Вікове акне у жінок як правильно чистити шкіру

Однією з важливих процедур при лікуванні акне є пілінг, завдяки якому видаляються кілька верхніх шарів епідермісу і дерми, а разом з ними і прояви постакне, регулюється жирність шкіри, йде пігментація, в ряді випадків знімається запальна реакція. Однак пілінги при акне у жінок мають свої особливості, які залежать від стану шкіри і додаткових її вікових особливостей. У кожному разі слід підбирати індивідуальну очисну програму, щоб не погіршити запальний процес і не пересушити шкіру.

У чому особливості шкіри при пізньому акне у жінок

Актуальність пілінгу для проблемної шкіри в будь-якому віці полягає в тому, що акне викликає потовщення рогового шару, який слід періодично отшелушивать, щоб перебіг хвороби не посилювався. Крім того, пілінг допомагає вирішити і проблему постакне. Однак проведення пілінгу при проблемній шкірі у підлітків і при акне у жінок має свої особливості, оскільки якість шкіри в різному віці значно відрізняється.

Так, наприклад, проводячи пілінги при акне у жінок, потрібно враховувати наявність таких факторів:

  • сухість шкіри, особливо в області навколо рота і очей;
  • порушення пігментації;
  • наявність судинних зірочок;
  • підвищена чутливість;
  • дистрофічні зміни всіх м'яких тканин.

Часто пацієнтки з пізнім акне скаржаться, що не мали подібних проблем зі шкірою в підлітковому віці. З огляду на те, що період перименопаузи характеризується цілою низкою змін в стані організму, які погано переносяться багатьма жінками, поява акне на тлі цих розладів значно погіршує психологічні страждання пацієнтки. У той же час, приступаючи до лікування акне у жінок, слід враховувати всі інволюційному-дистрофічні порушення, що відбуваються в шкірі, і всі вікові особливості здоров'я пацієнтки. При необхідності слід формувати курс лікування спільно з іншими фахівцями - ендокринологом, гінекологом. А ось від особливостей харчування вікове акне у жінок майже не залежить.

Як правильно підібрати пілінг при віковому акне у жінок

Перед пілінгами для пацієнток з віковим проявом акне ставляться досить складні і великі завдання. Вони повинні:

  • мати більш виражене себорегулирующее і протизапальну дію в порівнянні з пілінгами для підліткової шкіри;
  • знижувати прояви гіперемії і зменшувати гіперкератоз;
  • покращувати мікроциркуляцію в шкірі і знижувати активність сальних залоз.
  • Крім того, слід пам'ятати, що при різних формах акне, при наявності запальних елементів, закритих і відкритих комедонов, розширених пор, підвищеної жирності шкіри - в кожному випадку потрібні різні препарати для пілінгу.

Гліколевий пілінг - може викликати загострення акне у жінок при папуло-пустулезной формі захворювання, марний при пігментації, оскільки не впливає на меланогенез. Але гліколева кислота може бути ефективна в складі комбінованого пілінгу. Можна комбінувати гліколевий пілінг з мезотерапией.

Пілінг з мигдальної і піровиноградної кислотою - застосовується при запальних формах акне, оскільки має антибактеріальну і заспокійливу дію, працює м'яко, не викликає загострення, ефективний при розширених порах і комедонах.

Саліциловий пілінг - робить сильний кератолітичну дію, підвищує фоточутливість шкіри, але в складі комплексного пілінгу здатний підсилювати дію інших кислот.

Ретиноєвий пілінг - при неправильному застосуванні може викликати загострення у пацієнтки вугрової хвороби, призначається не раніше ніж через півроку після закінчення прийому пацієнтом курсу лікування ретиноїдами. Пілінги проводяться тільки в період неактивного сонця і з паралельним використанням сильних сонцезахисних засобів.

Таким чином, призначення пілінгу при акне у жінок слід проводити з урахуванням вікових змін шкіри, наявності запальних елементів і завдань, які належить вирішити в процесі лікування.