання рівня артеріального тиску;
 • болю в серці;
 • головні болі;
 • запаморочення;
 • відчуття браку повітря.

Психоемоційні розлади:

 • підвищена дратівливість;
 • швидка стомлюваність;
 • ослаблення пам'яті та уваги;
 • безсоння;
 • депресивні стани;
 • зниження загального самопочуття і працездатності.

Соматичні розлади:

 • зменшення кількості м'язової маси і сили;
 • зниження щільності кісткової тканини;
 • збільшення грудних залоз;
 • збільшення маси жирової тканини;
 • зменшення оволосіння на голові, тілі, лобку;
 • витончення і атрофія шкіри.

Тестостерон і еректильна дисфункція

Під час наступу андрогенодефицита однією з найбільш частих скарг пацієнтів є зниження лібідо. Термін "лібідо" означає сексуальний потяг і бажання. Як у чоловіків, так і у жінок воно безпосередньо залежить від рівня тестостерону. Тому не дивно, що при зменшенні рівня останнього має місце зниження лібідо. Це відбувається найчастіше протягом декількох місяців і навіть років, так як рівень тестостерону падає поступово. Зниження лібідо призводить до погіршення всіх аспектів сексуального життя чоловіка, зменшуючи частоту думок про секс, сексуальних фантазій і навіть снів. Все це викликає проблеми у взаєминах з партнеркою.

Одним з найбільш неприємних симптомів вікового гіпогонадизму є зниження потенції, або знижена здатність до досягнення і підтримки ерекції. Саме слово "potent" походить від латинського "має силу, владу, здатність і вплив" або "здатний досягти ерекції, необхідної для пенетрації і народження дітей".

Оскільки потенція є невід'ємним показником мужності, її зниження або втрата веде до того, що чоловік відчуває себе глибоко нещасним у всіх сферах свого життя. Боячись невдач в ліжку, чоловік починає утримуватися від сексу. А це, в свою чергу, ще більше гальмує вироблення гормонів. Виходить замкнуте коло - чоловік, ще здатний до повноцінного сексуального життя, сам позбавляє себе її.

Багато чоловіків підсвідомо бояться можливого зниження своїх сексуальних можливостей і приймаються доводити собі і іншим власну спроможність, заводячи все нові романи. Саме про таких і кажуть - "сивина в голову - біс в ребро".

Поступово відбувається послаблення ерекції. Починається з того, що стає все менше ранкових ерекцій. Такі спонтанні ерекції, що з'являються вранці через підвищення рівня тестостерону при пробудженні, дуже важливі, адже вони показують, що еректильна механізм в порядку. Втрата таких ерекцій в період андрогенодефицита відбувається через падіння загального рівня вільного активного тестостерону. Це підтверджується тим, що часто на тлі замісної тестостерон-терапії ранкові ерекції з'являються знову.

Але в цей період виникають і інші проблеми: ерекція виникає набагато повільніше, її набагато важче зберегти, і триває вона менш тривалий час. Чоловік починає діяти занадто поспішно, не приносить задоволення жінці, яка набагато повільніше, ніж він, особливо в період після менопаузи. Зайва ж квапливість, в свою чергу, призводить до передчасної еякуляції. Внаслідок зниженого рівня тестостерону зменшується тонус лонно-куприкова м'язів навколо уретри і біля основи сечового міхура. Ці м'язи, так само як і відповідні околовагінальние м'язи у жінок, скорочуються під час оргазму. У зв'язку з недостатнім рівнем тестостерону вони скорочуються все слабше і повільніше, знижуючи "яскравість" і "глибину" оргазму.

Неприємною проблемою для обох партнерів при недостатності тестостерону у чоловіка може стати зменшення розмірів статевого члена в стані ерекції, і партнери, що мали гармонійні сексуальні стосунки, перестають задовольняти один одного.

