Вікові властивості шкіри обличчя, які потрібно враховувати при виборі догляду

Методи догляду за шкірою і способи корекції вікових змін повинні підбиратися з урахуванням таких важливих факторів як домінуючий тип старіння, супутні зовнішні і внутрішні фактори, що впливають на стан шкіри, тип шкіри, а також властивості шкіри обличчя в залежності від віку пацієнта. Коли слід брати до уваги гормональні зміни в організмі пацієнтки, процеси вікової інволюції, щоб уповільнити процеси старіння шкіри, читайте на .

Властивості шкіри обличчя у пацієнток молодого віку

13-25 років. Як правило, свій перший візит до косметолога дівчата роблять в підлітковому віці. Необхідність такого візиту зазвичай пояснюється властивостями шкіри обличчя в період статевого дозрівання. У цей час завершується її остаточне формування під впливом різних гормонів. Ці гормони зумовлюють інтенсивну роботу сальних і потових залоз, через що шкіра страждає від жирного блиску і закупорених пір, нерідко стають причиною розвитку акне. Крім того, гормони впливають на зміни в співвідношенні різних типів керамідів і на формування епідермального бар'єру, який контролює зволоженість шкіри. Шкіра у підлітків дуже пружна і здатна до швидкого відновлення.

25-30 років. У цьому віці властивості шкіри обличчя пацієнток ще зберігають підліткову пружність і здатність до швидкої регенерації, але проблеми вікових прищів і жирного блиску вже не настільки актуальні.

Шкіра у 25-річних дівчат ще володіє гладкістю і пружністю, але саме в цьому віці починають формуватися перші мімічні зморшки - на лобі, в куточках очей і губ.

30-40 років. Цей вік характеризується появою початкових вікових змін шкіри. Збільшується товщина рогового шару, поступово знижується активність фібробластів та інших клітин дерми, що веде до порушення структури еластичних і колагенових волокон, зменшення їх вироблення на один відсоток щорічно. Зменшується вміст в шкірі гіалуронової кислоти, що веде до зниження тургору, прояву в'ялості м сухості, формуванню зморшок.

Властивості шкіри обличчя, які потрібно враховувати при виборі процедур для пацієнтки старше 30 років, такі:

 • шкіра стає тоншою, суші;
 • з'являються пігментації;
 • поглиблюються мімічні складки;
 • погіршується мікроциркуляція, впливаючи на колір обличчя;
 • деформується овал обличчя за рахунок поступового опущення м'яких тканин середньої третини обличчя.

Після 35 років у жінок починається поступове зниження вироблення гормону естрогену в організмі, що обумовлює млявість шкіри, її сухість і зниження регенеративних можливостей.

Властивості шкіри обличчя, характерні для пацієнток старших вікових груп

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я пацієнти вступають в період середнього віку після 44 років. Цілком можливо, критерії середнього віку розраховувалися з урахуванням, серед інших чинників, властивостей шкіри обличчя, які після 40 років починають сильно змінюватися.

40-50 років. У цьому віці спостерігаються виразні інволютивні процеси в шкірі: зменшується товщина епідермального і дермального шарів, поступово атрофується підшкірна жирова клітковина. Мікроциркуляторні порушення ведуть до телеангіектазії, куперозу. Найбільш характерні зовнішні прояви вікових змін, обумовлених властивостями шкіри обличчя:

 • лущення, пігментації;
 • формування брилів, другого підборіддя, зморшок на шиї;
 • «Пливе» овал обличчя, стерті риси;
 • кола під очима, важкі повіки, виразні «гусячі лапки» в куточках очей;
 • значне поглиблення носогубних складок.

Регенеративні здатності шкіри значно погіршується, для її повного оновлення знадобиться не менше півтора місяців.

50-60 років. Ключовим фактором, що впливає на стан шкіри обличчя в цей період, стає вікова гормональна перебудова організму.

Значне падіння вироблення естрогену після 50 років,, обумовлене менопаузою, посилює сухість шкіри і її недостатнє кровопостачання.

У зв'язку з недостатньою гідратацією і виснаженням підшкірно-жирової клітковини, погіршенням роботи меланоцитів змінюється колір і товщина шкірних покривів, з'являється стареча пігментація, прогресує ліпоатрофія.

60-70 років. Після настання 60-річчя багато жінок відзначають, що процес стрімкого старіння шкіри сповільнюється, а її стан стабілізується. Основні характеристики шкіри в цьому віці:

 • шкіра бліда, тонка, суха;
 • на щоках і підборідді ростуть Пушкова волосся;
 • розвиваються пігментні плями і шкірні новоутворення;
 • поглиблюються горизонтальні і міжбровні зморшки на лобі;
 • риси обличчя загострюються.

У жінок старше 70 років шкіра має жовтуватий відтінок за рахунок того, що крізь її потовщений роговий шар просвічує жирова клітковина. Шкіра в значній мірі втрачає еластичність і характеризується множинними глибокими зморшками.

Що стосується чоловіків, то завдяки впливу гормонів в їх шкірі довго утримується висока щільність колагенових волокон, що дозволяє їм значно довше за своїх ровесниць зберігати молодий вигляд.