Можливості введення факторів росту для омолодження шкіри

У старінні шкіри задіяні як внутрішні, так зовнішні механізми старіння. У зовнішніх механізмах фігурують ультрафіолетові промені, а неминуче внутрішнє старіння супроводжується окислювальним метаболізмом. Існує велика кількість антивікових активних речовин, які допомагають запобігти, уповільнити такі механізми старіння або ж відновити шкіру після їх виникнення. Особливо важливу роль в цьому відіграють фактори росту, допомагаючи відновити порушений баланс, що призводить до зменшення кількості колагену в шкірі. Дерматолог Хема Сандер (Hema Subderam) описує переваги ін'єкційного введення факторів росту і збагаченого тромбоцитами фібринового матриксу, а також їх зовнішнього застосування.

Які фактори росту використовуються для омолодження шкіри?

Фактори зростання здатні запобігати пригнічення синтезу проколагену - попередника колагену - і його руйнування.

Існує можливість комбінування чинників зростання з цитокінами та іншими уповільнюють старіння активними речовинами з метою забезпечення синергічного підходу до омолодження шкіри.

До таких факторів росту відносяться:

 • фактор росту ендотелію судин (VEGF);
 • фактор росту тромбоцитів (PDGF);
 • трансформуючий фактор росту β1;
 • трансформуючий фактор росту β2;
 • тканинний інгібітор металлопротеніаз (TIMP).

Допоміжні чинники зростання допомагають прискорити ріст клітин і загоєння ран, посилюючи активність фібробластів. Важливо відзначити, що ефект таких речовин є каскадним, тобто введення факторів росту безпосередньо в цільові шари шкіри не обов'язково.

Фактори зростання здатні запобігати пригнічення синтезу проколагену - попередника колагену - і його руйнування.

Кераноціти оснащені рецепторами для факторів росту і цитокінів. При поверхневому введенні таких активних речовин в шкіру або навіть їх зовнішньому нанесенні ми потенційно можемо впливати на кераноціти і запустити каскадну реакцію, яка призведе до активації дерми. 

Нижче ми розглянемо:

 • які чинники зростання призначені для зовнішнього застосування;
 • особливості ін'єкційного введення факторів росту;
 • застосування фібринового матриксу.

Зовнішнє застосування факторів росту для омолодження шкіри

Фактори зростання для зовнішнього застосування включають в себе фактори росту людського, тваринного, рослинного походження, а також рекомбінантні фактори росту.

Одним із прикладів чинників зростання тваринного походження є SCA, який розшифровується як секрет равлики cryptomphalus aspersa. Слиз отримують безпосередньо від равликів cryptomphalus aspersa.

Секрет равлики містить комплекс чинників зростання, який виділяється під час впливу стресу і пошкодження тканин. Також до її складу входять глікозаміноглікани і ферментні антиоксиданти. В ході досліджень було встановлено, що SCA може регенерувати пошкоджену тканину менш ніж за 48 годин, тому секрет равлики добувають для зовнішнього застосування.

Фактор росту підсилює проліферацію фібробластів і стимулює їх поділ. Також він оптимізує їх форму і функцію, завдяки чому вони переходять в стан активності. Чим більше концентрація, тим швидше проліферація фібробластів.

Можливості ін'єкційного введення факторів росту

Чи можна посприяти регенерації шкіри і поліпшити результати процедур за допомогою введення власних факторів росту ін'єкційним шляхом?

Тромбоцити містять всі елементи, необхідні для регенерації тканин. Збагачений тромбоцитами фібриновий матрикс (PRFM) - Selphyl - дозволяє організму контролювати і постійно синтезувати фактори росту і цитокіни.

Тромбоцити - це складні клітини, які забезпечують відновлення шкіри, ріст клітин, синтез колагену, ангіогенез, ріст і вироблення кераноцітов, а також сприяють загоєнню ран - всі вони є важливими факторами в боротьбі зі старінням шкіри.

Збагачений тромбоцитами фібриновий матрикс і плазма

У чому різниця між збагаченим тромбоцитами фібріновим матриксом і збагаченої тромбоцитами плазмою? Збагачений тромбоцитами матрикс містить менше червоних кров'яних тілець в плазмі, що знижує ризик фарбування гемосидерином. Це важливий аспект для всього особи, особливо - для слізних борозен. Багато пацієнтів, що звертаються за корекцією даної області, вже мають проблеми з гемосидерином, накопичення якого є однією з основних причин появи темних кіл під очима. Саме тому необхідно уникати введення потрапляння зайвої дози гемоксідеріна в цю область.

Мінімальний вміст лейкоцитів в плазмі, відповідно до доступним даними, знижує ризик ремоделювання пошкодженої тканини, що призводить до активації матричних металлопротеніаз, що руйнують колаген.

Процедура введення збагаченого тромбоцитами фібринового матриксу не травматична. Збагачений тромбоцитами фібриновий матрикс вводиться в рідкій формі, проте залишається в місці введення і забезпечує необхідний ефект. Закрита система дозволяє мінімізувати ризик зараження.

Чим ближче концентрація використовуваних речовин до їх концентрації в організмі, тим безпечніше процедура. Фізіологічного балансу можна досягти, підтримуючи групу чинників зростання і цитокінів в межах їх пропорцій в крові, злегка підвищивши їх концентрацію.

Введення чинників зростання в складі збагаченого тромбоцитами фібринового матриксу

В ході процедури використовується закритий комплекс з етикетувати тубами. Перший крок - взяти кров у пацієнта, потім необхідно акуратно перевернути тубу і помістити її в центрифугу. Апарат обертається протягом шести хвилин, в результаті чого ми отримуємо збагачену тромбоцитами плазму.

Після переливання отриманої плазми в тубу з кальцій хлоридом вона перетворюється в збагачений тромбоцитами фібриновий матрикс. Вся підготовка займає 20 хвилин. Після цього можна вводити отриманий матрикс.

Існує ряд потенційних застосувань фибринового матриксу:

 • розгладження тонких ліній і зморшок;
 • збільшення обсягу;
 • омолодження обличчя;
 • поліпшення тону, текстури, кольору і якості шкіри.

Доктор Хема Сандер вважає за краще використовувати багаторівневу поверхневу техніку з введенням збагаченого тромбоцитами фібринового матриксу. При введенні матриксу в слізні борозни використовується канюлю з тупим кінчиком в поверхневої підшкірної площині. Рідкий збагачений тромбоцитами фібриновий матрикс дуже щадний, тому переборщити з ним дуже складно.

Після такого глибокого введення за допомогою канюлі використовується гостра голка (30 або 32 калібру) для внутрішньошкірного введення збагаченого тромбоцитами фібринового матриксу.

Комбіноване використання канюлі і голки мінімізує пошкодження тканин і поява синців.

Процедури в області слізної борозни з використанням збагаченого тромбоцитами фібринового матриксу і / або збагаченої тромбоцитами плазми можна комбінувати з гіалуроновою кислотою в нижній частині обличчя в разі необхідності надання додаткового обсягу.

Комплексні процедури з збагаченим тромбоцитами фібріновим матриксом допомагають позбутися від темних кіл під очима, поліпшити тон і текстуру шкіри. Процедура також забезпечує ефект поверхневого збільшення обсягу і поліпшення якості тканини вже через три місяці. Крім цього, описана процедура є безпечною і добре переноситься. Дослідження показали, що вона може сприяти ангіогенезу і синтезу жирових клітин.

Комбінування збагаченого тромбоцитами фібринового матриксу і збагаченої тромбоцитами плазми з іншими філлерамі і аутологічних жиром забезпечує ефективний комбінований підхід.