Вплив тестостерону на психологічне здоров'я

Дратівливість є одним з найбільш болісних симптомів недостатності тестостерону як для чоловіків, так і для їхніх близьких. Чоловік дратується через дрібниці, у нього часті зміни настрою. Як кажуть самі пацієнти, життя "втрачає свої фарби", поступово зникає інтерес до життя, любові. Людина дії стає людиною бездіяльності. Його починає охоплювати розумова і фізична втома. Тестостерон - якраз те, що рухає чоловіками, визначаючи їх суспільне й особисте життя. Про нього можна сказати, що це "чоловічий гормон успіху".

Характерною особливістю вікового зниження рівня андрогенів є депресія. Депресія часто не діагностується і не лікується, що веде до зниження працездатності, підвищення захворюваності та смертності. Таке депресивний стан, нервозність, неспокій з приводу позбавляють чоловіка впевненості в собі. Це може супроводжуватися порушеннями сну через різні неприємних, хвилюючих думок. Снодійні препарати, які призначаються в таких випадках, лише погіршують ситуацію, викликаючи надмірну втому і сонливість вдень і погіршуючи еректильну функцію вночі.

Більшість чоловіків списують це на звичайний напад депресії, намагаючись лікуватися антидепресантами, але, як правило, безрезультатно, а іноді і з погіршенням, так як більшість антидепресантів підсилюють відчуття втоми і негативно впливають на еректильну функцію. Замісна терапія тестостероном поступово усуває депресивний стан, одночасно зменшуючи і інші ознаки дефіциту андрогенів.

Андрогенодефицит погіршує загальний стан здоров'я

Віковий андрогенодефицит призводить до остеопорозу, зменшуючи щільність кісткової тканини, до зменшення росту і ссиханіі кісток, що є фактором ризику при переломах. Зниження рівня статевих гормонів збільшує ймовірність переломів навіть при незначних травмах. Вік значно впливає на формування остеопорозу як у чоловіків, так і у жінок. В даний час в країнах, де пацієнти широко застосовують замісну гормональну терапію, вдалося сповільнити розвиток остепорозу і тим самим знизити частоту переломів.

Серцево-судинні порушення виявляються гарячими "приливами" крові до обличчя і голові, раптовими почервоніннями обличчя, шиї та верхньої частини тулуба, пітливістю, відчуттям жару, відчуттям нестачі повітря, запамороченням, потемніння в очах. Можливі больові відчуття в області серця, серцебиття. Артеріальний тиск нестійкий, легко підвищується, можливий розвиток кризів. Збільшується ризик розвитку інфаркту міокарда.

Вікове зниження рівня тестостерону супроводжується зменшенням маси і сили м'язів, надмірною накопиченням жиру, переважно у верхній і середній частині тулуба. У чоловіків з андрогенодефицита відзначено позитивний вплив замісної терапії тестостероном на збільшення м'язової маси, сили м'язів рук і ніг і зниження об'єму жирової тканини.

Тестостерон впливає на стан волосся і шкіри голови. У чоловіка в період настав андрогенодефицита волосся стає тьмяним, ламким і млявими, схильними до появи лупи. Під час тестостерон-терапії волосся починає набувати свій первісний колір. Багато чоловіків відзначають поліпшення стану волосся і шкіри голови. Також більше волосся з'являється на грудях, на спині і в лобкової зоні, що ще більше зміцнює чоловіка у власній силі і мужність.

Як і волосся, шкіра дуже чутлива до активності тестостерону. У період вікового гіпогонадизму вироблення колагену знижується, шкіра втрачає гладкість і еластичність, стає сухішою. Також може спостерігатися стоншення шкірного покриву, через що шкіра виглядає більш зморшкуватою. За допомогою замісної терапії тестостероном, шкіра чоловіка стає менш сухою, 6олее зволоженою, а волосся не такими ламкими.

Таким чином, вікові гормональні зміни в організмі чоловіка потребують відповідної терапії, оскільки, коли рівень тестостерону за допомогою лікування піднімається до норми, чоловік стає більш впевненим у собі, спокійним, щасливим і задоволеним життям людиною.