Вікове випадання волосся - що Ви можете зробити?

Стан волосся у жінки багато в чому залежить від її гормонального благополуччя, і часто трапляється, що коливання гормонів в період перименопаузи обумовлюють випадання волосся. На жаль, перименопауза у сучасних жінок настає все раніше і раніше. Лікарі вже не дивуються, коли з першими ознаками цього стану до них звертаються жінки, ледь перейшли 30-річний рубіж. Що ж робити з волоссям, якщо вони почали випадати через вікових гормональних змін?

поцікавився думкою експерта - Бена Монеса, арт-директора Berrywell professional haircare.

Чому випадання волосся у жінок може бути пов'язано з віком

Випадання волосся може пояснюватися дуже багатьма причинами, проте якщо вони истончились і випадають на тлі з'явилася нічної пітливості, різких перепадів настрою і бажання весь час плакати, порушень сну без виразного впливу якихось стресів, нарешті - нерегулярних місячних, то варто відвідати гінеколога і порадитися про всі ці неприємності.

Можливо, випадання волосся пов'язане з почалися в організмі віковими гормональними змінами. Але причини втрати пишної шевелюри можуть бути і іншими - наприклад,

  • прийом сильних ліків, які могли впливати на яєчники і викликати гормональний збій;
  • хіміотерапія при онкологічних захворюваннях,
  • аутоімунні захворювання.

Проте, все частіше жінки відчувають гормональні проблеми, пов'язані із завершенням репродуктивних можливостей, не після 50 років - як було у їхніх мам і бабусь, а набагато раніше.

За ріст волосся і пишність шевелюри в значній мірі відповідають гормони естрогени, а тому, якщо в організмі зменшується його вироблення (через наближення перименопаузи або в зв'язку з хворобою), волосся стоншуються, перестають рости і починають випадати.

Які заходи допоможуть зупинити випадання волосся і поліпшити стан здоров'я

Якщо випадання волосся дійсно пов'язано з наближенням Періменопауза і факт гормональних коливань підтверджений аналізами, лікар може запропонувати замісну гормональну терапію. Приймати її чи ні - право кожної жінки, проте завдяки прийому ліків можна позбутися багатьох неприємних симптомів, таких як припливи, нічна пітливість, плаксивість і дратівливість. Завдяки прийому гормональних таблеток волосся теж перестають випадати, оскільки отримують необхідну їм підтримку. Однак незалежно від того, чи приймаєте ви таблетки чи ні, вікові зміни повинні стати приводом переглянути правила догляду за собою, скорегувати режим і харчування.

Так, підсилюють припливи і погіршують самопочуття при них прийом міцного алкоголю, куріння, звичка пити багато кави протягом дня, нерегулярне харчування. Якщо вам не вдається поїсти рівномірно і потроху протягом дня, а потім ви накидаєтеся на їжу пару раз в день і з'їдаєте великі порції, то це порушує травлення і призводить до значних коливань рівня цукру в крові. Через це волосся теж страждають - стає сухим, ламким і випадає.

Коли в організмі перестає в потрібній кількості вироблятися естроген, жінки відзначають швидке зростання маси тіла. А адже витрати енергії при цьому найчастіше не ростуть а, навпаки, з віком падають, м'язова маса зменшується. Для того щоб уникнути ожиріння, при якому страждає не тільки фігура, а й загальне самопочуття, і обмін речовин, і волосся в тому числі, намагайтеся контролювати свій раціон - не більше 2000 ккал в день.

Ще одна проблема, пов'язана у жінок з віковими гормональними коливаннями - зменшення кількості кальцію в організмі. Через це кістки стають крихкими, а волосся тонкими і ламкими. Допомогти в цій ситуації може зміна раціону. Додайте в своє щоденне меню твердий сир, нежирний натуральний йогурт, морську рибу, не забувайте про користь оливкової олії - воно містить важливі кислоти для шкіри і волосся.

Кожен день на вашому столі повинні бути свіжі фрукти, овочі, зернові продукти - вони несуть вашому волоссю необхідні вітаміни і мікроелементи, перешкоджаючи виснаження шевелюри.

Зверніть увагу на рослинні білки, які допомагають клітинному оновленню і не дають волоссю випадати.

Пам'ятайте, що вікові зміни неминучі, але в ваших силах пройти їх легко і природно, контролюючи своє гарне самопочуття і зберігаючи прекрасну зовнішність.