Характеристики шкіри при старінні як змінюються епідерміс, дерма і жирова клітковина

Старіння організму - це неминучий фізіологічний процес, який з віком запускається в тілі кожної людини. На жаль, його неможливо попередити, однак процес старіння можна сповільнити, а його ознаки - скорегувати. Саме це є одним з основних напрямків сучасної естетичної медицини. Але для того, щоб максимально ефективно усунути прояви старіння, необхідно знати, як з віком змінюються характеристики шкіри в різних її шарах. Про це читайте на в сьогоднішній статті.

Особливості зміни різних характеристик шкіри з віком

Шкіра - це найбільший орган в організмі людини, і саме він, в першу чергу, демонструє всі ознаки старіння організму.

З віком змінюються характеристики шкіри в різних її шарах: епідермісі, дермі і підшкірній жировій клітковині.

Результатом цих змін є витончення шкіри, її птоз, втрата еластичності і тургору, сухість, утворення зморшок, а також погіршення якості і зовнішнього вигляду шкіри в цілому. Ефективні методи сучасної естетичної медицини дозволяють скорегувати всі ці недоліки, проте для практикуючого фахівця дуже важливо розуміти, які саме зміни відбуваються в різних шарах шкіри.

Характеристики шкіри:

  • вікові зміни характеристик шкіри в епідермісі;
  • вікові зміни характеристик шкіри в дермі;
  • вікові зміни характеристик шкіри в підшкірному жировому шарі.

Вікові зміни характеристик шкіри в епідермісі

В процесі старіння організму абсолютно всі шари шкіри зазнають певних змін, в тому числі, і епідерміс. За даними численних досліджень вдалося визначити, що з віком не змінюється товщина рогового шару епідермісу, проте дуже змінюється область дермальний-епідермального з'єднання. А саме відбувається його сплощення і зменшення площі контактування епідермісу і дерми. У людей у ​​віці від 21 року до 40 років площа становить 2,64 мм², в той час, як у людей у ​​віці від 61 року до 80 років воно складає 1,90 мм². Ці зміни також супроводжуються зменшенням міцності шкіри і порушеннями трофіки як епідермісу, так і дерми.

Вікові зміни характеристик шкіри в дермі

Характеристики шкіри в процесі старіння організму дуже змінюються в її дермальном шарі. З віком товщина дерми зменшується приблизно на 20%, і в ній відбуваються такі зміни:

  • зменшується вміст клітинних елементів і судин;
  • відбувається пригнічення вироблення колагену і дезорганізація колагенових волокон;
  • відзначається фрагментація еластинових волокон і акумуляція патологічно зміненого еластину;
  • відбувається зменшення вмісту гіалуронової кислоти і збільшення вмісту хондроитинсульфат-містять протеогликанов;
  • зменшується кількість меланоцитів, в середньому, на 8-20% кожні 10 років.

Всі ці зміни дерми, безумовно, відбиваються на зовнішньому вигляді шкіри, у вигляді зниження її тургору і еластичності, а також освіти мімічних зморшок.

Вікові зміни характеристик шкіри в підшкірному жировому шарі

З віком зазнає певних змін і підшкірно-жирової клітковини, результатом чого є зміна ще деяких характеристик шкіри. У літніх людей спостерігається як її зменшення, так і збільшення, в залежності від анатомічних ділянок тіла. Зменшується об'єм жирової клітковини на обличчі, задньої поверхні рук і гомілок. При цьому, в області талії у жінок, і на передній черевній стінці у чоловіків спостерігається вікове збільшення обсягу жирового шару.

Вікові зміни різних шарів шкіри є фізіологічним процесом, якому піддається організм кожної людини.

Однак, до частиною, за допомогою ефективних методів сучасної естетичної медицини старіння шкіри можна уповільнити, а його прояви - скорегувати. дякує Вам за увагу.

Вас також може зацікавити: «Як проявляється старіння шкіри: зовнішні і внутрішні причини, їх ознаки».